начало

Ибрямов е следен със СРС извънпроцесуално и затова не се изисква разрешение от парламента Ибрямов е следен със СРС извънпроцесуално и затова не се изисква разрешение от парламента

Анализ на водата

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Анализ на водата

Мнениеот ro_koleva » 27 Юни 2015, 16:58

Здравейте,
имам следния въпрос.
Фирмата ни, занимаваща се с хотелиерство, членува в организация за опазване на околната среда и всяка година минаваме проверка за да получим сертификат.
Тази година при проверката възникнаха два казуса:
1. Искат да им представя доказателство, че според българското законодателство е достатъчен 1 анализ на питейната вода за година. Може ли да ми помогне някои с конкретна наредба или закон, в които да е указано това. Става въпрос за хотел.
2.Според новите изисквания при климатиците вече е забранено използването на фреон R22. Фирмата, която ни поддържа климатиците каза, че можем да го използваме докато е херметически затворен, т.е. докато няма разлив. На организацията, обаче мнението на фирмата не им е достатъчно и искат отново доказателство- наредба или закон, в който пише, че можем да го използваме. Знаете ли къде мога да намеря подобна информация. Писах на министерството за околната среда и водите, но вече 2ра седмица нямам отговор.

Много ще съм благодарна,ако някой може д ми помогне.
ro_koleva
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Юни 2015, 16:49

Re: Анализ на водата

Мнениеот TheOldMan » 29 Юни 2015, 17:54

За климатиците http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... 030:BG:PDF вижте чл 11 на 9-та страница.
Аз както го чета... до миналата година е можело да се сервизират (допълват) системи с фреон 22. След това вече не могат, но никъде не пише, че не могат да се ползват такива системи. Т.е. можете да си ползвате климатиците, но фирмата няма право да притежава и да ви доставя този фреон, за да ви допълва евентуалните загуби в системата.

За водата - тая вода откъде идва? Ако е от питеен водопровод то собственика му би трябвало да извършва постоянни проверки за годността на водата. Ако си е ваш личен източник - кладенец/сондаж... тогава вие би трябвало да извършвате някакъв постоянен контрол или обработка на водата за да гарантирате безопасността й. Един път в годината за мен е несериозно кат овреме - та водата може да се замърси след някой по-обилен дъжд или авария на някакъв промишлен продуктопровод или хранилище в околността. И това може да стане в рамките дори на часове.
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 75 госта


cron