начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

Пропуснати ползи

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Пропуснати ползи

Мнениеот felix123 » 27 Сеп 2024, 00:29

Здравейте! Имам следния въпрос - аз съм куриер и за работа използвам платформата на голяма фирма за доставки. Не съм техен служител, нает съм от подизпълнител. В общите условия на платформата чета следното:

В никакъв случай [фирма], нейните длъжностни лица, партньори, служители, представители, администратори, дъщерни дружества и свързани лица, правоприемници, възложители, доставчици или лицензодатели не носят отговорност за:

Загуби или щети (включително непреки, специални, случайни, щети с наказателен или назидателен характер).
Всякакви: (i) загуби на употреба; (ii) загуби на данни; (iii) загуби на бизнес; (iv) пропуснати печалби; или (v) повреди на устройствата;
Нарушаване или неправилно изпълнение на задълженията, съдържащи се в Общите условия, или по някаква причина, която не е разумно предвидима или е извън разумния контрол на [фирма].


Това означава ли, че при технически проблем с платформата водещ до невъзможност от моя страна да работя за продължителен период от време, нямам никакви права? Законен ли е такъв отказ от отговорност?
felix123
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Сеп 2024, 22:54

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron