начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

публина продан -спиране

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


публина продан -спиране

Мнениеот 11169 » 10 Апр 2018, 02:25

Здравейте,

Моля Ви за съдействие . По дело за делба , съделител внася такса за експертиза вместо мен, преди крайния срок за внасянето на същата да е изтекъл. Обжалвах това, но въззивната ми жалба все още отлежава в съответния ОС , като се има и предвид, че съделителят е служител на въпросния ОС и докато чакам правда ЧСИ търси дълг, представляващ въпросната такса от 85лв. За удовлетворяне на така наречения взискател ЧСИ продава два земеделски имота единия на стойност 900 лв., другия 1200лв. Насрочена е публична продан. Ако внеса 20 процента от сумата, делото ще спре ли или трябва да платя цялата сума със разноските на ЧСИ, за да спре. Само моля Ви не коментирайте с критика защо тези пари, представляващи такси не са внесени и т.н, те не са били непосилни за мен, имам достатъно факти за злоупотреба на ЧСИ в едно със служителя на ОС, но докато институциите вземат мерки, предполагам, че имотите ще бъдат продадени, ако не реагирам. Също така имотите ми представляват 8 дк и притежавам една трета селски имот, под определения минимум квадрати жилищна площ за лице. В слуая земите несеквестируем имот ли са ?
11169
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Мар 2018, 11:02

Re: публина продан -спиране

Мнениеот ivan_lawyer » 10 Апр 2018, 06:16

Внасяте 20 % и заспивате един вид.

Другото е да пуснете молба за несеквестируемост, но може да Ви одрусат със собствени разноски - тоест накрая - да се окаже, че е грешна молбата Ви за несеквестируемост, като това да доведе до най-различни нови такси.
Но ако най-важното е да спасите имотите - за в момента е оправдано.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5361
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: публина продан -спиране

Мнениеот kalahan2008 » 12 Апр 2018, 08:09

Мисля, че тези разноски от 85 лв. не са никак непосилна сума и спокойно можете да я внесете цялата...
Таксите на ЧСИ би трябвало да са минимални - чл.73а ГПК.
п.п. Как така хем сте обжалвали тези разноски, хем има издаден изпълнителен лист? Има информация, която ни спестявате...
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4231
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: публина продан -спиране

Мнениеот 11169 » 12 Апр 2018, 11:42

Не Ви спестявм истината, така е . Има още по фрапиращи факти окол делото за делба, ще ги публикувам след време, когато видя резултата от прокуратура, инспекторат и т.н
11169
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Мар 2018, 11:02

Re: публина продан -спиране

Мнениеот 11169 » 12 Апр 2018, 12:03

изпълнителното дело е за 623лв, от които 85 лв. е таксата по изпълнителния лист,, останалото за ЧСИ :D
11169
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Мар 2018, 11:02


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 119 госта


cron