начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Искат да изкарат синът ми престъпник

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Искат да изкарат синът ми престъпник

Мнениеот svetylka » 11 Юли 2007, 15:19

преди три седмици синът ми и негови съученици се поливат с вода в междучасието,тои извиква едно момче/коки/ и го заливат и него.След семица директора ни вика за да ни каже че ще изпрати моя син и цецо в ТВУ защото са влизали в квартирата на коки иса го били.Три дни след това полицията намери извършителите и се доказа че твърденията на директора са лъжа,но ни накараха да пишем извинения за това че са залели коки.Бяхме възмутени и пуснахме жалба до инспектората срещу директора за заплахите.Днес ми съобщиха че бащата на коки ще съди момчетата за поливането с водата като го е формулирал като малтретиране над съученик,ако не си отдръпнем жалбата.Бащата е клечка ,но децата са отличници и в момента са в стес.Не знам към кого да се обърна дали правото ще е на страната на парите
svetylka
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 11 Юли 2007, 15:08

Мнениеот Pongo76 » 11 Юли 2007, 15:35

какво е "коки"? Ако е името на едно от децата не трябва ли да се пише с главна буква?

А по същество не мисля че има причина за паника. Не описвате на колко години са децата, във всеки случай ако става дума за съд по-вероятно е срещу родителите да бъде заведен граждански иск за вреди, но за да бъде уважен трябва вредите да бъдат доказани - например че поляният с вода се е разболял в следствие на поливането или че в страдал много :) от това, че е бил мокър.

Изобщо така както сте изложил фактите изглежда иде реч за тривиален битов скандал.

Аз бих ви посъветвал обаче да заведете дело срещу директора от частен характер и да сезирате прокуратурата, разбира се след консултация с адвокат.

НК:

Чл. 286. (1) (Изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г.) Който пред надлежен орган на властта
набеди някого в престъпление, като знае, че е невинен, или представи неистински
доказателства срещу него, се наказва за набедяване с лишаване от свобода от една до
шест години и с обществено порицание.

Чл. 147. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 10
от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 21 от 2000 г.) Който разгласи позорно обстоятелство за другиго
или му припише престъпление, се наказва за клевета с глоба от три хиляди до седем
хиляди лева и с обществено порицание.
Dark side of the force is a pathway to many abilities some would consider unnatural...
Pongo76
Младши потребител
 
Мнения: 71
Регистриран на: 25 Юни 2007, 15:00

Мнениеот svetylka » 11 Юли 2007, 15:49

Децата са на 15 години.Знам че Коки трябва да се пише с главна буква,но дали заслужава.Ами искат да изкарат поливането като малтретиране над "Коки" децата едва ли са се замислили за това ,а и всички останали са били мокри.А спрямо директора подадохме жалба до инспектората.Сега тази жалба е проблема ако я оттеглим бащата на"Коки" ще си оттегли също жалбата
svetylka
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 11 Юли 2007, 15:08

Мнениеот portokal » 11 Юли 2007, 16:22

Знам че Коки трябва да се пише с главна буква,но дали заслужава.

Ами Цецо - и той ли не заслужава главна буква? ;-)
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5518
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Мнениеот razli4na » 11 Юли 2007, 16:32

ТВУ- то!!! Само то си заслужава всичките главни букви!
razli4na
Активен потребител
 
Мнения: 1292
Регистриран на: 07 Юни 2007, 14:22

Мнениеот theinsider » 11 Юли 2007, 16:40

Не знам дали синът ви е престъпник, но определено е хулиган. Ако Коки не е искал да го поливат с вода, те защо са го поливали!!!!!!
И каквото като всички са били мокри? То и при изнасилването всеки прави секс, ама едната страна не го иска, нали.......
Вместо да пишете безсмислици по форумите си възпитайте сина. Не ви е виновен нито директора, нито бащата на детето.
theinsider
Потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: 22 Юни 2007, 17:18

Мнениеот Pongo76 » 11 Юли 2007, 16:44

theinsider написа:Не знам дали синът ви е престъпник, но определено е хулиган. Ако Цецо не е искал да го поливат с вода, те защо са го поливали!!!!!!


Инсайдър, пак не си схванал същността - Цецо е един от деликвентите - той е поливал Коки.
Dark side of the force is a pathway to many abilities some would consider unnatural...
Pongo76
Младши потребител
 
Мнения: 71
Регистриран на: 25 Юни 2007, 15:00

Мнениеот theinsider » 11 Юли 2007, 16:45

Ей, кога успя да ме изпревариш.....Тъкмо го видях и коригирах.....
theinsider
Потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: 22 Юни 2007, 17:18

Мнениеот Pongo76 » 11 Юли 2007, 16:46

Да, ма го видя, защото аз ти казах, нали? :P
Dark side of the force is a pathway to many abilities some would consider unnatural...
Pongo76
Младши потребител
 
Мнения: 71
Регистриран на: 25 Юни 2007, 15:00

Мнениеот julieta_9 » 11 Юли 2007, 17:10

svetylka написа:Децата са на 15 години.Знам че Коки трябва да се пише с главна буква,но дали заслужава.Ами искат да изкарат поливането като малтретиране над "Коки" децата едва ли са се замислили за това ,а и всички останали са били мокри.А спрямо директора подадохме жалба до инспектората.Сега тази жалба е проблема ако я оттеглим бащата на"Коки" ще си оттегли също жалбата


Точно в ТВУ му е място на синът Ви.заради един такъв като него се наложи по никое време да местя моят син от едно училище в друго,т.к.дори и директорът не предприемаше мерки.
Синът ми беше заливан също с вода,беше му изхвърляна чантата с учебниците през прозореца,дрехите му бяха пускани в излятата вода,това не е ли малтретиране.Възпитайте си хулиганчето,че аман от такива като вас.Ако бях като вас сигурно щях да отида да му откъсна главата на този като вашия син,но просто реших по-безболезнено да го преместя в друго училище.Ето някои подобни постъпки,по-късно стават нещо по-голямо и малкият хулиган е наистина потенциален престъпник.
Нека не звуча грубо и крайно ,но ми е писнало от майки ,които гледам и по-телевизията как защитатават невъзпитаните си отрочета,въпреки че са извършили нещо нередно,вместо да им теглят по един як бой.
julieta_9
Потребител
 
Мнения: 150
Регистриран на: 05 Фев 2007, 16:52

Мнениеот Pongo76 » 11 Юли 2007, 17:55

Абе какви ТВУ-та сънувате всички? Как може да правите генарални изводи кой бил и кой не бил "хулиган" от оскъдната информация, която имате. Аз пък съм виждал родители, които за най-безобидна детска глупост - например някой спънал някого или му бутнал сандвича - ходят да се саморазправят и бият. Точно тези възрастни, но очевидно потиснати от комплекс за малоценност и ограничени до нивото на дебилизъм хора, са истинските хулигани.
Dark side of the force is a pathway to many abilities some would consider unnatural...
Pongo76
Младши потребител
 
Мнения: 71
Регистриран на: 25 Юни 2007, 15:00

Мнениеот RinTimTim » 11 Юли 2007, 18:08

Пледирайте за крайна необходимост. Лято е, Коки не е особен привърженик на личната хигиена, разнася неприятни аромати - момчетата трябвало да го изкъпят против волята му. Не е имало друг начин за избягване на опасността (Коки не ще да се къпе), причинените с деянието вреди (дискомфортът на Коки от ненадейната баня не на десето число от месеца) са по-малко значителни от предотвратените (дискомфортът на цял клас отличници като Цецо).
RinTimTim
Потребител
 
Мнения: 343
Регистриран на: 24 Авг 2006, 13:32

Мнениеот theinsider » 11 Юли 2007, 18:19

Няма директор в тази държава който за едно къпане с вода ще иска да прати дете в ТВУ (тях по принцип ги мързи, а и ги е страх). Явно с това дете ножът е опрял до кокала - сигурно тероризира и други деца. Мястото му е в ТВУ - да види че каквото не искаш да правят на теб не трябва да го правиш на други!!!!!
theinsider
Потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: 22 Юни 2007, 17:18

Мнениеот pokerman » 11 Юли 2007, 18:32

Оттеглете си взаимно жалбите и не се занимавайте с глупости :) Поговорете си със Цецо , щом е отличник ще разбере че не е хубаво това което прави, а пък този Коки явно няма чувство за хумор щом писка от едно поливане с вода. Нали не са го били, какво толкова. И аз като бях в гимназията и ние се поливахме с вода :) И този който иска и този който не иска:). Като на мокриш някой който не е в играта той ти слага една ...... и взима шише и те поплива :) И край , проблема е решен :) А това за ТВУ са пълни глупости. Все пак всеки е бил на 15 или някои това беше доста отдавна :lol: За директора без коментар, колегите са написали. Но май таткото на коки ще излезе най-големия хулиган щом ще подава жалби за такова нещо. Бил съм в положението и на Коки и на Цецо но не съм се сърдил чак толкова :)
pokerman
Потребител
 
Мнения: 635
Регистриран на: 23 Юни 2006, 00:40

Мнениеот Pongo76 » 11 Юли 2007, 18:33

Инсайдър, отново ти се губи казуса. Цецо и синът на Светилка са били заплашени с екскурзия в изправително заведение, защото директорът ги е набедил, че са извършили побой над Коки. Заливането с вода е съвсем отделен факт и се използва като инструмент срещу жалбата срещу директора :)
Dark side of the force is a pathway to many abilities some would consider unnatural...
Pongo76
Младши потребител
 
Мнения: 71
Регистриран на: 25 Юни 2007, 15:00

Мнениеот policai » 11 Юли 2007, 19:45

Както би рекъл Ю.Вучков "Слушам и не вярвам на ушите си!"

1. ТВУ не съществуват отдавна.
2. Същеструват ВУИ, но там се настаняват непълнолетни, които от години извършват умишлено, упорито и съзнателно деяния, които са престъпления по смисъла на НК.
3. Настаняването във ВУИ става само след като с поправянето на поведението на детето не са се справили в училището, детето не се е повлияло от беседите на "кварталния" /такъв не съществува - това е младши полицейския или полицейския инспектор/, не се е сравил инспектора от ДПС и в крайна сметка детето чрез районната прокуратура е подавано няколкократно на ОКБППМН и набелязаните там мерки също не са имали превъзпитаващ ефект.

Та, изводите са следните: Майката, създала темата се безпокои напразно. Парите на отсрещната страна нямат значение, защото няма престъпление, няма дори нарушение, а да се говори за съдебни дела е смешно.
А най-смешно е как сериозни юристи се впрягат да спорят по казус, чията материя им е чужда :lol:

Последно един съвет към родителите на "обвиняемия" :wink: :D -поговорете с инспектор ДПС в местното РПУ и ще разберете, че случката е "буря в чаша вода" :D
...полицай, наистина е призвание...
policai
Потребител
 
Мнения: 250
Регистриран на: 06 Фев 2006, 22:17

Мнениеот ensso » 12 Юли 2007, 15:15

Господа! :D
Воспитавайте децата си така, да не се налага да се разправяте непрекъснато. Синът ми никога не се оплаква, защото знае, че истинския /бъдещ/ мъж трябва да умее да се защитава. ИНАЧЕ ЩЕ ПОРАСНЕ ЕДИН МУХЛ-О!
И по тази причина моят син обича да посещава спортната зала и никой няма да посмее да го закача.
Ами...... защото аз не приемам оплакванията му.
ensso
Потребител
 
Мнения: 144
Регистриран на: 25 Юни 2006, 16:17

Мнениеот drrahnev » 15 Юли 2007, 12:31

За мен в случая трябва да се работи с правилника за вътрешния ред, какъвто има всяко училище. Той предвижда достатъчно тежки, съобразени с провинението наказания. След като въпросните ученици са отличници, ако им се наложи втората степен наказание - порицание, то то е достатъчно да им бъдат спрени стипендиите за отличен успех за една година. Ако имат и други провинения - напр. неизвинени отсъствия, за които им е наложено предходно наказание може да се стигне и до изключване. Разбира се, за задействането на горния механизъм основната роля е на директора и учителския съвет.
drrahnev
Младши потребител
 
Мнения: 94
Регистриран на: 08 Дек 2005, 20:03

Мнениеот Gabi1 » 15 Юли 2007, 18:50

Да не са си правили конкурс за "Мистър мокър панталон"? :lol:
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54

Моля помогнете искат да изкарат детето ми престъпник

Мнениеот svetylka » 21 Юли 2007, 12:48

Не извинявам синът си ,че е напръскал Коки с вода,но не мисля че е такова престъпление че да се стига чак до съд.Защото бащата на Коки е внесал жалба и в съда.А директора не виждам кое го оневинява,тъй като от ДП доказаха че момчетата нямат нищо общо с влизането в квартирата и побоя.Сега директора ги заплашва че ще ги наказва че са уронили авторитета на училището,защото не намери друго нито отсъствия нито оценки.Все пак е успокоително че класа ги подкрепя ,но не знам дали това има значение,за директора няма.
svetylka
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 11 Юли 2007, 15:08

Следваща

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron