начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Моля кажете по НК

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Моля кажете по НК

Мнениеот milen1 » 26 Ное 2006, 16:39

Възможно ли е да се очаква условна присъда по дело по чл.152 ал.3 т.1 от НК при положение, че са минали повече от 10 години от деянието и лицето се признае за виновно и каже, че много съжалява. Взема ли се в предвид това, че през тези години лицето няма други провинения, работи на висше ниво и има семейство с две малки деца?
milen1
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Ное 2006, 16:35

Мнениеот vodolej_1 » 26 Ное 2006, 17:09

Милене, възможно е. Но не поясняваш ти укривал ли си се досега или просто делото не се е водило. Това също има значение.
vodolej_1
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 22 Юни 2005, 22:00

Мнениеот milen1 » 26 Ное 2006, 17:23

Не, живея си на същото место и никъде не съм ходил. Просто делото излиза сега. Тогава бях на 18 г и 27 дни. Останалите подсъдими са непълнолетни. Момичето е на 14г. Никой не ме е търсил до сега. Сега съм в шок - не зная какво да правя. Различни адвокати ме съвестват различни неща.....
milen1
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Ное 2006, 16:35

Мнениеот ambar » 27 Ное 2006, 11:12

За да се определи вида и размера на наказанието имат значение всички смекчаващи и отегчаващи вината обстоятелства. Аз лично мисля, че няма да има съд, който след 10 г. разследване да постанови ефективна присъда.
ambar
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Ное 2006, 11:08

Мнениеот bartol » 27 Ное 2006, 21:02

Подкрепям становището на аmbar. Между другото напоследък съдилищата започнаха да отчитат дългия период, изминал между извършването на деянието и момента на постановяване на присъдата, като изключително смекчаващо отговорността обстоятелство. В редица случаи само на това осонвание прилагат разп. на чл. 55 от НК, т.е. определят наказанието под минималния размер, предвиден в закона.
bartol
Потребител
 
Мнения: 126
Регистриран на: 11 Юни 2006, 23:25

Мнениеот sunshine_75 » 27 Ное 2006, 21:31

Съветвам Ви да си ангажирате адвокат и да пожелаете делото да се гледа по реда на съкратеното съдебно следствие - т. е., Вие ще заявите, че признавате всички процесуални действия за валидни и ще се признаете за виновен. Но за целта е необходима и задължителна адвокатска защита. Тогава със сигурност съдът ще се произнесе с наказание под минимума и няма да има ефективна присъда. Кажете на съда и това, което споделяте във форума. Пожелавам Ви успех!
sunshine_75
Потребител
 
Мнения: 821
Регистриран на: 13 Окт 2004, 09:36

Мнениеот stani76 » 27 Ное 2006, 22:11

Sudebnata praktika so4i,4e produlgitelnostta na nakazatelnoto proiswodstwo wuw wremeto ne moje da se precenqwa kato izkliu4itelno smeg4awashto winata na podsudimiq obstoqtelstwo,samo po sebe si,bez wruzka s ostanalite opredelqshi winata fakti.Produljitelnostta ot 10g e izwun ramkite na razumniq srok za postigane na efektiwno prawosudie 4rez celite na nakazatelniq proces suglasno razbiraneto na zakona i Ewropeiskata konwenciq zashtita prawata na 4oweka i osnownite swobodi.Taka 4e predwid dulgiq srok i dobrite harakteristi4ni danni,trudowa angajiranost i tn. e wuzmojna hipotezata na 4l.66 al.1(uslowno osujdane)Uspeh!
stani76
Младши потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: 24 Ное 2006, 11:03

Мнениеот milen1 » 28 Ное 2006, 16:20

Благодаря на всички за отговорите
milen1
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Ное 2006, 16:35


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 76 госта


cron