начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Otkaz ot advokat SPE6NO

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Otkaz ot advokat SPE6NO

Мнениеот jakivn » 23 Яну 2008, 18:03

Molia vi kajete mi kakva e prozedurata ako jelaia da se otkaje ot ve4e upalnomo6ten ot men advokat i da naema drug. Molia za spe6en otgovor. Blagodaria predvaritelno.
jakivn
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Яну 2008, 23:32

Мнениеот ykovachev » 23 Яну 2008, 18:06

Дайте повече информация.
Последна промяна ykovachev на 30 Авг 2010, 16:14, променена общо 1 път
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2063
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Мнениеот jakivn » 23 Яну 2008, 18:12

da po nakazatelno delo
jakivn
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Яну 2008, 23:32

Мнениеот jakivn » 23 Яну 2008, 18:15

Да представлява ме по Наказателно Дело
jakivn
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Яну 2008, 23:32

Мнениеот ykovachev » 23 Яну 2008, 18:30

Просто се свържете с новия избран от Вас адвокат и той следва да Ви изготви съответната молба до съда, че не желаете повече адвокат Х да Ви представлява а искате адвокат У, като се представи и пълномощното на новия адвокат, разбира се. Ако можете да комуникирате с досегашния, намерете начин да го уведомите (най-добре да потвърди уведомяването си писмено - "уведомен съм за оттеглянето на пълномощията" или нещо от този род). Що се отнася до евентуално платени до този момент хонорари - зависи каква работа е свършена дотук и колко сте платили.
Не се притеснявайте - имате право да смените адвоката си, щом смятате, че не Ви върши работа. Аз самият съм адвокат, но насила никого не държа като доверител. Обаче за свършена работа пари не връщам :wink:
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2063
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Мнениеот jakivn » 23 Яну 2008, 19:00

Благодаря Ви много.
jakivn
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Яну 2008, 23:32

Мнениеот stroitel » 23 Яну 2008, 21:00

Ако е много спешно,то можете молбата да си напишете вие, и да я пуснете в деловодството на съда. Изрично упоменавате,че му прекратявате правомощията.
Не е задължитено в този момент да имате вече упълномощен друг адвокат.
stroitel
Потребител
 
Мнения: 191
Регистриран на: 09 Ное 2007, 17:54
Местоположение: София

Мнениеот jakivn » 23 Яну 2008, 21:26

Казах на ношия си адвокат това което ми написахте, а той ми отговори че може това да стане и преди делото, т.е. не е нужно предварително да освобождавам другия. Едва ли не на самото дело те ще се сменят. Моля кажете дали е възможно.
jakivn
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Яну 2008, 23:32

Мнениеот kpavlova » 23 Яну 2008, 21:32

Да , може да стане устно по наказателни дела.Ако ще си упълномощавате новия адвокат устно, което е екзотична хипотеза, ще трябва да го заявите пред съда, протоколира се, а Вие ще приподпишете протокола.Ако само ще се отказвате от стария си адвокат също е достатъчно да го заявите устно в протокола.По гражд.дело също не виждам пречка да заявите устно ,че оттегляте пълномощното устно пред съда и това да се протоколира.
Елементарната колегиална етика изисква новият Ви адвокат да Ви посъветва да уведомите стария си адвокат, че се отказвате от него.Иначе ще се чувства нелепо в съдебно заседание.Като застанете -новия, стария и Вие помежду им.
kpavlova
Активен потребител
 
Мнения: 1474
Регистриран на: 07 Фев 2006, 23:29

Мнениеот jakivn » 23 Яну 2008, 21:40

Добре, но аз не съм се напарила и ме е страх да не остана накрая без нито един. Аз ще освободя стария, но как да съм сигурна че новия ще се появи. Ако остана без адвокат може ли делото да се отложи.
Благодаря предварително за Вашите отговори.
jakivn
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 16 Яну 2008, 23:32

Мнениеот sarbijanac » 23 Яну 2008, 23:18

jakivn написа:Добре, но аз не съм се напарила и ме е страх да не остана накрая без нито един. Аз ще освободя стария, но как да съм сигурна че новия ще се появи. Ако остана без адвокат може ли делото да се отложи.
Благодаря предварително за Вашите отговори.


В момента на подписването на т.нар Адвокатско пълномощно и договора за правна помощ между Вас и адвоката се пораждат задълженията и за двете страни:

- Вие,да си заплатите таксата за правната помощ,която ще Ви се укаже;
- за Адвоката,да си свърши работата,за това,което му е заплатено.

Ако няма подписано пълномощно между Вас и адвоката,както и договор за правна помощ не настъпват задължения помежду Ви.
Така,че си направете добре сметката.
Ако на досегашния си адвокат сте заплатили уговореното възнаграждение със сигурност той няма да има каквито и да е претенции към Вас и няма да ви се "сърди" за това,че сте оттеглили пълномощията си.
А ако не сте си заплатили в негово право е да си събере от Вас вземанията по принудителен ред,съобразно свършената от него работа до момента на оттегляне на пълномощията.
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Мнениеот Voinolyubov » 24 Яну 2008, 08:30

Най-добре уредете отношенията си с новия адвокат своевременно , ПРЕДИ съдебното заседание !
И... следващите си въпроси отправяйте към него ...
Voinolyubov
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 23 Яну 2008, 13:26

Мнениеот donna » 24 Яну 2008, 08:59

Не се занимавам с наказателно право , но като го чета стигам до следния извод.
Първо не се знае тоя питащ в какво качество е ,най-вероятно подсъдим ,схемата за смяна на адвоката е да се отложи делото.
Освобождава стария и на делото се оказва ,че няма такъв ,а иска да има ............
Помислете и за пострадалия все пак! Като иска съвет от сорта да се оправя .

Ей затова не го харесвам това НП ,нещо не ми е съвместимо с морала,не съм супер морална опазил ме господ от това ,но в тоя случай.................
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 58 госта


cron