начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Как да напиша жалба до прокурора?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Как да напиша жалба до прокурора?

Мнениеот jumanji » 19 Мар 2007, 15:23

По чл.296, 1 от НК.
Имам въвод във владение.
Върху имота в който съм въведен има незаконни постройки. Дойде съдия-изпълнител с вещо лице и надраскаха с блажна боя до къде и т.н.
Какъв е начинът за най-бързо освобождаване на имота.
Моля Ви, стъпка по стъпка и възможно най-подробно.
Още уча и съм я докарал до 3-ти курс. Нямам никакъв опит с тия неща.
Между другото уча точно заради съседите. Компютърен инжинер съм и мога да помагам с това ако някой има нужда. Имам доста сертификати от Уйлям Гейтс:)
И ви моля още веднъж, стъпка по стъпка като за инженер.

Благодаря Ви предварително.

Ицо
jumanji
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Мар 2007, 15:16

Мнениеот kenn4o » 19 Мар 2007, 16:42

Ето какво: очевидно съседите ви са отказали да изпълнят съдебно решение, а в този случай това е престъпление по чл.296 ал.1 от НК, най-елементарното което ви съветвам да направите е да си напишете една жалба ,която да включва това което сте изложили във форума, само че по-подробно и конкретно и към нея да приложите документите, с които разполагате и после с всичко това отидете в съответната Районна прокуратура във вашия град и там да депозирате вече изготвената жалба в свободен текст при дежурния прокурор. И още един път искам да ви обърна внимание жалбата ви трябва да е конкретна /от кого, срещу кого, за какво, кога, очевидци и др. обстоятелства, които вие смятате че са от значение/. Най-добре е този от чието име се подава да я депозира лично. Това е.
kenn4o
Потребител
 
Мнения: 138
Регистриран на: 05 Окт 2006, 18:18

Мнениеот jumanji » 19 Мар 2007, 17:18

advokat_nikolov написа:Обърнете се за консултация към адвокат !.

Това е форум - цитирам - " ... Форум за юристи
Мнения от юристи и за юристи... " , а НЕ за безплатни консултации на гражданите !

Има раздел " Взаимопомощ " - пишете там и ако някой желае да Ви отговори - ще Ви отговори !

Трябва да се съобразявате със статута си и да си знаете мястото !

Г-н Николов, или като сте се самотитолували АДВОКАТ Николов, между другото адвокат, икономист и учител не се използват като титли, освен, че е неправилно, е и изключително смешно.
Та думата ми беше, че аз съм бъдещ Ваш колега, нали се сещате, че сега съм 4-ти курс, ако не сте прочел внимателно Ви напомням.
Та в този ред на мисли, ако аз случайно се дипломирам и още по-случайно взема да се посветя на адвокатството, как трябва да се представям?
Адвокат-инженер или инженер-адвокат?
Това ми звучи още по-смешно от "адвокат еди кой си".
==================================
Не искам да обидя нито един юрист в този форум или където и да е, но адвокат (вероятно в кавички) Николов направо се излага.
Не само, че съм описъл какво точно ще правя, ами и съм описъл какво требе да се прави.
Попитах за изгледа на една такава типова жалба, за дa не излагам пред хората.
Каква взаимопомощ, какви 5 лева?

Успех на всички.

BR

Ico
Последна промяна jumanji на 19 Мар 2007, 17:49, променена общо 1 път
jumanji
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Мар 2007, 15:16

Мнениеот collin » 19 Мар 2007, 17:37

Посочили сте , че в имота има незаконни постройки. Следва да подадете жалба в съответната Регионална дирекция за национален строителен контрол /РДНСК/, тъй къто незаконните строежи се премахват след влязла в сила заповед на Началника на ДНСК издадена по реда на чл.225 ЗУТ или упълномощено от него лице от извършителя на незаконния строеж или принудително от органите на ДНСК за негова сметка по реда на Наредба №13. Считам, че ако подадете жалба до прокуратурата ,то в частта относно незаконните постройки тя ще я препрати по компетентност на съответната РДНСК. Поне това показва моя опит. Успих колега Ицо.
collin
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 15 Яну 2007, 14:26

Мнениеот jumanji » 19 Мар 2007, 17:58

Проблемът е там, че само част от тези незаконни постройки са в моя имот.
Всъщност това е предаваема част, но както и да е:)
Мислех да напиша:

Във връзка с Изпълнително дело №... и Въвод във владение и т.н.
Считам, че е на лице състава на чл.296, ал.1 от НК.
Моля да бъде изискано и приложено Изп.дело №... на еди кой си съд и т.н.
=============
Въпросът ми е как да бъде форммулирана молбата.
Г-н Районен Прокурор,
Моля.......
всъщност какво точно и как да го помоля?
Това ми беше въпросът, но май некоректно го зададох.
И не е ли по-добре преди това да му пратя една Нотариална покана със срок и да му обясня, че ако в еди какъв си срок не ми освободи имота, ще го направя аз, от негово име и за негова сметка (водене на чужда работа без пълномощия) и като мине срокът и почна да руша, той да извика полиция и да изпадне в състава на чл.296, ал.1 от НК.

Това питам в общи линии.

Best regards

Ico
jumanji
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Мар 2007, 15:16

Мнениеот hr.stoyanoff » 19 Мар 2007, 18:05

jumanji написа:Проблемът е там, че само част от тези незаконни постройки са в моя имот.
Всъщност това е предаваема част, но както и да е:)
Мислех да напиша:

Във връзка с Изпълнително дело №... и Въвод във владение и т.н.
Считам, че е на лице състава на чл.296, ал.1 от НК.
Моля да бъде изискано и приложено Изп.дело №... на еди кой си съд и т.н.
=============
Въпросът ми е как да бъде форммулирана молбата.
Г-н Районен Прокурор,
Моля.......
всъщност какво точно и как да го помоля?
Това ми беше въпросът, но май некоректно го зададох.
И не е ли по-добре преди това да му пратя една Нотариална покана със срок и да му обясня, че ако в еди какъв си срок не ми освободи имота, ще го направя аз, от негово име и за негова сметка (водене на чужда работа без пълномощия) и като мине срокът и почна да руша, той да извика полиция и да изпадне в състава на чл.296, ал.1 от НК.

Това питам в общи линии.

Best regards

Ico


Колега,
Вие май не гледате много сериозно на правото и затова някои Ви нападат:). Аз нямам подобно намерение - вижте:

http://econ.bg/forms.html

P.S. Приятелски Ви съветвам да не упоменавате юр. си образования в комбинация с нещо друго
hr.stoyanoff
Младши потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: 29 Ное 2006, 12:57

Мнениеот jumanji » 19 Мар 2007, 19:49

Много благодаря за съветите и насоките. Наистина съм Ви задължен.
Относно съвета на г-н hr.stoyanoff по повод на споменаването на юридическото образование...
Наистина сегашното ми следване няма нищо общо с предишното. В общия случай се явявам на изпит без да съм чел, всичко минава 5 за 4 и то в Пловдивския университет. Личното ми мнение е, че в България вече няма университети.
Когато учех инженерство, малииииииииииии...
То беше едно чете, то беше чудо и пак си взимаш изпита с 300-та зора.
Сега...пародия...
Нямам амбиции да работя като юрист по ред причини, едната от които е, че куцо, кьораво и съкато са се захванали с тази трудна според мен професия.
Та да си дойдем на думата,
г-н hr.stoyanoff, нямам намерение да падам с няколко нива надолу и да поставям думата адвокат наред с думата инженер (електронна техника и микроелектроника, профил лазерна техника и оптикоелектроника), сертифициран microsoft инженер(когато притежаваш тези сертификати не те питат за английския!).
=================
Относно тилите на АДВОКАТ Х...
Такова животно нема в a business card, защото там пише Х и отдолу адвокат, при инж. е друго, под Х пише специалността. Това е идеята:)

Поздрави и успех.

Ицо

П.П. И още веднъж благодаря за вниманието, което ми отделихте.
jumanji
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Мар 2007, 15:16

Re: Как да напиша жалба до прокурора?

Мнениеот satir » 20 Мар 2007, 09:35

jumanji написа:.... Имам доста сертификати от Уйлям Гейтс:)
...

Ицо
батка, имам проблем с WinAmp-a бах ги и плугините так'во.... не мога да стартирам DVD и субтитрите на *.AVI муувитата... ще ме свтнеш ли?
благодарско предварително....
edit: дан се нерват усер-ите може и на PM
Аватар
satir
Активен потребител
 
Мнения: 1984
Регистриран на: 15 Мар 2007, 16:56
Местоположение: те тукa те...

Мнениеот jumanji » 20 Мар 2007, 10:59

най-лесно ще стане така:
1.Изтегли си и инсталирай BSPlayer;
2.Може да е необходимо да инсталираш codecs - аудио и видео, това ако нямаш инсталирани. Има най различни компилации, обикновено всички вършат работа, само гледай да е по-пресен.
3.ВинАмп е направил така, че по подразбиране avi формат да се отваря с него, как да направим така, че avi да се отваря с някакъв друг вид Player? В уиндовс експлорър посочи avi файла, така че да се маркира, след това десен бутон на мишката, за да се покаже контекстното меню, от него избери Open With, ще ти се покаже един прозорец. От този прозорец избери BSPlayer и преди да натиснеш ОК, маркирай check box- а Always use selected program to open this kind of file.
От този момент нататък, *.avi ще се отварят с BSPlayer или програмата която си посочил.
4.Това важи и за всеки файл. Например на мен ми се налага да отварям *.eep и използвам Notepad.
5.Как да заредим субтитрите?
- всеки файл има файлово име и разширение, те са разделени с точка, напр. myfile.avi
myfile е файловото име, а avi е разширението.
- обикновено филма и субтитрите имат едно и също файлово име и различно разширение, ако са в една папка, то с отварянето на видео файла, ще се заредят и субтитрите.
- ако имат различни файлови имена, след като заредиш филма е необходимо: с десен бутон върху картината, избираш Load subtitles и посочваш файла със субтитрите (където си го сложил).
=====================
Надявам се да е достатъчно ясно. Ако не е, защото хич не ме бива в обяснениията, питай.

ПП Надявам се имаш администраторски права, защото ще са ти необходими.
Ако нямаш требе администратора да го направи или да ти даде администраторски права. My computer десен бутон, Manage, local users and groups и там users синамираш user-a, десен бутон properties и в Member of, се вижда този user член на коя група е.

Успех

Поздрави на всички.

Ицо
jumanji
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Мар 2007, 15:16

Мнениеот taisana » 20 Мар 2007, 12:42

Advokat_nikolov, ..... такъв, къде още от първи курс си тръгнал да даваш компетентни мнения във форума? Всички знаем, че си ИМПОТЕНТЕН, но винаги си КОМПЕТЕНТЕН. :lol:
taisana
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 31 Мар 2006, 11:59

Мнениеот jumanji » 20 Мар 2007, 13:06

Не ми отговорихте на въпроса
============
Във връзка с Изпълнително дело №... и Въвод във владение и т.н.
Считам, че е на лице състава на чл.296, ал.1 от НК.
Моля да бъде изискано и приложено Изп.дело №... на еди кой си съд и т.н.
=============
Въпросът ми е как да бъде формулирана молбата.
Г-н Районен Прокурор,
Моля.......
всъщност какво точно и как да го помоля?

Как да го напиша все пак. Моля като за инженер (все още). :lol:
jumanji
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Мар 2007, 15:16

Мнениеот satir » 20 Мар 2007, 14:00

jumanji написа:най-лесно ще стане така:
1.Изтегли си и инсталирай BSPlayer;
2.Може да е необходимо да инсталираш codecs - аудио и видео, това ако нямаш инсталирани. Има най различни компилации, обикновено всички вършат работа, само гледай да е по-пресен.
3.ВинАмп е направил така, че по подразбиране avi формат да се отваря с него, как да направим така, че avi да се отваря с някакъв друг вид Player? В уиндовс експлорър посочи avi файла, така че да се маркира, след това десен бутон на мишката, за да се покаже контекстното меню, от него избери Open With, ще ти се покаже един прозорец. От този прозорец избери BSPlayer и преди да натиснеш ОК, маркирай check box- а Always use selected program to open this kind of file.
От този момент нататък, *.avi ще се отварят с BSPlayer или програмата която си посочил.
4.Това важи и за всеки файл. Например на мен ми се налага да отварям *.eep и използвам Notepad.
5.Как да заредим субтитрите?
- всеки файл има файлово име и разширение, те са разделени с точка, напр. myfile.avi
myfile е файловото име, а avi е разширението.
- обикновено филма и субтитрите имат едно и също файлово име и различно разширение, ако са в една папка, то с отварянето на видео файла, ще се заредят и субтитрите.
- ако имат различни файлови имена, след като заредиш филма е необходимо: с десен бутон върху картината, избираш Load subtitles и посочваш файла със субтитрите (където си го сложил).
=====================
Надявам се да е достатъчно ясно. Ако не е, защото хич не ме бива в обяснениията, питай.

ПП Надявам се имаш администраторски права, защото ще са ти необходими.
Ако нямаш требе администратора да го направи или да ти даде администраторски права. My computer десен бутон, Manage, local users and groups и там users синамираш user-a, десен бутон properties и в Member of, се вижда този user член на коя група е.

Успех

Поздрави на всички.

Ицо

това за звездичките, точките имената и разширенията е известно още от добрият стар DOS 3.0, пък и аз не просто искам муувито да върви- искам ВинАмп-а да ме слуша/мразим да не стават нешата както искам аз/ а тоз случай е такъв... мпалеър- класик например ми обръщаше филмчерто с главата надолу... скарах му се и оправи а амп-а не ме слуша и тва си е... май че е въпрос на настройки....
и никъде у ВинАмпа не видех такива за субтитрите.... а иначе съм админ отсекъде, даже и ампа ми е пълна инсталация... кракнат една дума
п.с. дан забрава.... тенкию за инфото :wink:
Аватар
satir
Активен потребител
 
Мнения: 1984
Регистриран на: 15 Мар 2007, 16:56
Местоположение: те тукa те...

Мнениеот herostat » 20 Мар 2007, 14:03

Джуманджи видя ли какви мазни манджи има сред юристите! Много добре че си се отказал от тази човешка професия, която се практикува само от нечовеци...Искам да ти пожеля успех с държавното обвинение и да ти кажа:
1. Не се връзвай на ковачев-на него му е кашица в главата и бърка титла, с професия, с обръщение ! Правото дава много системност на мисленето, а той си е пропуснал обучението в СУ-то! АКо е бил на друго място...тогава е разбираемо защо няма "система"...
2. А този който те съветва да не споменаваш другата си професия е много прав...Тази гилдия е една таква паплач дето по задръстена и стерилана може би няма от нея ( има и изключения, но много редки)! Аз съм завършил техникум по електротехника преди да се занимавам с право! Да знаеш проказно е за юристите хората да знаят повече от тях...дори и тези хора да са им колеги! Помни в най-човшката професия не работят хора, защото не се разбират с хората!
herostat
Потребител
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Фев 2007, 18:54

Мнениеот jumanji » 20 Мар 2007, 15:01

хора, кавгата е вредна.
кажете какво да пише в жалбата все пак:)

и ще ви светна на тема обработка на цифрови снимки.
лесно, много бързо и без да се изисква да си ученик на Уйлям Гейтс.:)

поздрави

Ицо
jumanji
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Мар 2007, 15:16

Мнениеот valia6000 » 20 Мар 2007, 15:34

Здравейте! Относно молбата Ви за помощ:

До Районна прокуратура
гр. ..............................

Ж А Л Б А

от .............................................................................................

УВАЖАЕМИ/А ГОСПОДИН /ГОСПОЖО/ ПРОКУРОР,
............................................(изложение)
Предвид горното Ви моля в рамките на своята компетентност да извършите проверка на изложените от мен обстоятелства и при наличие на достатъчно данни да образувате наказателно производство срещу ........................... .

С уважение: ................................


Ще се радвам, ако съм била полезна! Приятен и успешен ден! Чао!






[/list][/list]
valia6000
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 24 Ное 2006, 22:09

Мнениеот jumanji » 20 Мар 2007, 15:42

valia6000 написа:Здравейте! Относно молбата Ви за помощ:

До Районна прокуратура
гр. ..............................

Ж А Л Б А

от .............................................................................................

УВАЖАЕМИ/А ГОСПОДИН /ГОСПОЖО/ ПРОКУРОР,
............................................(изложение)
Предвид горното Ви моля в рамките на своята компетентност да извършите проверка на изложените от мен обстоятелства и при наличие на достатъчно данни да образувате наказателно производство срещу ........................... .

С уважение: ................................


Ще се радвам, ако съм била полезна! Приятен и успешен ден! Чао!
[/list][/list]

За това говорим:)
Thanks Валя.

BR

Ico
jumanji
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Мар 2007, 15:16

Мнениеот valia6000 » 20 Мар 2007, 15:47

Извинявай! След името на жалбоподателя допълни и адрес за обратна връзка.
valia6000
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 24 Ное 2006, 22:09

Мнениеот satir » 20 Мар 2007, 16:16

Валя е пич!!!
Аватар
satir
Активен потребител
 
Мнения: 1984
Регистриран на: 15 Мар 2007, 16:56
Местоположение: те тукa те...

Мнениеот herostat » 22 Мар 2007, 15:19

Ковачев, дължа ли нешо за психологическият портрет... :D
herostat
Потребител
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Фев 2007, 18:54

Мнениеот ykovachev » 22 Мар 2007, 15:21

Не, ама ако искаш, можем някой път да изпием бирата на мира :wink:
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2063
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Следваща

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron