начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

чл.152

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Мнениеот tweety75 » 22 Юли 2007, 14:22

Не е знаел.
tweety75
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 17 Юли 2007, 15:52

Мнениеот policai » 22 Юли 2007, 14:30

tweety75 написа:Не е знаел.


:shock: Значи го е извършил! Ами да е доволен, че ще бъде съден у нас, защото при описаната фактология - в някои други страни присъдата щеше да го отведе в "един по-добър свят"! :twisted:
...полицай, наистина е призвание...
policai
Потребител
 
Мнения: 250
Регистриран на: 06 Фев 2006, 22:17

Мнениеот uvella » 23 Юли 2007, 10:55

tweeti, обвиняемия е доста убедителен. Попитайте и пострадалата, ако все още се съмнявате - тя също, както и вие, му е повярвала и след това се е качила в колата... Доказано престъпление по 149, търпяна присъда, обвинение за ново престъпление по глава разврат, при условията на повторност.... Не ни вервайте на нас, вервайте си на невинния клиент и си трошете главата - сама си го пожелавате, нали.
Не се обиждайте,но ето ви безплатен съвет, пък ваша воля, дали ще го послушате - щом вече вярвате безрезервно в невинността на готиния си клиент (а това си е емоция - нещо недопустимо за адвокат) БЯГАЙТЕ бързо от случая, самоотведете се. Защитата ви няма да е адекватна.
Справедливостта подлежи на доказване :idea:
"Говори кратко, искай малко, тръгни си бързо"
Петър І
uvella
Потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:31

Мнениеот zidaromazach » 23 Юли 2007, 13:09

tweety75,
тия, съдиите, дето все не ви го пускат вашия човек да излезе от ареста не са вчерашни... Уверявам Ви, че повечето са врели и кипели и са видели какво ли не. И биха различили едно реално престъпление от някаква си там дето само се оплаква. Дано не подлютявам и аз, но скоро, съвсем скоро вашия познат ще опознае и отсрещния бряг.
zidaromazach
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 18 Юли 2006, 13:44

Мнениеот pokerman » 25 Юли 2007, 23:28

Лично мое мнение е, че изнасилванията са ми доста съмнителни. Ето една примерна ситуация. Дискотека. Момче и момиче се запознават. Танцуват. Пият. Той я изпраща до кавартирата. Тя го кани вътре. Започват полов акт. По едно време тя се сеща че си има приятел който е в друг град, сеща се че познати са я видели с момчето и ще кажат на приятеля и. Започва да вика : Не! Спри ! Махай се ! Остави ме ! Съседката чува всичко подава се на терасата , вижда как момчето си тръгва. Момичето сега се чуди какво да прави. Удри се три пъти в стената и си насинява окото , все едно че той я е ударил. Отива на другия ден и подава жалба. Вади си и медицинско. Е сега , имаме ли полов акт-да, имаме ли принуда-да, имаме ли свидетели-да тя казале ли е НЕ- казала е. На всичкото отгоре имаме и дознател-жена, прокурор-жена и съдя жена. В тази ситуация къде отиваш ти може би?! Май в затвора а? Много е лесно да се манипулира цялата ситуация. И всеки скача-ВИНОВЕН , ама така ли е в действителност ?!
pokerman
Потребител
 
Мнения: 635
Регистриран на: 23 Юни 2006, 00:40

Мнениеот Gabi1 » 25 Юли 2007, 23:54

Едва ли точно това описание е масовата практика. И какво общо имаха жените-разследващи с това? :shock: Намирисва ми на доскриминация, колега. :lol: Дали да не сезирам компетентните органи? :wink:
А и когато една жена приеме питие, вечеря или да я откаращ до в къщи, не значи непременно, че иска да сподели и леглото ти - както най-често си мислят мъжете. не, че не се правят и такива неща...
Но аз знам за случаи, когато някой нарочно се хвърля под кола. Това дали значи, че трябва да определям и всички ПТП-та като съмнителни?
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54

Мнениеот pokerman » 26 Юли 2007, 02:51

Точно обратното исках да кажа. Мъжът е дискриминиран в тази ситуация. Ако не жената не и изнася нещо винаги може да го изкара като изнасилване. И веднага всички , особено жените скачат- ВИНОВЕН още преди да са разгледали фактите. Бях на едно дело за изнасилване . Допуснаха не , защото съдията ни е асистентка. Всички колежки бяха на мнение че е виновен. Дадоха му 2 год по съкратеното производство. А иначе не му мърдаха поне 7-8 год. А обстоятелствата бяха доста съмнителни, а най-интересното беше че "изнасилената" влезе като пълна прост....тка в залата. Аз очаквах да видя някакво наранено момиче с родителите си ама видях една жена която въобще не показа че я боли нещо. "Жертвата е на 17 год по време на деянието" В мен веднага се породиха някалви съмнения и в много колеги също, но колежките- не. Даже малко му било. Съдебни заседатели също жени. Той рецидивист. Може би това е наклонило везната не знам. Както и да е няма значение.
ГАБИ ако в посочения от мен случай с дискотеката вие сте разследващ орган какво ще Ви е вътрешното убеждение ? Ще си го нарочите ли момчето за виновен или? Доказателствата са доста изчерпателни не мислите ли? Ще събирате ли още доказателства които да го оневинят или тези са достатъчни. Виждате че тя го допуска до леглото си и осъществяват полов акт. Значи тя иска. И изведнъж- НЕ ! Е как така ?! После изнасилване. Е много нагло. Айде ходи поле да обясняваш че не си виновен. Кой ще ти повярва?!
pokerman
Потребител
 
Мнения: 635
Регистриран на: 23 Юни 2006, 00:40

Мнениеот Gabi1 » 27 Юли 2007, 14:38

И точно за това всеки случай се преценява конкретно. И не всички изнасилвания са съмнителни. И не е задължително всички жени да са предубедени. Все пак, ние не се водим от емоции при разследването, а от факти. Емоциите си ги оставям на вратата... :lol:
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54

Мнениеот axecamarad » 27 Юли 2007, 14:59

Е, и аз малко съмнително подхождам при твърдение за изнасилване, когато госпожицата изглежда твърде нахакана. Може би защото съм мъж. :) Сещам се за един случай: купон в апартамент, девойка се усамотява в стая с младеж. Обаче вероятно не й харесало представянето на младежа или пък кой знае, но малко след това звъни на полиция, идват униформените и тя почва да сочи наслуки присъстващи момчета и казва "Тоя, тоя, тоя и тоя ме изнасилиха." Естествено се почват процедурите и накрая се разбира истината. Има достатъчно свидетели, девойката се оказва, че и преди повдигала такива безпочвени обвинения в изнасилване и т.н. Обаче на посочените момчета им излязло име. Е, в крайна сметка май те са загубили повече.
axecamarad
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 19 Юли 2007, 16:24

Мнениеот axecamarad » 27 Юли 2007, 15:48

Е сега :) Ясно че могат да искат обезщетения. Но как ще репарират факта, че кварталните клюкарки ги разнасят и са ги разнесли надлъж и нашир. Тое като лафа за сестрата. За тези неща оправия няма.
axecamarad
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 19 Юли 2007, 16:24

Мнениеот pokerman » 27 Юли 2007, 18:20

axecamarad точно за това ставаше дума :)

Gabi1 радвам се, че си оставяте емоциите на вратата :). Надявам се да е истина ,а не само да се измъквате от положение, защото в действителност не всяка такава ситуация е изнасилване :wink: Примери много както виждате. :)
pokerman
Потребител
 
Мнения: 635
Регистриран на: 23 Юни 2006, 00:40

Мнениеот pokerman » 27 Юли 2007, 18:43

За съжаление все още хората вярват на клюки. За да има клюка и да се шушика значи работата не много читава :). Ето това е тълкуването на голяма част от хората, най вече в селата и малките градове, където всички се знаят поименно :)
pokerman
Потребител
 
Мнения: 635
Регистриран на: 23 Юни 2006, 00:40

Мнениеот Gabi1 » 30 Юли 2007, 21:39

Имам опит в това, вервай ми.... :lol: Работя в малък град и съм наясно с приказките....
Колкото и гадно да звучи - слагаш си капаците и продължаваш напред.
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54

Мнениеот pokerman » 30 Юли 2007, 22:28

E да :) То какво друго ти остава :roll:
pokerman
Потребител
 
Мнения: 635
Регистриран на: 23 Юни 2006, 00:40

Мнениеот Gabi1 » 30 Юли 2007, 22:53

Да се бориш за истината..... :lol: Не съм феминист, напротив. :wink:
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54

Мнениеот axecamarad » 31 Юли 2007, 15:29

pokerman написа:За съжаление все още хората вярват на клюки. За да има клюка и да се шушика значи работата не много читава :). Ето това е тълкуването на голяма част от хората, най вече в селата и малките градове, където всички се знаят поименно :)


Пък като се замисля, погнеш ли клюкарката/клюкаря да я съдиш за клевети и т.н., то за предишните "изяви" ще научат и хората, които първият път не са дочули. И може дори да излезе "Глей, глей, тия к......а се опитват да запушат устата на жената/мъжа и да си скрият гнусотиите.". И после какво :) Ще трябва младежите да ходят навсякъде с препис от съдебното решение и да го показват на всяко потенциално гадже. Представям си свалката :D
axecamarad
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 19 Юли 2007, 16:24

Предишна

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 57 госта


cron