начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

присъда в Турция

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


присъда в Турция

Мнениеот Марков » 20 Яну 2006, 19:37

Наш близък беше осъден в Турция на 10 год.
Има ли спгодба м/у България и Турция позволяваща излежаването на присъдата да стане в България?Въобще може ли да се направи нещо по този въпрос???
Марков
 

Мнениеот dv2006 » 20 Яну 2006, 20:16

Не, спогодба за репатриране, размяна или..... в тази насока, споразумение м/у Р. Б-я и Р. Турция не съществува. Осъдените на лиш. от свобода изтърпяват наказанието си по местоизвършване на конкр. деяние. 8) Остава ви единственно, да очаквате последващите промени от към изискванията за бъдещите кандидат членки на ЕС. Надеждата умира последна...
dv2006
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 30 Дек 2005, 16:25

Мнениеот Гост » 21 Яну 2006, 14:58

-
Гост
 

prisada v Turzia

Мнениеот A.V. » 21 Яну 2006, 17:44

Moje da doizleji prisadata si v Bulgaria . Trjabva da podade molba do direktora na zatvora.Po mejdunarodna spogodba mejdu dvete darjavi za vzaimno priznavane na prisadite.
A.V.
 

Мнениеот enigma » 21 Яну 2006, 18:16

Наскоро за РБ влезе в сила и многостранна международна конвенция по този въпрос. Но не знам, дали е в сила и за Турция - не се занимавам с наказателно съдопроизводство. Ако искаш мога да ти посоча колега, който точно с тези проблеми се занимава.
enigma
Потребител
 
Мнения: 869
Регистриран на: 22 Дек 2005, 15:19

Присъда в Турция

Мнениеот vodolej » 24 Фев 2006, 17:54

Ще Ви бъда много благодарен ако ме свържите с юрист вещ в тази материя.
Моля дайте ми координатите му тук или на Email:vodolej@dir.bg
vodolej
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 24 Фев 2006, 17:32

Присъда в Турция

Мнениеот vodolej » 24 Фев 2006, 18:42

Moje da doizleji prisadata si v Bulgaria . Trjabva da podade molba do direktora na zatvora.Po mejdunarodna spogodba mejdu dvete darjavi za vzaimno priznavane na prisadite.

Ще Ви бъда много благодарен ако ме свържите с юрист вещ в тази материя.
Моля дайте ми координатите му тук или на Email:vodolej@dir.bg
vodolej
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 24 Фев 2006, 17:32


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта


cron