начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

Професионални управители - регистрация МРРБ

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Професионални управители - регистрация МРРБ

Мнениеот pitasht » 05 Апр 2024, 09:16

Здравейте чета проекта за Наредба за реда за регистрация на професионални управители на ЕС
Първото което категорично не разбрах е това: Минималната застрахователна сума за професионален управител-търговец, вписан в регистъра по чл. 2, ал. 1, т. 1, е 150 000 лева.
Струва ми се доста висока сума и като цяло споделям мнението на Асоциацията на БГ застрахователи - [url]file:///C:/Users/LENOVO/Downloads/2024-01-03-I-24-01-%20ZUES%20position%20Public%20consult%20signed.pdf[/url]

Другото е това: Професионалния домоуправител трябва да има - 6.да имат осигурен административен капацитет от минимум едно лице, наето по трудов договор;
Някой има ли идея какво е имал предвид написалия Наредбата - не е приета все още - да се докаже че има нает един работник - на трудов договор мога да го наема и на 1 ч и на 2 часа / ден и как ли не, също мога да го наема за регистрацията и после да го махна, някой ще следи ли за това в целия период?
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18

Re: Професионални управители - регистрация МРРБ

Мнениеот guest1 » 05 Апр 2024, 10:59

Здравейте!

На първо четене - прикачената снимка не се вижда, защото сте вмъкнали препратка към локалната Ви машина (компютър). По-добре използвайте бутона „Прикачи файл“ или вмъкнете снимката по друг начин.

По същество - говорите за „Застраховка на професионална отговорност“. По дефиниция
Застраховката покрива сумите, които застрахованият - в качеството си на професионален управител на ЕС - е отговорен да заплати във връзка със застрахователни събития, произтичащи от виновно неизпълнение на професионалните му задължения.

Премията е според тарифата на съответния застраховател - много често е 1-2 на хиляда. По-високата застрахователна сума означава, че застрахователя ще покрие по-големи щети, без застрахования да доплаща.

По втория въпрос - когато Наредбата стане факт, тогава ще коментираме.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 2255
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Професионални управители - регистрация МРРБ

Мнениеот pitasht » 18 Апр 2024, 12:52

То като стане факт и да коментираме и да не - все тая. :D :(
Нали виждате с новите текстове на Конституцията какви ги забъркаха?
Според мен нормативната база се обмисля преди да влезе в сила, а не се след това.
Аз си написах възраженията по проекта до Министерството но мисля че няма да има кой да ми ги прочете. :D
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18

Re: Професионални управители - регистрация МРРБ

Мнениеот guest1 » 18 Апр 2024, 14:15

Здравейте!
Не съм разбрал, че става дума за предварително обсъждане!
Не, че съм убеден от ползата - „Кучетата си лаят, керванът си върви!“

Другото - поставянето на „нает един работник“ и „на трудов договор“ едно след друго - изключва цялата категория „самонаети“ от играта! Познавам професионални управители на ЕС, които се справят самостоятелно, без нает работник.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 2255
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Професионални управители - регистрация МРРБ

Мнениеот pitasht » 23 Апр 2024, 16:39

Точно това имах предвид - зависи и колко входа имаш, а това не е отделено. И един вход да имаш - пак наемаш работник.
Н есе сещам в друга търговска дейност да се поставя такова ограничение.
Примерно излиза че мога да имам фирма за компютри с обороти милиони и да нямам работник, ама проф.управител трябва да наеме човек и за един вход и за 5 и за 500.
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18

Re: Професионални управители - регистрация МРРБ

Мнениеот pitasht » 22 Май 2024, 13:24

Имам отговор от МРРБ - Наредбата била проект и касаела Единния регистър и застраховката.
Относно това да има минимум 1 работник и моето мнение, че не може да се поставят такива параметри на бизнеса - нищо.
Оставам с усещането, че мълчаливо са приели, че в тази Наредба не може да се постави изискването за мин. 1 работник но ще видим като бъде прогласувана. / защото не уреждала това/
Ако някой има интерес от отговора, ще го кача. :D
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18


Назад към Етажна собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron