начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

КРАЖБА НА КОКОШКА

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Мнениеот Gabi1 » 24 Юли 2007, 16:04

Защото всичко е истина :lol: :lol: :lol:
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54

Мнениеот josefin » 24 Юли 2007, 17:13

добре :D
josefin
Младши потребител
 
Мнения: 76
Регистриран на: 11 Юли 2007, 18:04

Мнениеот policai » 24 Юли 2007, 22:27

DEKAH написа:Нали знаеш защо няма вицове за Дознатели?
:lol: :lol: :lol:

Gabi1 написа:Защото всичко е истина :lol: :lol: :lol:


:mrgreen: Бинго, Габи! :lol:

:D Та, какво правим с кокошкарите...
...полицай, наистина е призвание...
policai
Потребител
 
Мнения: 250
Регистриран на: 06 Фев 2006, 22:17

Мнениеот pokerman » 24 Юли 2007, 22:49

--------------------------------------------------------------------------------

"Зависи от вида на кражбата...може и от 1 до 10 - по принцип.
Що пускате една и съща тема два пъти?
Една прокурорка ми се хвалеше, че успяла да се пребори за 6 месечна присъда, на някакъв си дето откраднал два чифта детски чорапи. ЕФЕКТИВНА! Е, онзи не е имал адвокат, а престъплението е "проста" кражба. "

То ако е бил откраднал и памперса сигурно 2 год. щяха да му наложат :lol: :lol: :lol:
pokerman
Потребител
 
Мнения: 635
Регистриран на: 23 Юни 2006, 00:40

Мнениеот Gabi1 » 25 Юли 2007, 17:45

Трудно е да се каже....
За някого 20-30 лв. може да е кокошкарска кражба, но има хора, дето живеят с толкова по половин месец.... Не всеки може да се занимава с велики дела. А и обикновено хората си патят най-вече точно от тази дребна престъпност. Като му резнат три пъти за месец жиците на вилата и му трошат вратата, хич и не го интересува нито относителната, нито абсолютната стойност на вредите. Просто иска извършителят да е вътре. И понеже ние сме "в близост до обществото", се мъчим да го направим. :lol: За мен това е истината, а другото са празни приказки и излишно теоретизиране.
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54

Мнениеот Lisko » 25 Юли 2007, 21:27

Измислих. Ако е моята кокошка –каторга.Ако е на Gabi1 –прошка.
Практика- кражба на акумулатор не е маловажно деяние(камо ли малозначително), защото освен стойността, в обществената опасност на деянието се включвало и невъзможността на собственика да управлява автомобила известно време.
Lisko
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 20 Юли 2007, 10:10

Мнениеот Gabi1 » 25 Юли 2007, 23:47

Кокошки ли гледаш? :lol: :lol: :lol:
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54

Мнениеот Lisko » 27 Юли 2007, 23:25

Gabi1 е лоша, да я набием. Жегна ме дълбоко. Аз тука се папъвам интелектоално, още малко ще снеса, пък тя кокошки ли съм гледал. Ей ще взема най-накрай даси скъсам ризата и да се маана от този свят безвъзвратно.Ай чао , че трябва да мина да обера яйцата.
Lisko
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 20 Юли 2007, 10:10

Мнениеот herostat » 30 Юли 2007, 10:33

Готини сте в тази тема...има пичовски смях, хуморески и тям подобни :D :D :D Сега се смея сам и ме е срам :oops: :oops: :oops:
herostat
Потребител
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Фев 2007, 18:54

Мнениеот herostat » 30 Юли 2007, 10:38

...А ако трябва сериозно да говорим за кокошкарска пресъпност-има я защото кокошката като я откраднеш се вижда кудкудяка и снася "яааайца" от страх....а ако е петел може и да пее...а няма въшкарска престъпност защото въшката като я откраднеш слагаш си я в косата...или в гащите и после иди доказвай, че е чужда...колкото и стар дознател да си... :roll:
herostat
Потребител
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Фев 2007, 18:54

Мнениеот Gabi1 » 30 Юли 2007, 21:56

И старите, и младите доказваме едно и също....
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54

Предишна

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 63 госта


cron