начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

разлика между имуществ.санкция и глоба

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


разлика между имуществ.санкция и глоба

Мнениеот d2 » 31 Яну 2006, 16:38

знам за чл.83 от ЗАНН,в която се говори за имуществената санкция,но нищо не ми говори
знам и за глобата-изразява се само в парична форма(например: наказват те да платиш определена парична сума,а имуществената санкция какво е?(например:".......или с имуществ.санкция от 5000 до 10000лв.") що е то? :?
d2
 

Мнениеот Гост » 31 Яну 2006, 16:54

глоба се налага на физически лица, а имуществена санкция - на юридически лица.
Гост
 

Мнениеот д2 » 31 Яну 2006, 17:20

добре,тогава на ЕТ какво се налага?
д2
 

Мнениеот Гост » 31 Яну 2006, 17:25

ЕТ е физическо лице - виж Търговския закон (глоба и имуществена санкция е въпрос на терминология).
Гост
 

Мнениеот д2 » 31 Яну 2006, 17:46

БЛАГОДАРЯ!
д2
 

Мнениеот Гост » 06 Фев 2006, 13:18

Глобата се налага на физическо лице, а имуществената санкция се налага на юридически лица. Защо казвате, че едноличният търговец е физическо лице, според мен едноличният търговец си е физическо лице. Юридическите лица биват еднолични търговци и търговски дружества. Търговските дружества са: ООД, АД, ЕООД, ЕАД, както и съставните търговски дружества, като холдинг, консорциум и други. Надявам се ,че съм Ви била полезна.
Гост
 


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 65 госта


cron