начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

Регистрация на кола

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Регистрация на кола

Мнениеот ailiev_ » 08 Авг 2024, 17:24

Здравейте,
Имам следния казус. Закупувам от представителство във Виена автомобил (чисто нов), който смятам да докарам на ход. Искам да го регистрирам на името на приятелката ми в България, тъй като ще бъде за нея. Преди това ще бъде регистриран за експорт на мое име, за да получа транзитни номера. Чета, че можем да сключим договор помежду ни и да регистрираме колата на нейно име. Интересуваме, може ли да бъде като дарение този договор? Ако не е дарение, може ли да бъде на сума, каквато ние решим? Какви последици носи? Трябва ли да заплаща някакъв данък придобиване? На каква сума се определя, ако трябва? Друго нещо, което може да ми бъде полезно в случая. Благодаря предварително за вашите отговори и съвети. Поздрави, Илиев
ailiev_
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Авг 2024, 17:14

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта


cron