начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Как да се принуди полицията да си върши работата

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Как да се принуди полицията да си върши работата

Мнениеот blkfan » 02 Сеп 2006, 14:26

Примерно при вандалски акт - потрошаване на автомобил.
Полицаите всичко друга направиха - студената вода ми препоръчаха, да се застраховам, или да ползвам автопаркинг, но да направят нещо да издирят, разпитат, разследват и накажат виновниците - не.
То си е публична тайна че заплатите им си вървят и без да си мърдат пръста за каквото и да е. И че голяма част от полицаите и близките им са обвързани с частни паркинги, застрахователни агенции и дори с дребните престъпници.

Може ли да се даде полицията под съд за бездействие. Какви са стъпките или да ги накарам да си свършат работата или да ги осъдя за безхаберие.
blkfan
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Сеп 2006, 14:14

Мнениеот dizhel » 02 Сеп 2006, 16:25

Хм интересно мнение :D не ми стана ясно какво сика господина поилицията му плати щетите??? Някой минал през нощта счупил стъклото да кажем и си отишъл, кой да се пита, да се издирва и т.н. Просто полицаите са били откровени и са дали добър съвет -застраховка. Същите тези полицаи ще посетят поне десетина други произшествия същия ден повечето доста по сериозни.
А за бездействие не може да съдите полицията :evil:
dizhel
Потребител
 
Мнения: 177
Регистриран на: 21 Яну 2003, 02:02

Мнениеот gosho72 » 02 Сеп 2006, 17:24

Би следвало по случая с потрошения автомобил да се образува предварително /досъдебно / производство срещу неизвестен извършител.

На основание чл.207 от НПК досъдебно производство се образува при законен повод и достатъчно данни.В случая законния повод е - съобщение от Вас до органите на досъдебното производство /прокуратура и дознателски апарат в МВР/ за извършено престъпление против собствеността-повреждане на чужда вещ по чл.216,ал.1 от НК.

Реда на съобщаване - писмено или устно е регламентиран в чл.209 от НК.В следващите членове на НПК чл.210-215 подробно е регламентиран реда за образуване на досъдебно производство,в това число и срещу неизвестен извършител.

В случай,че от районна прокуратура получите постановление за отказ за образуване на досъдебно производство имате право да обжалвате постановлението по чл.213,ал.2 от НК.

Обикновенно в този случай досъдебното производство се образува на основание чл.212,ал.2 от НПК-с извършване на първоначалните процесуални следствени действия- оглед и разпит на пострадалия и очевидци,като за това се съставят и съответните протоколи от дознателя,присъствал на огледа.

По другия ви въпрос - имате право да подавате жалби до Началника на съответното РПУ относно неправилни действия или бездействия от страна на неговите служители.
gosho72
Потребител
 
Мнения: 740
Регистриран на: 19 Мар 2006, 00:45
Местоположение: Novi Pazar

Мнениеот kursant_amvr » 02 Сеп 2006, 19:01

gosho72 написа:Би следвало по случая с потрошения автомобил да се образува предварително /досъдебно / производство срещу неизвестен извършител.

На основание чл.207 от НПК...

Колега, бъдете сигурен, че производството срещу НИП е образувано. Но това не топли особено автора на темата. Съмнявам се, също така да го интересува силно, какъв е реда по който се придвижва преписката. Това което го възмущава, е че виновника вероятно ще остане ненаказан. По чисто човешки, го разбирам, ОБАЧЕ:

blkfan, съжалявам да Ви го кажа, но във вашия случай и Еркюл Поаро да се заеме със случая, надали може да Ви помогне особено. Вие как виждате нещата ? Имаме потрошена кола. Ако нямаме свидетели ( а в случая явно е така), как смятате, че може извършителят да бъде издирен ? Дори да има човек, в който се съмнявате, как вината му ще бъде доказана в съда ? Или може би като го разпитат в полицията, той веднага ще си признае, че е потрошил колата Ви ???

Да изземат отпечатъци ? Да, но десетки хора може да са се опрели на Вашият автомобил докато е бил паркиран. А и това, че отпечатък от пръстите на дадено лице е открит върху автомобила Ви, не означава, че той го е потрошил. Какво, тогава да свърши полицията ?? Хайде, кажете blkfan ! Вие явно знаете какво трябва да се направи, щом твърдите, че полицаите не са го сторили. Споделете с нас тогава ! Може пък да научим нещо ново в областта на криминалистиката.

И между другото, като допълнение към правната ви култура: Виновниците за престъпления в Република България се наказват от СЪД, а не от полицията. При това въз основа на доказателства, които доказват вината на подсъдимия по НЕСЪМНЕН начин. Във вашият случай, струва ми се, такива доказателства не могат да бъдат събрани.
kursant_amvr
Потребител
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Авг 2005, 21:03

Мнениеот nargirov » 03 Сеп 2006, 08:34

на академика от МВР само ще кажа,че
е прав само наполовина. В останалата
половина влиза задължението на Полицията
да свърши работата,за която е създадена,
и за която огромна армия от комисари,
комисарчета и комисионери получават
пари,които не заработват. За това им е лоша
и славата.
.
А конкретно - ако вършат работата както
трябва, т.е. да фиксират и запазят следите
и данните за това престъпление и да го
вкарат в базата данни за неразкрити
престъпления- то на третия, ако не,
на петия, шестия или десетия път този,
който е оставил "печата" си ще бъде разкрит
и не е нужно да си Поаро, сега техническите
възможности са огромни. Нужно е само
добросъвестност и желание за работа.
.
А и регистрирането на престъплението
влошава показателите за разкриваемост и т.н.
nargirov
Младши потребител
 
Мнения: 47
Регистриран на: 30 Май 2004, 21:11
Местоположение: София

Мнениеот gosho72 » 03 Сеп 2006, 09:02

kursant_amvr написа:
blkfan, съжалявам да Ви го кажа, но във вашия случай и Еркюл Поаро да се заеме със случая, надали може да Ви помогне особено. Вие как виждате нещата ? Имаме потрошена кола. Ако нямаме свидетели ( а в случая явно е така), как смятате, че може извършителят да бъде издирен ? Дори да има човек, в който се съмнявате, как вината му ще бъде доказана в съда ? Или може би като го разпитат в полицията, той веднага ще си признае, че е потрошил колата Ви ???

Да изземат отпечатъци ? Да, но десетки хора може да са се опрели на Вашият автомобил докато е бил паркиран. А и това, че отпечатък от пръстите на дадено лице е открит върху автомобила Ви, не означава, че той го е потрошил. Какво, тогава да свърши полицията ?? Хайде, кажете blkfan ! Вие явно знаете какво трябва да се направи, щом твърдите, че полицаите не са го сторили. Споделете с нас тогава ! Може пък да научим нещо ново в областта на криминалистиката.

И между другото, като допълнение към правната ви култура: Виновниците за престъпления в Република България се наказват от СЪД, а не от полицията. При това въз основа на доказателства, които доказват вината на подсъдимия по НЕСЪМНЕН начин. Във вашият случай, струва ми се, такива доказателства не могат да бъдат събрани.


Колега,на Ваше място просто бих си замълчал !!!!
gosho72
Потребител
 
Мнения: 740
Регистриран на: 19 Мар 2006, 00:45
Местоположение: Novi Pazar

Мнениеот perl » 03 Сеп 2006, 09:48

Mogete da podadete galba do syda, kompetenten.W kran rezultat shte razberete dai sme na pyt za ES ili nyama da ya priemat RB-ya
perl
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 03 Авг 2006, 20:50

Благодаря за преценките и съветите

Мнениеот blkfan » 03 Сеп 2006, 11:59

Доволен съм че болшинството участници в дискусията усещат за какво става дума: за пълното безхаберие, незаинтересуваност и пълна липса на "професионализъм" в голяма част от българската полиция. И с изключение на редовните подслушвачи-доностници които ги има във всеки форум, които са със същите разбирания като на колегите си некадърници, повечето разумни хора са разбрали за какво протестирам, и им благодаря че са ми дали някакви конкретни насоки за действие от моя страна.
Проблемът наистина е точно в това - полицаите и без да си мърдат много г...вете пак си получават заплатите. И то какви заплати !? Преди 2 години статистиката беше за 699 лв средна заплата в силовите министерства. И то за хора със сравнително ниска интелигентност, ниско образователно ниво, култура и т.н. Това просто си е факт, не подлежи даже на оспорване. Какво да очакваме от подобна система пълна с такива хора.
И за да не останат някои хора незаслужено обидени - да трябва да призная че съм виждал и доста свястни ченгета, но в изключително редки случаи, които съм сигурен че не се чустват съвсем комфортно сред масата от 95% ........
blkfan
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Сеп 2006, 14:14

Съжалявам за тройното постване - но би даваше някаква грешка

Мнениеот blkfan » 03 Сеп 2006, 12:14

И понеже моят случай не е единствен а масов - само в моя квартал няма нито една кола коята да не е потрошавана поне веднъж. Но бездействието на полицаите е тотално.
Затова аз имам и друго предположение и съмнения относно тази полицейска незаинтересованост.
Първо : покана за корупционен танц - е не си го искат на ачика, ама като няма доброволни пожертвования и твоя случай става неатрактивен за полицая.
Второ : Единствената загриженост която винаги са ми демонстрирали е дали имам Каско. Съмнения: обвързаност на полицаите със застрахователите, които без полицейското "съдействие" не могат доброволно да си събират достатъчно клиентни които да издържат "застрахователния" им бизнес. И сега вече не с бухалки и насила ами "напълно законно" те принуждават да се застраховаш. Ако лепнеш стикера - терора веднага престава, колата ти освен изключително рядко не бива закачана.
Трето : Обвързаност на полицаите и то масово с бизнес от рода на продажба на авточасти и платени паркинги - най-често собсвеници и работещи в такива обекти са настоящи полицаи, роднити или бивши такива. Е това ако не е особено прикрита организирана престъпност !
blkfan
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Сеп 2006, 14:14

Re: Благодаря за преценките и съветите

Мнениеот kursant_amvr » 03 Сеп 2006, 13:58

blkfan написа:Преди 2 години статистиката беше за 699 лв средна заплата в силовите министерства.



???? :shock: :D :D :D Еееееееех blkfan, де да ни бяха такива заплатите !!! Тц, тц то чувал съм митове и легенди, ама чак пък такъв фолклор ! Или по точно може, ако имате в предвид армията, но в МВР заплащането е доста по-ниско !

Това което Вие не сте разбрал, е че във Вашия случай обективно погледнато няма какво да се направи. Тук се изказаха доста умници и разбирачи: А, защо никой не каза, конкретно какво може да се направи ????? Ами защото няма какво ! Хайде де ! Чакам предложения ! Така "на едро" всеки може да приказва.

Уважаеми разбирачи, когато в спешното на болницата закарате труп в биологична смърт от часове, с изявени послесмъртни петна, педприема ли дежурният лекар някакви действия да го съживи ??? НЕ ! Защото са безсмислени. Това означава ли, че лекарят не си е свършил работата ??? Съвсем не означава това. Той ще си получи заплатата. Защото ще помогне на някой, на когото може да бъде помогнато.
kursant_amvr
Потребител
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Авг 2005, 21:03

Мнениеот gosho72 » 03 Сеп 2006, 14:11

Няма нищо срамно г-на възпитаник на академия на МВР да посочите доброто си трудово възнаграждение !И да се радвате,че получавате това възнаграждение от републиканския бюджет,който се пълни от такива като мен !Защото явно никога не сте работили на трудов договор,без договор или още по-лошо да сте били безработен.И на мен да ми е "в кърпа вързана" една добра заплата и аз няма да се напъвам изобщо да работя !И най-важното,никой на никого не търси отговорност !
Това,което сметнах за необходимо го описах - процедурата по образуване на досъдебно производство срещу неизвестен извършител.
Вие го отрекохте с един размах.Нищо не можело да се направи.Ами обяснете ми тогава на какво са Ви учили в Академия на МВР!И за какво сте престояли там 5 години?
gosho72
Потребител
 
Мнения: 740
Регистриран на: 19 Мар 2006, 00:45
Местоположение: Novi Pazar

Мнениеот kursant_amvr » 03 Сеп 2006, 14:25

В ОТГОВОР НА ГОШО:
1. Както показва ника ми, не още не съм завършил.
2. Обучението е 4 години.
3. Излизам с работна заплата около 450 лв за които ще бачкам като ненормален, защото въм в голямо РПУ. В по-малките РПУ същите пари ги взимат, но с по-малко работа.

Не съм отрекъл с един замах всичко което сте написал. Похвално е, че сте си направил труда да опишете вероятният път който ще мине производството. Но просто ми се струва, че първо авторът на темата това не го интересува особено и второ няма да няма да го разбере.

По отношение на това което ни учат в Академията:

Първо ни учат, и вярвам ще се съгласите с това, че в РБ правораздава СЪДЪТ , а не органите на МВР.

Второ, и вярвам пак ще се съгласите, човек може да бъде наказан едва когато вината му е установена по НЕСЪМНЕН начин със доказателства събрани по реда на НПК.

Кажете ми какви доказателства могата да се съберат в конкретния случаи ??? Един колега предложи да се съберат, отпечатъци, които да бъдат засечени с тези на извършителите на други подобни престъпления ? Е добре и ако наистина имаме късмет и излезе засечка, какво ? Кой съд според Вас ще приеме това за доказателство което по несъмнен начин доказва вина ???????? Човекът може да е минал от там, да се е подпрял... А и не вярвам изобщо да излезе дактилоскопна следа. Механизма на престъплението не предполага такава. Вземаш щанга, удряш по колата и бягаш ! Ами, хайде да изземем всички щанги в града и да почнем масови трасологически експертизи... А през това време докато се занимваме с почупената кола да изпуснем времето да разкрием грабеж или изнасилване... Да не мислите че на главата на един служител за деня е само това перстъпление ?? А имате ли идея колко престъпления трябва да отработи един служител в рамките на седмицата ??? И колко време, според Вас има да отдели на всяко ?? Ще ви кажа - много по-малко отколкото ние с Вас, загубихме да мъдрим този случай във форума.

При все това, аз предполагам, че колегите са напаравили оглед и са търсили съвестно и са събрали съвестно следи ( ако е имало годни). Защото това е тяхно задължение и ако не са го изпълнили следва да отговарят по дисциплинарен ред.

Повярвайте, че нямам никакво желание да се заяждам с никого. Но за съжаление има ситуации в които наистина нищо не може да се направи. И има престъпления които остават неразкрити. Така е.
Последна промяна kursant_amvr на 04 Сеп 2006, 12:31, променена общо 1 път
kursant_amvr
Потребител
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Авг 2005, 21:03

Мнениеот dizhel » 03 Сеп 2006, 15:10

Не се ядосвай курсанта от от АМВР, хората които критикуват си нямат понятие за какво става въпрос. Техническото осигуряване на МВР е мижаво, ако въобще го има и няма нищо общо с филмите по телевизията. Заплатите са около 500 лева и не са високи за стреса и напрежението, така че издържат само непукистите:).
По темата моята кола също са я чупили. На следващия ден си платих 100 лева на сервиза и готово. Не виках полиция не писах по форуми, защото няма недоказуеми престъпления, но има труднодоказуеми и това е едно от тях. Най вероятно по случая НЯМА образувано досъдебно производство защото и вероятно няма оглед, ще бъде образувана преписка, която ще бъде изпратена на прокуратурата за прекратяване по маловажност, освен ако щетите не са големи, примерно над 250 лева, тогава ще се образува досъдебно производство срещу неизвестен извършител, което след месец ще бъде спряно. Така, че в крайна сметка се върнахме при застраховката:)))
dizhel
Потребител
 
Мнения: 177
Регистриран на: 21 Яну 2003, 02:02

И малко подсказка

Мнениеот blkfan » 05 Сеп 2006, 23:12

Проблемът е че насоки за разследване има, но има и непреодолимо желание у полицаите и то масово (лично съм се убедил) да си стоят по макари очуканите офиси да си пият кафетата, да си четат вестници, да си гледкат видео и да не си мръдват и пръста.
Казах ви за последните 4-5 години спрямо мен е имало десетки може би посегателства и престъпления - лично, грабежи, спрямо собствеността ми и т.н. Нито веднъж нито едно правилно действие от страна на Варненски полицай.
А в случая камъкът с който беше потрошен автомобилът ми все още е вътре в купето. Ден преди инцидента имах скандал с двама при теглене на пари от банкомат, единият от които пред двама свидетели ме заплаши с камък в ръка, че знае къде е колата ми и ще я потроши.
Тези и други подробности тука ги спестих, но съм ги казал на полицаите. Какво направиха те обаче. Съставиха един съкратен и недотам пълен и точен протокол от оглед и това е ...
Вече трета седмица чакам да ми се обадят и да започнат поне разследващи действия, защото да, важното е престъпника да бъде тероризиран, за да знае че има ред и сакция. А дали случаят ще стигне до съд, и кво ще каже съда - нека не полицаите преценяват това. От тях се иска само да свършат рутинните пълен комплект дейности и да съберат достатъчен материал.
Но за някакви си 100-150 лева и то мои а не на полицая, защо той да си ърда г..за. Кво са за полицая 150 лева...
blkfan
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Сеп 2006, 14:14

И да - стигаме до застраховката...

Мнениеот blkfan » 05 Сеп 2006, 23:25

Напълно съм за ... Когато няма друг начин. Но...
При положение че имам повече от съмнения, а направо факти за обвързаност на полицаите с дребни престъпници,с магазини за авточасти, със застрахователни агенти - е това се е узаконен рекет да ме карат да се застраховам. И то ме принуждават с полицейското си бездействие.
Не мога да се съглася че областна полиция не разполага с техника, технология и специалисти за разследвания, и съм сигурен че разследването не би било толкова скъпо - а дори и да е - като открият и осъдят престъпника да го накарат да си плати и тези разходи - защо не. Защо аз гражданинът да плащам !
Напълно съм за застраховките - но когато са почтени, със съобразени условия и когато са достъпни за гражданете. Застраховките в БГ са нито сигурни, нито достъпни, нито почтени. Не желая да се застраховам точно затова. На мутри и ченгета не искам да плащам.
blkfan
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Сеп 2006, 14:14

И най-важното

Мнениеот blkfan » 05 Сеп 2006, 23:48

Мен ме вбесява пълната липса на елементарен професионализъм у полицаите, наред със незаинтересоваността им.
Тел. 166 ми дава друг телефон на който да търся районните дежурни - дали мога, дали имам телефон, дали мога да звъня....Кво го интересува.
Прави ми първия оглед през ноща - единственото което ми казва да пия студена вода и си тръгва. Щял да обиколи уж, но се шмугва с колата и направо в офиса си. А това да обикалят с кола или без, да пазят гражданите, собствеността им - нищо подобно. 40 000 квартал с нито един патрулиращ полицай през ноща - казвам ви само сутринта ще минат и ще броят труповете, щетите, престъпленията - надлежно ще ги опишат - втори статистически институт са само.
Пишем протокол от огледа - аз обяснявам подробности съмнения - той съкратил повечето, накрая ми пише - щети 90 лв. Питам го това откъде го взе като цифра - а то било само първоначална преценка. После щяло да се доуточнява уж. А то каква била целта - случаят да мине към "маловажните" и автоматично да го прекратят. За кого мисли и работи полицаят за мен или за престъпника ?
И за какво ми е тази полиция бе господа. Дори и с "нещастно ниските " си заплати ???? Когато като ме крадат - не могат или не правят нищо, когато ме бият или убиват - само броят труповете...
Само актове и глоби са майстори да пишат - втора агенция по приходите. Т.е. освен да тормозят българските граждани аз твърдя че полицията едва ли прави нещо друго - визирам Варненската.
blkfan
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Сеп 2006, 14:14

Re: Съжалявам за тройното постване - но би даваше някаква гр

Мнениеот brandon » 06 Сеп 2006, 00:25

blkfan написа:И понеже моят случай не е единствен а масов - само в моя квартал няма нито една кола коята да не е потрошавана поне веднъж. Но бездействието на полицаите е тотално.
Затова аз имам и друго предположение и съмнения относно тази полицейска незаинтересованост.
Първо : покана за корупционен танц - е не си го искат на ачика, ама като няма доброволни пожертвования и твоя случай става неатрактивен за полицая.
Второ : Единствената загриженост която винаги са ми демонстрирали е дали имам Каско. Съмнения: обвързаност на полицаите със застрахователите, които без полицейското "съдействие" не могат доброволно да си събират достатъчно клиентни които да издържат "застрахователния" им бизнес. И сега вече не с бухалки и насила ами "напълно законно" те принуждават да се застраховаш. Ако лепнеш стикера - терора веднага престава, колата ти освен изключително рядко не бива закачана.
Трето : Обвързаност на полицаите и то масово с бизнес от рода на продажба на авточасти и платени паркинги - най-често собсвеници и работещи в такива обекти са настоящи полицаи, роднити или бивши такива. Е това ако не е особено прикрита организирана престъпност !


ПРЕДЛАГАМ НА ГОСПОДАТА, ЗНАЕЩИ РАЗБИРАЩИ ОТ ВСИЧКО СЛЕДНОТО - ДА СЕ ПОСТАВИ ПО ЕДИН ПОЛИЦАЙ ДА ВСЕКИ АВТОМОБИЛ И ДА ПАЗИ. НАДЯВАМ СЕ ДА СЪМ ПОМОГНАЛ.
А МЕЖДУ ДРУГОТО ЧЛ.216 ОТ НК Е ОТ ЧАСТЕН ХАРАКТЕР, ИМА ТЪЛКУВАТЕЛНО РЕШЕНИЕ ПО КОЕТО РАБОТИ СЪДА И ПРОКУРАТУРАТА.
brandon
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 11 Авг 2006, 20:19

Мнениеот dinev » 06 Сеп 2006, 11:47

Няма да вземам никакво отношение по темата, въпреки че имам какво да кажа. Толкова жлъч и помия се изля по отношение на полицията, че се замислям що за общество сме. За съжаление така стои въпроса изобщо във България. Оплюването на другия, без да имаш какъвто и да е било хабер за проблемите му, ей - така, на общо основание, се приема за нещо нормално. Само искам да вмъкна нещо по отношение на нереализирали се полицаи, като gosho72. Господа, насочете отрицателната си енергия другаде! Със сигурност ако бяхте станали ченгета, друга песен щяхте да пеете. Нищо лично, г-н Гошо, просто те давам за пример.
dinev
Потребител
 
Мнения: 472
Регистриран на: 17 Май 2002, 22:59

Мнениеот gosho72 » 06 Сеп 2006, 13:52

dinev написа:Само искам да вмъкна нещо по отношение на нереализирали се полицаи, като gosho72. Господа, насочете отрицателната си енергия другаде! Със сигурност ако бяхте станали ченгета, друга песен щяхте да пеете. Нищо лично, г-н Гошо, просто те давам за пример.


Както сам виждаш вече не вземам отношение по такива въпроси.Ти защо продължаваш да ме дразниш ?Ами ако беше на моето място......... :roll:
gosho72
Потребител
 
Мнения: 740
Регистриран на: 19 Мар 2006, 00:45
Местоположение: Novi Pazar

Мнениеот top_sledovatel » 06 Сеп 2006, 16:43

За добро или за лошо, но двадесет и две годишния ми опит в противодействието на престъпността на всички нива в МВР /и не само там/, единствено сочи, че КУРСАНТ АМВР е прав!!!
Когато отида на произшествие не мога да намеря поемни лица за да се подпишат на протокола за оглед на местопроизшествие. Всички се разпръсват като по команда. Когато обаче им "начупят каската" образно казано.....се изказват и правят на най съвестни граждани. Едва тогава се сещат за законността в РБ и за тия ченгета... дето "напразно" получават заплата...
И всички Вие дето критикувате наред, за колко престъпления подадохте сигнал....или не сте чувал и не сте виждали такива...
Когато корумпирани лица от държавния апарат Ви искат рушвети, колко пъти сигнализирахте????? Ако го е имало естествено....
Когато Ви призоват като свидетели, мъчите ли се по всякакви начини да скриете истината???? - заради криво разбраната солидарност към някого си....
Когато пиете и карате, тайно се надявате някой "милиционерски гад" да не Ви спре и да Ви лишат от правоуправление, глобяват и съдят.....
Когато обаче пиян водач катастрофира и пострадате Вие или Ваш близък сте готови да го съдите до дупка, че и търсите лична саморазправа...:::)))
Когато посред нощ видите, че разбиват колата на съседа, не сигнализирате в МВР, за да не Ви разпитват тия там......пък и не само затова - а и защото съседа Ви е погледнал накриво миналата година....:::)))
Когато натрошат колата Вашата обаче, освен за всички институции в РБ, споменавате и ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪД......и искате да съдите държавата заради тия ПУСТИ НЕКАДЪРНИЦИ СПОРЕД ВАС.....
Когато оберат апартамента Ви, и Ви вземат телевизорите, видеостените, изобщо цялата техника искате СМЪРТ ЗА ГАДНИТЕ БОКЛУЦИ.....:::)))
Като се разкрие кражбата и се установи, че в нея освен другите е участвал и сина Ви, или друг близък, псувате държавата, и нейните закони, защото той НЕ У УЧАСТВАЛ И Е "НЕВИННО" задържан...:::)))
И заявявате, че отпечатъците му била на крадената техника от преди няколко месеца, когато той бил на гости там.....:::)))
Когато изнасилят и тежко пострада Ваша майка, сестра или дъщеря.....се чудите на тая безхаберна държава, липса на закони, милостиви съдии и въобще безхаберие. И в кварталната кръчма след петата бира на всеуслишание заявявате, че ще си купите пистолет и патрони и ще трепете наред...:::))) Защото тия боклуци нямат място на улицата...въобще тогава сте 100% съвестни граждани....но на местопроизшествието бягате като дявол от тамян, като се наложи да станете ПОЕМНИ ЛИЦА на протокола за оглед при фиксиране и запазване на доказателствата.
Когато се установи, че в престъпната група е участвал и Вашия син, изразявате недоумение и неразбиране как ТАЯ ПРОПАДНАЛА ПРОСТИТУТКА и долна жена изобщо иска да ги "натопи"....и какво от това че е начупена от бой.....това са подробности от пейзажа....а нашето момче то как така....то на муха не може да скочи камо ли да упражни насилие над жена:::)))
И хората в кръчмата цъкат - тц, тц, тц, ей каква гадна държава....
Съгласни хем с едното, хем с другото.....:::)))
Горното написа един следовател от НСС, старо ченге!!! Надявам се на разбираем за всички стил...:::)))
top_sledovatel
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 14 Авг 2006, 20:25

Следваща

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 77 госта


cron