начало

Кои грешки при отчитането на медицинска помощ извиняват лечебните заведения пред НЗОК Кои грешки при отчитането на медицинска помощ извиняват лечебните заведения пред НЗОК

Запис на заповед - падеж?

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Запис на заповед - падеж?

Мнениеот Гост » 18 Фев 2006, 02:52

Здравейте, Мой познат е подписал при постъпване на работа договор за обучение , по който дължи обезщетение в определени случаи, като обезпечение е подписал и запис на заповед /изрично упоменато в договора/ със падеж на предявяване, дотук добре, но след стандартните фрази е записано "настоящият запис на заповед може да се предявява в срок до 10 години от издаването му" , това валидно ли е според вас , или заповедта ще изгуби сила след година , както би трябвало без него?
Гост
 

Мнениеот gega » 18 Фев 2006, 11:05

Ако са уговорени два различни падежа или падеж, който не е измежду видовете падежи по менителничните ефекти - чл. 486, ал.1 ТЗ, приема се, че няма уговорен падеж, а следователно записа на заповед е нищожен и никога не е поемано менителнично задължение!
gega
Потребител
 
Мнения: 585
Регистриран на: 20 Юни 2005, 12:18


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron