начало

Предприемач е осъден за измама за 500 000 лева по дело на Европейската прокуратура Предприемач е осъден за измама за 500 000 лева по дело на Европейската прокуратура

постоянен адрес на квартирант

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


постоянен адрес на квартирант

Мнениеот landlady » 14 Авг 2014, 18:16

Здравейте! Имам сключен договор за наем с фирма ЕООД, в който има клауза, че имотът ще се ползва за жилище и офис.
Представителят на фирмата, който обитава жилището е регистрирал фирмата си на адреса на наетото жилище и освен това желае да промени и своя постоянен адрес като физическо лице пак на същия адрес. Т.е. това физическо лице работи, живее, и желае постоянна регистрация в наетото от мен жилище. Единствената причина, която изтъква е, че не живее в града, в който има постоянна адресна регистрация.
Имам резерви към цялата процедура за съгласието, което се изисква от наемодателя, в случая аз. Следва да уточня, че дъщеря ми, която живее в чужбина е собственик на гореспоменатото жилище, но аз притежавам пълномощно.
Моля да ми обясните крие ли риск и опасност от злоупотреба даването ми на съгласие за придобиване на постоянен адрес на адреса на жилището, което съм отдала под наем?
landlady
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 14 Авг 2014, 16:59

Re: постоянен адрес на квартирант

Мнениеот kdkrastev1234 » 14 Авг 2014, 18:28

Юридически няма риск за вас. Фактически, може в бъдеще да тръгнат да го търсят за непогасени задължения например. Между другото, ако има договор за наем, вашето съгласие не е необходимо.
advokat.k.krastev@gmail.com
https://justice-online.com/bg
kdkrastev1234
Потребител
 
Мнения: 631
Регистриран на: 27 Фев 2014, 08:22

Re: постоянен адрес на квартирант

Мнениеот landlady » 18 Авг 2014, 12:05

Благодаря ви за отговора, но в случая собственикът отсъства, затова аз като упълномощено лице трябва да се явя с наемателя пред нотариус и да подпиша декларация по чл.90 ал.3 от закона за гражданска регистрация и да се съглася за постоянен адрес на квартиранта си. Договорът за наем е съставен от юрист, но не е заверен от нотариус.
Смущава ме, че договорът е с фирма, а ще трябва да дам постянен адрес на физическо лице.
landlady
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 14 Авг 2014, 16:59


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 93 госта


cron