начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Да не ме вкарат в затвора?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Да не ме вкарат в затвора?

Мнениеот Jurgen » 22 Май 2007, 10:25

Блъзнах се с кола в знак. Бях пил - 2,4 промила алкохол. Съставиха ми акт. Какво следва? Ще ме съдят ли или ...
Мога ли да обжалвам и как?
Нали в Наказателния кодекс за над 1,2 промила е до 1 година затвор. Да не ме тикнат в пандиза
Казвайте какво да правя - жалба ли да пиша, да напускам страната или...?
Все пак не съм убил или ранил никого. Знакът ще го платя ако трябва.
Книжката дали ще ми вземат. :shock:
Jurgen
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 22 Май 2007, 10:15

Re: Да не ме вкарат в затвора?

Мнениеот Clavdivs. » 22 Май 2007, 10:38

За да се разбере дали ще се насладите на ласките на Хасанчо от 3-ти отряд трябва малко допълнителна информация. Осъждан ли сте преди? друг път освобождаван ли сте отнаказателна отговорност с налагане на адм.наказание /глоба/, взеха ли Ви кръвна проба? Книжката 99 % ще се разделите с нея за известно време.

И умната, че следващия път можеше да не е знак ами дете!!!

2,4 не е зле! Еваларка! :evil:

p.s. За колегите - за да не стане дискусия защо съм писал 99 %, а не сто имах предвид, че ако се прилага чл.78а, съгласно алинея 4 лишаването от право не е задължително да се наложи - пише "може" . Макар че малко съдии май го знаят :D
Clavdivs.
Потребител
 
Мнения: 639
Регистриран на: 17 Апр 2007, 13:20

Мнениеот Jurgen » 22 Май 2007, 11:05

Не съм осъждан, не са ми налагали подобни глоби, не съм давал кръвна проба, а духах. :oops:
Сега какво следва - свобода или смърт юнашка?
Ще ме съдят ли?
Jurgen
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 22 Май 2007, 10:15

Мнениеот Clavdivs. » 22 Май 2007, 11:13

Талон за кръвна проба дадоха ли Ви. Поради каква причина не са Ви взели кръвна проба - вие сте отказали, не сте се явили в ЦСМП ?
Щом не сте осъждан няма страшно - Хасанчо ще кара на списания.
Clavdivs.
Потребител
 
Мнения: 639
Регистриран на: 17 Апр 2007, 13:20

Мнениеот alissa » 22 Май 2007, 11:34

Пак ще стане дискусия с Clavdivs. Я кажете кога стана случката, че 78а, може и да не ви огрее. Може обаче да минете на пробация, а дело направо ще има. И лишаване от право на управление на МПС за срок до три години- абсолютно задължително, дори и при приложението на чл.55 НК.
Ще е добре да се срещнете с адвокат, който да ви защитава в съда, за да сте сигурен, че няма да се оплескат нещата, защото, макар всеобщото мнение, че всеки има право на една условна присъда /също е възможно / това не винаги се случва.
Последна промяна alissa на 02 Юни 2007, 16:09, променена общо 1 път
alissa
Потребител
 
Мнения: 257
Регистриран на: 07 Фев 2007, 22:50
Местоположение: София

Мнениеот Clavdivs. » 22 Май 2007, 11:46

alissa написа:, а дело направо ще има. И лишаване от право на управление на МПС за срок до три години- абсолютно задължително, дори и при приложението на чл.55 НК.



Дело направо може и да няма или поне да не стигне до съд ако липсата на кръвна проба не се дължи на причините посочени в чл.6 от Наредба #30

За лишаването от право не съм споменавал 55, ако се приложи обаче 78а малко известен факт е май, че в този случай не е задължително кумулативното налагане на лишаването. /арг. цитираната алинея/ поради което абсолютно задължителното не е съвсем коректно словосъчетание в случая.

Апропо личното ми мнение е че 78а би следвало да е приложим за деяния по 343б и към настоящата си редакция. Туй че законодателя си е оставил ръцете /за кой ли път/ и ВКП не смятат същото... нали знаете ... докато няма тълкувателно решение .... ? /то и как ли да стигне до тях абе карай/..
Последна промяна Clavdivs. на 22 Май 2007, 11:54, променена общо 1 път
Clavdivs.
Потребител
 
Мнения: 639
Регистриран на: 17 Апр 2007, 13:20

Мнениеот Jurgen » 22 Май 2007, 11:47

Благодаря за отзивчивостта на Clavdivs. и alissa! Работата си е сериозна явно. Ще потърся услугите на адвокат.
Jurgen
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 22 Май 2007, 10:15

Мнениеот alissa » 22 Май 2007, 11:59

Не ме разбра Clavdivs. Няма как да се приложи чл.78а, ако случката е станала след 13.10.2006г., арг. чл.78а, ал.6 пр.2 НК.
И по принцип що е то "пияно състояние" има практика. Зная, защото по едно време и аз така си мислих да "помагам" ама се разтърсих и зная, че имаше обяснение, така, че 78а - сори, ама само при съдия дето не е в час. Не, че е изключено.
Последна промяна alissa на 22 Май 2007, 12:03, променена общо 1 път
alissa
Потребител
 
Мнения: 257
Регистриран на: 07 Фев 2007, 22:50
Местоположение: София

Мнениеот Clavdivs. » 22 Май 2007, 12:03

alissa написа:Не ме разбра Clavdivs. Няма как да се приложи чл.78а, ако случката е станала след 13.10.2006г., арг. чл.78а, ал.6 пр.2 НК.


Разбрах и затова си допълних мнението :D

Като чета ал.6 и с оглед мотивите за тази промяна мисля, че това ограничаване на приложното поле на 78а се отнася само за резултатни престъпления - "причиненото увреждане" - ако са тежка телесна или смърт - винаги, а ако е средна - ако има пияно състояние. Т.е основното приложно поле е птп със средна и пияно състояние. Проблема идва от "или"-то Съда /и ВКП/ май е по-склонен да приема че е пр.2 както и Вие явно, но за мен по-чисто е да е алт.3 на първото предложение:

Алинеи 1 - 5 не се прилагат, ако /предл.1-во/ причиненото увреждане е /алт.1/тежка телесна повреда или /алт.2/смърт, или /алт.3/ деецът е бил в пияно състояние, /край на пр.1/ както и при /пр.2-ро/ множество престъпления.

:)
Clavdivs.
Потребител
 
Мнения: 639
Регистриран на: 17 Апр 2007, 13:20

Мнениеот bay4o » 30 Май 2007, 15:39

Чл. 55 ал. 1 т. 2 от НК в сегашната си редакция не предвижда наказанието "лишаване от свобода" да бъде заменено с глоба, така че глоба не получавате. Пробация за вас, ЛС, а като си помисля, ча такива като Вас може да прегазят детето ми, пледирам за грижите на Хасанчо от трети отряд.
bay4o
Потребител
 
Мнения: 240
Регистриран на: 05 Окт 2006, 12:12

Мнениеот Mustey » 01 Юни 2007, 15:03

Да не ме вкарат в затвора?


Дано ДА ТЕ вкарат в затвора!

2,4 промила + кола... Ти маи и за лудница ставаш. :roll:

Чувал съм за такива неща. Обикновено пияниците оставят свободни, но без книжка за около 3г. Което не им пречи да се качат на автомобил, даже -пак- пияни.

Мисля че си SAFE, но те моля да не го направиш пак.
Mustey
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 01 Юни 2007, 13:54

Мнениеот bitkataorela » 01 Юни 2007, 17:48

Mustey написа:
Да не ме вкарат в затвора?


Дано ДА ТЕ вкарат в затвора!

2,4 промила + кола... Ти маи и за лудница ставаш. :roll:

Чувал съм за такива неща. Обикновено пияниците оставят свободни, но без книжка за около 3г. Което не им пречи да се качат на автомобил, даже -пак- пияни.

Мисля че си SAFE, но те моля да не го направиш пак.

Друг път като пиеш не сядай зад волана :twisted:
и аз мисля че си SAFE но това да ти е за урок :!: :wink:
ИзображениеИзображениеИзображение
bitkataorela
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 28 Май 2007, 21:43

Мнениеот Star_doznatel » 28 Юни 2007, 23:31

И ... какъв му е проблема? Без книжка не може ли да кара?
Star_doznatel
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 06 Яну 2007, 15:09
Местоположение: Видин

Re: Да не ме вкарат в затвора?

Мнениеот karlson » 29 Юни 2007, 11:39

Clavdivs. написа:p.s. За колегите - за да не стане дискусия защо съм писал 99 %, а не сто имах предвид, че ако се прилага чл.78а, съгласно алинея 4 лишаването от право не е задължително да се наложи - пише "може" . Макар че малко съдии май го знаят :D

не е до знанието или незнанието на съдиите - те са длъжни вижте чл. 343 г НК
karlson
Потребител
 
Мнения: 227
Регистриран на: 29 Юни 2007, 11:38

Мнениеот Clavdivs. » 29 Юни 2007, 12:29

Ето това имах предвид... :D

То Вие хубаво сте се залепили за 343г, ама да вземете малко да видите и посочената от мен разпоредба ?!

Ето това е страшното - инерцията в правото.... особено пък в наказателното...
Clavdivs.
Потребител
 
Мнения: 639
Регистриран на: 17 Апр 2007, 13:20

re

Мнениеот karlson » 29 Юни 2007, 14:06

да, колега прав сте, просто съм прочела постинга ви по диагонал, не съм разбрала че говорите за 78а, имах предвид във всички случаи когато престъплението е по чл. 343б и е внесен обвинителен акт по общия ред
иначе моето мнение по отношение на приложението на чл. 78а НК и пияното състояние е по-(различно, но доколкото чух до няколко дни ВКС ще излезе с търкувателно решение така че вече няма да има място за спор
karlson
Потребител
 
Мнения: 227
Регистриран на: 29 Юни 2007, 11:38


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 63 госта


cron