начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Как и дали да подам жалба срещу шефа на КАТ?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Как и дали да подам жалба срещу шефа на КАТ?

Мнениеот slavipz » 04 Дек 2006, 16:03

Здравейте,

Преди около 4 месеца и половина ми отнеха Книжката за шофиране след употреба на алкохол (0.88 промила), по закон трябва да ми бъде издадено наказателно постановление в срок от 1 месец след отнемане на свидетелството, но след 4 месеца и половина още нямам издадено такова. Което означава, че полковникът който е шеф на КАТ е в нарушение на закона. Може ли някой да ме посъветва дали е удачно и как да подам тази жалба срещу него, т.е. какво да пиша в нея. Според вас би ли имало някакъв успех и дали военна прокуратура ще си свърши работата?Имам предвид успех - та господина да си свърши работата както е по закон и аз да знам с колко време лишаване съм наказан?
slavipz
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 04 Дек 2006, 15:58

Мнениеот denni_law » 04 Дек 2006, 16:07

а, продължаван ли ти е срока на акта?
denni_law
Младши потребител
 
Мнения: 87
Регистриран на: 26 Авг 2006, 10:54

Мнениеот denni_law » 04 Дек 2006, 16:11

няма смисъл да се жалиш пред военна прокуратура, но можеш да жалиш наказателното постановление като ти го издадат пред районния съд
denni_law
Младши потребител
 
Мнения: 87
Регистриран на: 26 Авг 2006, 10:54

Мнениеот slavipz » 05 Дек 2006, 00:16

denni_law написа:а, продължаван ли ти е срока на акта?

Не не ми е продължаван.Когато е написан това и си остана. След което изпратиха заповедта за отнемането заедно със самото свидетелство до града ми по ЛК.Аз живея в друг.Тази случка става в другия. От тогава няма никаква развръзка.Като се обадя в КАТ да питам за наказателно, жената казва и аз незнам защо не ви е издадено, досега трябваше да е издадено отдавна.
slavipz
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 04 Дек 2006, 15:58

Мнениеот slavipz » 05 Дек 2006, 00:18

denni_law написа:няма смисъл да се жалиш пред военна прокуратура, но можеш да жалиш наказателното постановление като ти го издадат пред районния съд


Ами то хубаво ще жаля, ама въпроса е, че нямам наказателно издадено, а по закон доколкото съм запознат срока е 1 месец след написването на акта. Въпроса не е да оспорвам сега наказанието, въпроса е да ми наложат такова, защото така не се знае изобщо кога ще си взема Permit de conduire...
slavipz
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 04 Дек 2006, 15:58

Мнениеот Gabi1 » 05 Дек 2006, 01:15

Провери в КАТ при съответното ОДП, където ти е постоянния адрес.
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54

Мнениеот Karalymova » 05 Дек 2006, 01:34

Няма пречка да обжалвате наказателното постановление и сега, нищо, че още не е издадено. Гарантирам Ви че щом получат жалбата (която се подава чрез наказващият орган), моментално със задна дата ще бъде изготвено нак. постановление. Защото за Вас срокът за обжалване тече от момента на неговото връчване. Често обаче в някои населени места злоупотребяват с връчването... А да се жалите от шефа на КАТ- по добре не си губете времето!
Karalymova
Младши потребител
 
Мнения: 69
Регистриран на: 14 Окт 2006, 18:27
Местоположение: Русе

Мнениеот d_d » 05 Дек 2006, 01:52

Karalymova написа:Няма пречка да обжалвате наказателното постановление и сега, нищо, че още не е издадено. !


Боже, колко мъка има по този свят !
ИзображениеИзображениеИзображение
d_d
Потребител
 
Мнения: 497
Регистриран на: 07 Май 2006, 13:07

Мнениеот ana_maria » 05 Дек 2006, 09:06

3) (Предишна ал. 2 - ДВ, бр. 12 от 1996 г.) Образуваното административнонаказателно производство се прекратява, ако не е издадено наказателно постановление в шестмесечен срок от съставянето на акта.


Чл. 52. (1) Наказващият орган е длъжен да се произнесе по административнонаказателната преписка в месечен срок от получаването й.
(2) Ако се установи, че актът не е бил предявен на нарушителя, наказващият орган го връща веднага на актосъставителя.

(3) След получаване на преписката наказващият орган уведомява за съставения акт пострадалите от нарушението, ако има такива и адресите им са известни.

(4) Преди да се произнесе по преписката, наказващият орган проверява акта с оглед на неговата законосъобразност и обоснованост и преценява възраженията и събраните доказателства, а когато е необходимо, извършва и разследване на спорните обстоятелства. Разследването може да бъде възложено и на други длъжностни лица от същото ведомство.

Чл. 52 ЗАНН не визира срок за издаване на Наказателно постановление, а за произнасяне по преписката- т.е. "шефска резолюция" да се издаде или да не се издаде НП. Не бъркайте!
ana_maria
Младши потребител
 
Мнения: 80
Регистриран на: 07 Мар 2006, 07:47

Мнениеот slavipz » 05 Дек 2006, 10:37

ana_maria написа:3) (Предишна ал. 2 - ДВ, бр. 12 от 1996 г.) Образуваното административнонаказателно производство се прекратява, ако не е издадено наказателно постановление в шестмесечен срок от съставянето на акта.


Добре какво ще ме посъветвате тогава. Да чакам шест месеца и да си търся книжката (ако да по какъв ред) или пък да правя нещо друго (но жалба ли да подавам или какво). Въпроса ми е какво да направя, та някой да си свърши работата.
Последна промяна slavipz на 05 Дек 2006, 10:38, променена общо 1 път
slavipz
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 04 Дек 2006, 15:58

Мнениеот slavipz » 05 Дек 2006, 10:37

Gabi1 написа:Провери в КАТ при съответното ОДП, където ти е постоянния адрес.
Проверил съм, казаха да проверя там където ми е съставен акта.
slavipz
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 04 Дек 2006, 15:58

Мнениеот dozn03 » 05 Дек 2006, 11:47

Това със сигурност не е вярно /в смисъл - актовете ги изпращат по постоянен адрес/. От съответния КАТ по постоянния Ви адрес трябва да Ви връчат НП. Но дали актът е изпратен там - това е друг въпрос. Но при всички случаи след изтичаве на 6 м. срок си потърсете настоятелно книжката и на двете места. Според мен можете да подадете жалба /и двете служби КАТ/ за това, че не е изготвено НП и по този начин осуетяват законовото Ви право да го обжалвате пред РС. Също и, че Ви лишават от нужните административното производство бързина, ефективност и законосъобразност. И други подобни в тази насока.
Успех! :)
dozn03
Потребител
 
Мнения: 248
Регистриран на: 17 Окт 2006, 00:16

Мнениеот slavipz » 05 Дек 2006, 13:23

dozn03 написа:Това със сигурност не е вярно /в смисъл - актовете ги изпращат по постоянен адрес/. От съответния КАТ по постоянния Ви адрес трябва да Ви връчат НП. Но дали актът е изпратен там - това е друг въпрос. Но при всички случаи след изтичаве на 6 м. срок си потърсете настоятелно книжката и на двете места. Според мен можете да подадете жалба /и двете служби КАТ/ за това, че не е изготвено НП и по този начин осуетяват законовото Ви право да го обжалвате пред РС. Също и, че Ви лишават от нужните административното производство бързина, ефективност и законосъобразност. И други подобни в тази насока.
Успех! :)
Значи аз акт-а си го имам.Но този първоначално изаденият от когато ме спряхва полицаите.След това нямам наказателно нито тук където се случва това, в системата им пише, че нямам идадено.Нито по постоянен адрес има изпратено нищо друго освен заповедта за отнемане на свидетелството. Имате ли идея как да формулирам самата жалба?Миналият път когато се случи това, НП ми го връчиха в града в който се случи това а не по постоянен адрес.
slavipz
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 04 Дек 2006, 15:58

Мнениеот slavipz » 05 Дек 2006, 13:30

Според вас да чакам ли 6 месечният срок и тогава да си търся книжката направо или да пускам жалба. Макар, че според мене би било много безмислено да подам жалба с/у шефа на КАТ в КАТ :)...
slavipz
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 04 Дек 2006, 15:58

Мнениеот dozn03 » 06 Дек 2006, 02:53

Не, не съм имала предвид да подавате жалба слещу шефа на КАТ. Имах предвид молба, с която да опишете ситуацията, с какво тя накърнява законните Ви права и да изискате издаване на НП.
А, че актът си е във Вас, това е ясно. Но във Вас е едно копие. А оригиналът отва в КАТ и въз осонва на него издават НП. И след издаването му, ако лицето има постоянен адрес в друго населено място го изпращат там. Ако успееш да оцелиш момента и да си го потърсиш преди изпращането му можеш да го получиш по местосъставяне на акта. Но щом знаеш, че въобще не е издавано НП, действително трябва да търсиш проблема в КАТ по мястото на акта.
dozn03
Потребител
 
Мнения: 248
Регистриран на: 17 Окт 2006, 00:16

Мнениеот ana_maria » 06 Дек 2006, 08:03

:DНай-обичам клиети като Вас, които се опитват да получат помощ, залъгвайки мен или по-точно себе си! В самият си въпрос твърдите, че книжката Ви е отнета преди 4 месеца, по-късно твърдите, че си я чакате повече от 6 месеца?
Не следва да предприемате никакви действия преди изтичането на 6 месечния краен срок, визиран в закона след самата проверка / наречена установяване на адм. нарушение/.
Ще получите наказателно постановление по местоживеене, месторабота и пр. ред, определен за връчването на наказателни постановления, но е твърде възможно същото да бъде "оформено", без въобще да са Ви търсили с двама свидетели. Информация за НП има Пътна полбиция по мястото на административната проверка, а книжката Ви е в съответното Регионално управление на КАТ.
ana_maria
Младши потребител
 
Мнения: 80
Регистриран на: 07 Мар 2006, 07:47

Мнениеот Karalymova » 06 Дек 2006, 22:57

d_d написа:
Karalymova написа:Няма пречка да обжалвате наказателното постановление и сега, нищо, че още не е издадено. !


Боже, колко мъка има по този свят !
ИзображениеИзображениеИзображение


d_d, ако във вашата практика не сте имали подобни случаи, то поне не обиждайте колеги, които не веднъж и не дваж са се сблъсквали с всякакви правни абсурди! Защото, за Ваше сведение, има населени места в България, където никой не си прави труда да ти връчи наказателно постановление и масово се използва връчване по чл. 58 ал.2 от ЗАНН и докато се усети човека, току виж срокът за обжалване е изтекъл...
rara avis in terris
Karalymova
Младши потребител
 
Мнения: 69
Регистриран на: 14 Окт 2006, 18:27
Местоположение: Русе

Мнениеот d_d » 07 Дек 2006, 01:26

Колега, хайде сега да ни споделите обилната си практика по обжалването на неиздадени наказателни постановления!?

Какви пороци откривате в едно такова НП, и как ги установявате и доказвате в процеса ? Дори да приемем че разполагате с дарба да предсказвате бъдещето, къде успяхте да намерите и съдии с такава дарба че да Ви удисат на акъла ?

Ще се радвам ако публикувате тук примерна жалба срещу неиздадено НП! Току виж се оказало , че можем да обжалваме и непостановени съдебни решения и присъди. Утре прокурорите ще започнат да повдигат обвинения за още неизвършени престъпления, в затвора ще влизат неродени престъпници ....

Очаквам образеца !!! Наистина ми е любопитно да го видя.
d_d
Потребител
 
Мнения: 497
Регистриран на: 07 Май 2006, 13:07

Мнениеот Karalymova » 07 Дек 2006, 01:41

d_d написа:Колега, хайде сега да ни споделите обилната си практика по обжалването на неиздадени наказателни постановления!?

Какви пороци откривате в едно такова НП, и как ги установявате и доказвате в процеса ? Дори да приемем че разполагате с дарба да предсказвате бъдещето, къде успяхте да намерите и съдии с такава дарба че да Ви удисат на акъла ?

Ще се радвам ако публикувате тук примерна жалба срещу неиздадено НП! Току виж се оказало , че можем да обжалваме и непостановени съдебни решения и присъди. Утре прокурорите ще започнат да повдигат обвинения за още неизвършени престъпления, в затвора ще влизат неродени престъпници ....

Очаквам образеца !!! Наистина ми е любопитно да го видя.


Не виждам никаква причина да размътвам форума и да го превръщам в бойно поле за личностни нападки, колега, защото това е под достойнството ми. Ако толкова Ви е интересно пък, ще взема да Ви пратя по e-maila една такава жалба, след като махна от нея личните данни, естествено. Да не говорим, че за отвратителното Ви поведение очаквам извинение от Вас!!!
Последна промяна Karalymova на 07 Дек 2006, 12:58, променена общо 1 път
rara avis in terris
Karalymova
Младши потребител
 
Мнения: 69
Регистриран на: 14 Окт 2006, 18:27
Местоположение: Русе

Мнениеот gosho72 » 07 Дек 2006, 08:07

Karalymova написа:Ако толкова Ви е интересно пък, ще взема да Ви пратя по e-maila една такава жалба, след като махна от нея личните данни, естествено.



Ще може ли и на моя мейл:gkamenov72@abv.bg
Когато се изкачваш нагоре по стълбата поздравявай!Защото когато се връщаш ще срещнеш същите хора !
gosho72
Потребител
 
Мнения: 740
Регистриран на: 19 Мар 2006, 00:45
Местоположение: Novi Pazar

Следваща

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта


cron