начало

Предприемач е осъден за измама за 500 000 лева по дело на Европейската прокуратура Предприемач е осъден за измама за 500 000 лева по дело на Европейската прокуратура

Изпращане на текстови (sms) съобщения до клиенти

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Изпращане на текстови (sms) съобщения до клиенти

Мнениеот mkonstantinov » 21 Юли 2014, 10:47

Здравейте,
Нов съм във форума и предварително се извинявам ако не съм оцелил раздела. Искам да ви попитам дали има законови ограничения за изпращане на текстови (sms) съобщения с търговска или по-точно информационна цел до набор от номера. Въпросите ми са:
1. Имам ли право / Подлежа ли на санкции като юридическо лице?
2. Трябва ли да добавя определен текст във всяко съобщение, за да информирам получателя, че това съобщение е с търговска цел /пример: Това е непоискано търговско съобщение...; ...за да премахнете номера си от списъка; и т.н./
3. Трябва ли да докажа по някакъв начин как и от къде съм създал базата данни?
4. Друго, което бихте желали да споделите с мен.

Предварително ви благодаря и желая успешна работна седмица :)
Мартин Константинов

П.С. Примерно съобщение: Фирма "Х" представя нова гама продукти за "ХХХХ". Повече информация можете да намерите на сайта ни: "ХХХХ".
mkonstantinov
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Юли 2014, 10:38

Re: Изпращане на текстови (sms) съобщения до клиенти

Мнениеот spectrum33 » 22 Юли 2014, 15:59

Няма никаква законова забрана за пращане и получаване на есемеси с търговска цел.
Съвсем спокойно можете да пускате всякакви есемеси, стига в тях да няма, или да не се опитвате
да се сдобивате с лични данни на различни физически и юридически лица.
spectrum33
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 15 Май 2014, 19:18

Re: Изпращане на текстови (sms) съобщения до клиенти

Мнениеот karanedeff » 23 Юли 2014, 16:50

spectrum33 написа:Няма никаква законова забрана за пращане и получаване на есемеси с търговска цел.

Май не е съвсем така
Закон за електронните съобщения написа:Чл. 261. (1) (Изм. - ДВ, бр. 105 от 2011 г., в сила от 29.12.2011 г.) Осъществяването на повиквания, съобщения или електронна поща със или без човешка намеса за целите на директния маркетинг и реклама се позволяват само при предварително получено съгласие на потребителя. Съгласието може да бъде оттеглено по всяко време.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 105 от 2011 г., в сила от 29.12.2011 г.) Всяко лице, което е получило при търговска сделка за предоставяне на продукти или услуги данни, чрез които може да бъде осъществен контакт с потребителя по електронен път, може да използва тези данни за изпращане на съобщение за маркетинг и реклама на негови собствени сходни продукти или услуги, като дава възможност на всеки потребител безвъзмездно и по лесен начин:
1. да изразява несъгласие в момента на сключване на сделката;
2. да изрази несъгласие с бъдещо получаване на подобни съобщения, когато това не е направено в момента на сключване на сделката.
(3) (Отм. - ДВ, бр. 105 от 2011 г., в сила от 29.12.2011 г.)
(4) (Изм. - ДВ, бр. 105 от 2011 г., в сила от 29.12.2011 г.) Лицето по ал. 2 е длъжно да изпълнява всеки отказ за получаване на съобщения за маркетингови цели.
(5) (Изм. - ДВ, бр. 105 от 2011 г., в сила от 29.12.2011 г.) Изпращането на съобщения за маркетингови и рекламни цели се забранява, дори когато са изпълнени изискванията на ал. 1 и 2, ако:
1. не може да се идентифицира лицето, което ги изпраща, или
2. съобщението не включва валиден адрес, на който получателят може да изпрати заявка за отказ от получаване на съобщения, или
3. съобщението не отговаря на изискванията на чл. 5, ал. 3, т. 1 - 4 от Закона за електронната търговия, или
4. съобщението насърчава получателите да посетят уебсайтове, които не отговарят на изискванията на чл. 5, ал. 3, т. 1 - 4 от Закона за електронната търговия.

Закон за електронните съобщения написа:Чл. 340. (Изм. - ДВ, бр. 105 от 2011 г., в сила от 29.12.2011 г.) За нарушения по чл. 261, ал. 4 се налага глоба от 5000 до 10 000 лв
.
http://inscribe.free.bg/cgi-php/phpbb3/index.php
Аватар
karanedeff
Активен потребител
 
Мнения: 1237
Регистриран на: 30 Ное 2002, 17:20


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта


cron