начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Отнети 41 точки +обжалване на НП за КАТ

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Отнети 41 точки +обжалване на НП за КАТ

Мнениеот petko2007 » 12 Юли 2007, 12:16

С последния ми акт за превишена скорост с 33 км в час и издаденото на основата на този акт наказателно постановление са ми отнети 5 контролни точки с което общо ставатобщо 43 контролни точки.

Имам възможност да обжалвам акта да речем заради "съответно радарно устройство не е тествано за точност на измерването за съотетната календарна година. ".

Питането ми е следното с цел НЕотнемане на книжката за 6 месеца:
След като обжалвам и съответно се спре изпълнението на наказателното постановление ще имам ли възможност в периода в който ще се обжалвам и ще тече делото да възстановя точки така че съда като постанови че съм виновен ( отново) да имам възсановени точки и при отнемането на последните 6 точки да съм отново на плюс .

Благодаря
Последна промяна petko2007 на 12 Юли 2007, 18:48, променена общо 3 пъти
petko2007
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Юли 2007, 12:09

Мнениеот prof_prof » 12 Юли 2007, 12:52

Ама ще възстановявате точки, които няма да са ви отнети при положение, че НП не е потвърдено от съда? Не може да стане така. Може да обжалвате НП само по отношение на вида и размера на наложеното наказание, но я да си представим хипотезата, в която съдът отменя изцяло НП!!!
prof_prof
Потребител
 
Мнения: 515
Регистриран на: 02 Май 2007, 23:32
Местоположение: София

Мнениеот petko2007 » 12 Юли 2007, 13:03

Ама ще възстановявате точки, които няма да са ви отнети при положение, че НП не е потвърдено от съда? Не може да стане така. Може да обжалвате НП само по отношение на вида и размера на наложеното наказание, но я да си представим хипотезата, в която съдът отменя изцяло НП!!!


Проблема е че след като са ми отнети всички точки нямам право да възстановя точки.

Целта на занятието да си запазя правото да възстановя точки. Тоест да отложа влизането в сила на НП за да мога през това време да ида на курс и да ми възстановят точки.
Нямам за цел да ми се отмени НП. То ще съм голям късметлия да го отменят изцяло :)
petko2007
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Юли 2007, 12:09

Мнениеот prof_prof » 12 Юли 2007, 13:07

При това положение смело трупайте точки и гледайте да не превишавате повече скоростта, защото напоследък сме свидетели на много неприятни инциденти свързани с нарушения като Вашето.
prof_prof
Потребител
 
Мнения: 515
Регистриран на: 02 Май 2007, 23:32
Местоположение: София

Мнениеот kali75 » 12 Юли 2007, 16:18

а може ли някой да отговори, при положение че има наложена глоба в размер на 20 лева и отнемане на 6 контролни точки, дали въобще това НП подлежи на обжалване.Имам в предвид разпоредбата на чл.189, ал.5 от ЗДвП :roll:
kali75
Потребител
 
Мнения: 144
Регистриран на: 12 Фев 2007, 13:42

Мнениеот petko2007 » 12 Юли 2007, 16:19

Превишил скоростта не с 3 , не с 13 а с ... 33 километра в час и търси консултация как да се спаси от справедливото възмездие !

За какво да даваме консултация на такъв като Вас - за да ни трепете по пътищата ли с безразсъдното си поведение ?

И "книжката " и колите на такива трябва да бъдат поставяни " на трупчета "


КОУЕГА не ме занимавай с глупости БЕ ..

Със същия успех можеш да се изкажеш и срещу тея дето убиват пияни ..

За твое сведение само от превишена скорост са ми взети точките .

НЕ КАРАМ ПИЛ и смея да твърдя че съм достатъчно примерен и отговорен шофьор .

Или говори по същество или не се отпускай в лични нападки и мнения

Ае
petko2007
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Юли 2007, 12:09

Мнениеот barri » 12 Юли 2007, 16:34

ами то в повечето случаи катастрофите стават заради превишена скорост, а не че някой е бил пил. като гледам явно при тебе упражнението да караш с по-висока скорост се е превърнало в система. дано само при следващото ти нарушение ти пишат пак акт, ама акт за превишена скорост,а не друг акт..........от медицинско лице.
barri
Потребител
 
Мнения: 680
Регистриран на: 19 Юни 2007, 11:42

Мнениеот atanaspetrovmeister » 12 Юли 2007, 16:59

Превишил скоростта не с 3 , не с 13 а с ... 33 километра в час и търси консултация как да се спаси от справедливото възмездие !


Здравейте, позволете примерче:
От Централна гара по посока кв. "Смирненски" се изкачвате по Коматевски възел(нали го знаете :wink: ).Има ограничение 30 км/ч - точно там не е никаква философия да шофирате с 33 км/ч над допустимата нали ?

Изображение
Аватар
atanaspetrovmeister
Потребител
 
Мнения: 197
Регистриран на: 23 Апр 2007, 16:50
Местоположение: Пловдив

Мнениеот petko2007 » 12 Юли 2007, 17:14

Здравейте, позволете примерче:
От Централна гара по посока кв. "Смирненски" се изкачвате по Коматевски възел(нали го знаете ).Има ограничение 30 км/ч - точно там не е никаква философия да шофирате с 33 км/ч над допустимата нали ?


И това все пак е голямо прегрешение защото все пак е в града.

На входа на перник има табелка "Бела вода" .. преди това караш с ограничение 90километра извън населено място .. след табелката вече си с ограничение 50 щото до перник има още 5 километра

ае
petko2007
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Юли 2007, 12:09


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


cron