начало

Ибрямов е следен със СРС извънпроцесуално и затова не се изисква разрешение от парламента Ибрямов е следен със СРС извънпроцесуално и затова не се изисква разрешение от парламента

Нужно ли е да открия фирма,за да пусна реклама в мой сайт?

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Нужно ли е да открия фирма,за да пусна реклама в мой сайт?

Мнениеот tempuss » 11 Юни 2015, 16:56

Здравейте. От няколко години си поддържам сайт/блог за автомобили за собствено удоволствие. Мой познат има желание да рекламираме неговия автосервиз в моя сайт срещу заплащане. Много съм невеж в тези неща, затова имам няколко въпроса.

1. Нужно ли е да си открия фирма, за да пуснем рекламата?
2. Ако не е нужно, то какви биха били предимствата, ако си открия фирма?
3. Ако случайно реша да разшира дейността на сайта, каква е процедурата? Нужен ли е лиценз и как мога да запазя името му, така че никой друг да не може да го използва?

Благодаря предварително!
tempuss
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 24 Мар 2014, 20:42

Re: Нужно ли е да открия фирма,за да пусна реклама в мой сай

Мнениеот petttto » 11 Юни 2015, 18:42

:) Много интересни въпроси, които и мен ме вълнуват Изображение
petttto
Младши потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: 12 Ное 2010, 15:48

Re: Нужно ли е да открия фирма,за да пусна реклама в мой сай

Мнениеот turris » 15 Юни 2015, 16:24

Здравей!

Счетоводител съм и ще ти отговоря като такъв:

1. Щом ще ти плаща, ти си получател на доход и следва бъде обложен, като регистрацията на фирма е единия вариант, които е и най-разпространен. Така ще можеш да издадеш на познатия си фактура и той да си отчете разхода за реклама счетоводно.
Неофициално, ако той няма нужда от документ, а ти от плащане на данъци, няма проблем да пуснеш рекламата официално - безвъзмездно.
2. Предимството е, че ще можеш да издаваш документи за разход на клиентите си. Имаш обаче доста разходи по регистрация на фирмата. Отгоре-отгоре: 150 лв за регистрация (еднократно), 130 лв осигуровки (месечно).
3. Ако решиш да регистрираш фирма, става за 4-5 работни дни. Тук мога да ти помогна. Лиценз не ти трябва, думата не е точна. Ако искаш да защитиш търговска марка - това става в патентното ведомство, но там вече не мога да ти могна. Правят го само най-големите фирми.
turris
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Дек 2011, 11:55


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 101 госта


cron