начало

Ибрямов е следен със СРС извънпроцесуално и затова не се изисква разрешение от парламента Ибрямов е следен със СРС извънпроцесуално и затова не се изисква разрешение от парламента

Разноски по НЧХД

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Разноски по НЧХД

Мнениеот skym0nt » 09 Май 2015, 10:33

Здравейте. Имам питане към всички потребители от форума. Казуса е следния.
1) Бях частен тъжител по нчхд за клевета срещу друго лице. Районният съд осъди лицето. 2) Окръжният съд оправда лицето и ме осъди да платя разноските по делото в размер на 600 лв. 3) Обжалвах на ВКС, който потвърди решението на ОС без да се произнася за разноски при положение че доверениците -2ма на подсъдимия изрично си поискаха разноски от ВКС. Но ВКС само потвърди решението на ОС без да се произнася по въпроса с разноските.
Та въпроса ми е само тези 600 лв ли ще трябва да заплатя или и други при положение, че никъде не е споменава нищо друго.
Благодаря предварително за отговорите
skym0nt
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Май 2015, 10:18

Re: Разноски по НЧХД

Мнениеот ivan_lawyer » 09 Май 2015, 12:43

На този етап дължите само 600 лв. Не съм много наясно със специфичните процедури, но който е ощетен - трябва да иска допълване от ВКС. Тоест - другата страна трябва да иска произнасяне по разноските, в срок, определен от закона - около 1 месец максимум.Ако прибавят нови разноски - тогава дължите в повече.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5361
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Разноски по НЧХД

Мнениеот svettoslav » 01 Юни 2015, 21:21

Няма режим за допълване по НПК,но по аналогия с другите процес. закони,що да не може,в частта за разноските.
Подобно и при прекомерност например.Един колега по едно кьораво дело за 400лв. си писал и 1 200лв. адв. хонорар.
Понеже наказателно дело,да се чудиш как да го редуцираш.То по тая логика и 5 бона да си пиша по дело за повреждане на прозорец на кола на стойноскт 60лв. по чл.216 ала.4 НК.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 106 госта


cron