начало

Президентът: Настоящият ВСС нееднократно демонстрира, че е изтъкан от зависимости Президентът: Настоящият ВСС нееднократно демонстрира, че е изтъкан от зависимости

Отказват ми правото по чл.228(ЗЕС)за отложен старт на догово

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Отказват ми правото по чл.228(ЗЕС)за отложен старт на догово

Мнениеот name1 » 04 Авг 2015, 19:34

Правото ми е по чл. 228 от ЗЕС и е подробно описано на две места сайта им:
http://crc.bg/news.php?news_id=469&lang=bg
http://www.crc.bg/news.php?news_id=564&lang=bg

Искам да преподпиша договор с Blizoo, но той да влезе в сила седем дни след подписването. А те ме принуждават да се откажа "доброволно" от това си право.

Договорите на Blizoo и на мобилните оператори идват с предварителна отметка, че аз съм съгласен договорът да влезе в сила незабавно и само трябва да се подпиша отдолу. Понеже знам за отметките предупредих служителката преди да принтира новия договор, че искам тази отметка да се махне и не съм съгласен, а тя отговори по няколко различни начина. Първо такова нещо нямало, след това щяла да махне отметката (като по-късно обясни, че щяла да я зачертае с химикал ((предполагам само на моето копие, което мога да направя и сам и няма смисъл)) ), след това договорите й били "идвали" от системата и тя не можела да маха отметки, след това ми гарантирала, че мога да разваля договора до седем дни "ако не било така, тя щяла да ми плаща договора за 2 години".

Получавам принтиран договор, с принтирани и отметнати, следните отметки:
[v] Съгласен съм договора да влезе в сила седем дни след подписването, освен ако не съм получил крайни устройства.

До тук добре, това ме устройва, НО има и следваща отметка:

[v] Потвърждавам, че получавам крайно устройство.

След като потвърждавам, че получавам крайно устройство значи доброволно се отказвам тези 7 дни.

Не подписах договора и си тръгнах, управителят бил отпуска. В крайна сметка НЕ ПОЛУЧАВАМ никакви крайни устройства, само отметката ме принуждава. Абонат съм на тази фирма от 15 години, имам цифров приемник и модул за телевизор, но тези устройства не съм ги купил и трябва да ги върна след като приключа с близу. За модула съм платил през 2013 г. 20 лв. "еднократна такса".

Поисках договора (за доказателство, да пиша жалба в КЗП), но тя каза, че не може да го взема и го скъса.

Дано, някой ме насочи. Благодаря!
name1
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Юли 2014, 23:13

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 84 госта


cron