начало

Предприемач е осъден за измама за 500 000 лева по дело на Европейската прокуратура Предприемач е осъден за измама за 500 000 лева по дело на Европейската прокуратура

Право в НБУ

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Право в НБУ

Мнениеот Angel_Baby » 20 Авг 2007, 17:51

Здравейте! 8)
Тази година бях кандидат-студентка и бих искала да видя вие какво мислите по въпроса, който най-много ме вълнува в момента. Кандидатствах в УНСС и НБУ. На първо класиране в УНСС не бях приета, а в НБУ - по първо желание на първо класиране Право. Записах се. На второ класиране в УНСС бях приета Аграрен бизнес и много не се замислих и си оставих дипломата в УНСС за трето класиране. Приета съм Икономическа социология и в близките няколко дни трябва да реша дали да се отпиша от НБУ и да остана в УНСС. Тъй като съм чувала най-различни мнения за обучението в НБУ, искам да прочета мнения, които да ме насочат донякъде какво да предпочета. Благодаря ви предварително!
Angel_Baby
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Авг 2007, 17:45

НБУ си е НБУ

Мнениеот makirena » 20 Авг 2007, 18:37

В този дух Правото си е Право, където и да го учиш или го знаеш или не, следва свободна практика като адвокат или конкурс на връзките, ако ги имате няма значение къде сте завършили - мястото е ваше. Каквото и да работите вие се доказвате знанията си в работата ежедневно.
makirena
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Авг 2007, 18:06

Мнениеот Angel_Baby » 20 Авг 2007, 18:57

makirena, благодаря Ви за мнението. 8)
Интересно ми е защо тогава в много обяви за работа изобщо не искат юристи от НБУ? Не че съм се сблъсквала с това лично, но попадам на няколко такива мнения в други форуми, които пишат точно това. :(
Angel_Baby
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Авг 2007, 17:45

Мнениеот Logan » 21 Авг 2007, 02:09

По-скоро на някои обяви търсят юристи завършили Право в СУ.В НБУ по скоро си заслужават други специалности :wink:
Logan
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 20 Мар 2007, 17:52
Местоположение: Търговище

Мнениеот lateva » 21 Авг 2007, 13:59

http://lex.bg/forum/viewforum.php?f=5

Вече има подобна тема, погледнете я.
lateva
Младши потребител
 
Мнения: 64
Регистриран на: 06 Апр 2006, 11:14
Местоположение: софия

Мнениеот Angel_Baby » 21 Авг 2007, 15:29

lateva написа:http://lex.bg/forum/viewforum.php?f=5

Вече има подобна тема, погледнете я.

Може би говорите за темата, която е направена от момичето, което се колебае между УНСС и БСУ. Но в моя случай става въпрос за НБУ. И колебанията ми са все пак са дали ако остана в НБУ ще получа образование, което си заслужава и което ми дава някаква основа след това да се реализирам. Именно това ме интересува - след завършването дали с дипломата от НБУ имам шанс да се развия в тази област.
Angel_Baby
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Авг 2007, 17:45

Мнениеот n.dinev » 21 Авг 2007, 16:25

Юридическото образование в НБУ е чудесно и по нищо не отстъпва на това в СУ. Не по-малко силен преподавателски състав + по-добра база и нулево ниво на корупция /за което си заплащаш, разбира се/.

И за кой ли път ще повторя тривиалната фраза, с която завършва всяка тема от подобно естество, а именно, че най-важни са личните качества и мотивация на отделния студент - без тях няма разлика в това дали завършваш в Русе или Харвард.
n.dinev
Младши потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: 20 Апр 2005, 20:33
Местоположение: София, България

Мнениеот lateva » 22 Авг 2007, 17:12

Angel_Baby написа:
lateva написа:http://lex.bg/forum/viewforum.php?f=5

Вече има подобна тема, погледнете я.

Може би говорите за темата, която е направена от момичето, което се колебае между УНСС и БСУ. Но в моя случай става въпрос за НБУ. И колебанията ми са все пак са дали ако остана в НБУ ще получа образование, което си заслужава и което ми дава някаква основа след това да се реализирам. Именно това ме интересува - след завършването дали с дипломата от НБУ имам шанс да се развия в тази област.


Темата е НБУ или УНСС, потърсете я. Доста е голяма, така че няма да се преповтаряме:)
http://lex.bg/forum/viewtopic.php?t=22949&highlight=
lateva
Младши потребител
 
Мнения: 64
Регистриран на: 06 Апр 2006, 11:14
Местоположение: софия

Мнениеот mnstef » 22 Авг 2007, 20:38

Аз съм казала какво мисля за НБУ ето тук http://lex.bg/forum/viewtopic.php?p=127147&highlight=#127147

Моята диплома е от УНСС, но Правото си е Право, а Икономическата социология си е Икономическа социология...

Така, че защо не проучиш по-подробно размерите на семестриалните такси и възможностите за програми за обмен на студенти и ако ти изнася чисто финансово, не запишеш да учиш Право в НБУ, без да му мислиш много...
mnstef
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 08 Мар 2002, 14:43
Местоположение: София

Мнениеот maria01 » 24 Авг 2007, 15:18

Освен високите такси не виждам какво му е лошото на НБУ. Ако това не Ви притеснява - правото си е право, а не икономическа социология или каквато друга дивотия беше. За твое успокоение познавам една съдийка, завършилила НБУ, за която смятам, че започна работа без сериозни връзки и със солидни знания и се спрява чудесно вече 4 години. Ако на теб ти се учи, почти навсякъде ще се изучиш добре. Важното е човек сам да се интересува, да чете, да пита. Преподавателите навсякъде са почти едни и същи.
maria01
Потребител
 
Мнения: 208
Регистриран на: 16 Яну 2004, 11:52
Местоположение: София

Re: Право в НБУ

Мнениеот renkata07 » 24 Яну 2011, 15:32

Колко точки изкара на изпита в НБУ за да те приемат "Право " ?
renkata07
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Яну 2011, 15:30

Re: Право в НБУ

Мнениеот Melly » 24 Яну 2011, 15:43

renkata07 написа:Колко точки изкара на изпита в НБУ за да те приемат "Право " ?


Хихихии, пак "възкръснала" темичка. Няма лошо. :D
Та на конкретния въпрос - толкова точки, колкото са били необходими да се класира въпросният кандидат студент в специалност Право.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8012
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Право в НБУ

Мнениеот andrea » 24 Яну 2011, 15:49

Колега бих Ви посъветвала да продължите обучението си в НБУ. Като изключим негативите на високата семестриална такса, учебната програма и отношението към студентите е в пъти по-добро от много други юридически факултети в столицата и страната. Набляга се както на юридическите дисциплини така и на езиковото обучение, плюс това след втората година можете да запишете втора специалност в същия университет безплатно, ако чувствате потенциал и имате желание да движите паралелно две образования. Следващо преимуществото е възможността за стипендия, при отличен успех получавате пълна стипендия :lol: :D :wink: сътоветно има и други видове стипендии, които можете да видите на сайта на университета. Споделям мнението си като студентка втора година в НБУ. Доволна съм, защото освен изброеното имате възможност и да работите, като не Ви изискват присъствие. Предоставя се възможност както за текущо оценяване, с което често пъти е възможно освобождаване от изпит, така и поне две дати за семестриален изпит по отделните дисциплини. Това от мен. Изборът е Ваш. Наслука :wink:
Friendship is the rainbow between two hearts sharing seven colors: feelings, love, sadness, happiness, truth, faith, secret & respect
Аватар
andrea
Активен потребител
 
Мнения: 1088
Регистриран на: 31 Мар 2007, 13:39

Re: Право в НБУ

Мнениеот renkata07 » 24 Яну 2011, 15:55

Днес бях да се записвам за предваритеен изпит и жената там ми каза , че миналата година последният приет в право бил изкарал 94 точки и ми се стори недостоверно . Та за това реших попитам и вас :p
renkata07
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Яну 2011, 15:30

Re: Право в НБУ

Мнениеот 778899 » 24 Яну 2011, 16:17

:lol: темата ме подсети за една друга, дето правото беше "близо до овча купел" :lol:

не взимам никакво становище по темата НБУ, просто нахлуха спомени разни :wink: !
И точно, когато мислиш, че знаеш отговорите... Животът променя въпросите!
Аватар
778899
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 05 Юни 2007, 15:18
Местоположение: Sofia

Re: Право в НБУ

Мнениеот saraganeva » 12 Апр 2011, 20:14

"Днес бях да се записвам за предваритеен изпит и жената там ми каза , че миналата година последният приет в право бил изкарал 94 точки и ми се стори недостоверно . Та за това реших попитам и вас :p"

ако говорите за НБУ, заблудили са Ви. Аз имах 76 точки и ме приеха... друг въпрос е, че не се записах.. :D
saraganeva
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Апр 2011, 20:06

Re: Право в НБУ

Мнениеот serenity__bg » 20 Авг 2014, 02:39

Пиша в малко стара тема...но може някой да помогне :)
Студентка по право в ПУ съм, преминах 3-ти курс. По ред причини реших да се махна от този университет. Насочих се към НБУ. Въпросът ми е, някой запознат ли е с признаването на изпити от други ВУЗ? Просто ми е любопитно, какво да очаквам като бройка приравнителни изпити. :)
serenity__bg
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Авг 2012, 16:23

Re: Право в НБУ

Мнениеот commodoro » 27 Авг 2014, 17:34

НБУ е сериозен унивеситет. Много сериозно оспорва на ВСУ първото място за най-калпав ВУЗ на България. И от двата се дипломират хора които не могат да си напишат 3-те имена без поне една правописна грешка (на какъвто и да е език) и сутрин излизат с две леви обувки и се усещат чак по средата на пътя.. :lol: :lol:
commodoro
Потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: 04 Фев 2013, 23:11


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 109 госта


cron