начало

Ибрямов е следен със СРС извънпроцесуално и затова не се изисква разрешение от парламента Ибрямов е следен със СРС извънпроцесуално и затова не се изисква разрешение от парламента

Може ли да ме осъди ?

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Може ли да ме осъди ?

Мнениеот kaleko » 04 Апр 2015, 22:15

Здравейте господа адвокати.Не пиша както повечето тук които искат да съдят някой заради побой,а точно обратното.Аз съм от другата страна и искам да питам няколко въпроса.При случая не е нито побой,нито има телесни повреди ( никакви ) по нито едно лице от случая.Става въпрос за футболен мач,при който съдията дава неправилно решение,след това започва да се държи нагло и говори глупости срещу мен.След като сме лице в лице и просто не ме сдържаха нервите го ударих глава в глава.....И заплаши да ме съди,явно е някакво тарикатче и е запознат защото каза : „искаш да работиш 2 месеца за мен май„ ... След това аз бях изгонен,а съдията без проблем си доигра мача...смисъл нямаше му нищо нито телесни повреди нито белези и т.н. Но като знам в каква държава живеем всичко е възможно и искам да питам какво може да направи при това полужение ? И евентуално каква може да е санцкията..
kaleko
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Апр 2015, 22:07

Re: Може ли да ме осъди ?

Мнениеот doc03 » 05 Апр 2015, 02:26

Може.
При това полужение има телесна повреда, и свидетели има, бол.
Санкцията: "лишаване от свобода до шест месеца или пробация, или глоба от сто до триста лева".

П.П. Не съм адвокат, но съм господин. Само че още с поздрава си, лелинчо, елиминирахте основно дамската част от потенциално отговарящите :wink:

Такива неща ...
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Може ли да ме осъди ?

Мнениеот kaleko » 05 Апр 2015, 10:45

Каква телесна повреда има ? След това продължава още 2 часа да бяга като изоглав … ? Други мнения няма ли :)
kaleko
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Апр 2015, 22:07

Re: Може ли да ме осъди ?

Мнениеот REVOLUTION » 05 Апр 2015, 11:00

Лека телесна повреда има.
Чл. 130.(2) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., попр. - ДВ, бр. 31 от 1982 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 103 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г.) За лека телесна повреда, изразяваща се в причиняване на болка или страдание без разстройство на здравето, наказанието е лишаване от свобода до шест месеца или пробация, или глоба от сто до триста лева.

А съдията знае , защото явно доста глави е изял по терените. :D
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 109 госта


cron