начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

Издаване на УП 3 от осигурителя

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Издаване на УП 3 от осигурителя

Мнениеот bubalina » 11 Окт 2023, 14:51

Здравейте! Навърших 62 години през октомври 2023 г. Трудовият и осигурителен стаж за пенсия ми е 41 години. Имам непрекъснат трудов стаж в една и съща институция от 1994 г. до сега. Трудовият ми договор не е прекратен. Мога ли да получа УП 3 от осигурителя, без да прекратявам трудовия си договор?
bubalina
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 11 Окт 2023, 14:30

Re: Издаване на УП 3 от осигурителя

Мнениеот svegrigorov » 11 Окт 2023, 22:16

УП 3 може да получиш само след прекратяване на трудовото правоотношение.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 234
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55

Re: Издаване на УП 3 от осигурителя

Мнениеот bubalina » 12 Окт 2023, 09:55

Благодаря! Значи не мога да си подам документите в НОИ за пенсиониране, без да уведомя работодателя, който трябва да ми разпише УП 3.
bubalina
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 11 Окт 2023, 14:30


Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


cron