начало

Ибрямов е следен със СРС извънпроцесуално и затова не се изисква разрешение от парламента Ибрямов е следен със СРС извънпроцесуално и затова не се изисква разрешение от парламента

Въпрос относно новините в сайта

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Въпрос относно новините в сайта

Мнениеот ivodam » 14 Апр 2015, 13:29

Породи ми се следното питане във връзка с раздел "Новини" на настоящия правен сайт лекс.бг. Чета в новините: Инвеститор незаконно бетонира дюните на къмпинг "Юг"
Почвам да чета новината, и научавам, че инвеститорът на въпросния обект имал разрешително за строеж от съответната местна община, както е по закон. Че това разрешително може да е издадено в нарушение на закона, и че може да бъде атакувано в съда, спор няма. Ама кой реши предварително да се произнесе, че бетонирането е незаконно? Това е все пак правен сайт, не може така да се хвърлят определения и решения по правни казуси, с лека ръка. То че по медиите е кошмар от правна неграмотност, ясно, но тука просто така механично ли се копират новините, не би трябвало...
ivodam
Потребител
 
Мнения: 193
Регистриран на: 01 Май 2011, 22:56

Re: Въпрос относно новините в сайта

Мнениеот TheOldMan » 14 Апр 2015, 16:24

Ако общините или министерствата имаха читави юристи нямаше да се стига до такива ситуации.
Погледнато от страната на ЗУТ - да, бетонирането е законно. Но пък строежа на плажа (а се чува че са и дюни) е нарушение на камара други закони.
С'я ... несериозно е да се говори, че инвеститора или строителя не е наясно че строи на място, където не би трябвало да строи. Чак толкоз не сме първолачета.
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 58 госта


cron