начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

Документ за заплатени щети, причинени на съсед, при ремонт

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Документ за заплатени щети, причинени на съсед, при ремонт

Мнениеот zynth » 26 Фев 2024, 16:25

Здравейте!

За мое съжаление, при ремонт на банята ми, причинихме щети на банята на съседа. Договорихме се с него за сумата, която ще му заплатя, но тъй като живея от скоро на въпросното място и не познавам съседите добре, бих предпочел да си "вържа гащите" като давам сумата на съседа.

Прекалено ли Ви звучи, да поискам да попълним протокол (или там както се казва вида документ) и да минем през нотариус? Идеята с 1-2 свидетели съседи не ме устройва, тъй като реално аз не ги познавам :)

ако не Ви звучи прекалено, извършват ли се такива услуги от нотариусите и трябва ли сумата да бъде преведена по банков път или може и кеш (1000 лв.)?

Предварително благодаря на тези, които ме посъветват как да постъпя :)
zynth
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 10 Фев 2008, 03:15

Re: Документ за заплатени щети, причинени на съсед, при ремо

Мнениеот todorst » 23 Мар 2024, 21:15

Нотариуси в София - бол ! Отиваш при нотариуса и го питаш. Има заверка и такса съобразно интереса ! Дано си елементарно грамотен ! Не те пращам , както обикновено във форума - при адвокат !
todorst
Потребител
 
Мнения: 632
Регистриран на: 24 Яну 2006, 10:09

Re: Документ за заплатени щети, причинени на съсед, при ремо

Мнениеот hristev » 25 Мар 2024, 09:50

Отидете при адвокат. Трябва да подпишете договор за спогодба по смисъла на чл. 365 и следващи от ЗЗД. Нотариалната заверка на подписа не е необходима. Нека адвокатът Ви го изготви.

Също да попитам - освен брокерите на недвижими имоти, вече и Нотариусите ли изземват адвокатската роля ?

Ето, давам пример за обикновения човек КОГА трябва да отиде при адвокат.

Ако правният Ви проблем виждате, че вероятно ще се отнесе до съд, но още няма такова, или ако има нужда да подпишете договор (вашия казус) с лице, на което нямате доверие и искате да гарантирате правната си сигурност, не отивате при нотариус, при брокер, при гадател-екстрасенс, нито в бгмама питате, нито злорадствате с близък човек в опит да получите морална подкрема докато се надявате проблемът да отшуми, а отивате ПРИ АДВОКАТ, който практикува в съответната област.

Зъбобол - стоматолог. Автомобил - механик. Здраве - лекар. Правен проблем - Нотариус ??????????

Кое е е грешното всеки сам може да прецени :).
Последна промяна hristev на 25 Мар 2024, 09:55, променена общо 1 път
hristev
Потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: 14 Юни 2022, 10:07

Re: Документ за заплатени щети, причинени на съсед, при ремо

Мнениеот ivanov_p » 25 Мар 2024, 09:54

Я директно пробвайте с Народното събрание, те сега имат време. Съседът ви дава банкова сметка, пускате му 1000 лв., в основанието пишете: за щети в банята на ап. №... и приключвате.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4492
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Документ за заплатени щети, причинени на съсед, при ремо

Мнениеот zynth » 28 Мар 2024, 15:04

В крайна сметка подписахме споразумение и подписите бяха заверени от нотариус.
Споразумението си го написах аз, сътрудничката отиде при нотариуса, той одобри текста и приключихме.Не отидохме при адвокат.
Нямам идея дали брокерите на недвижими имоти изземват работата на адвокатите, но аз исках да имам подпечатано, че човека се е съгласил и е получил сумата. Предполагам адвокатите не могат нотариално да ми заверят документа... Това може и да не е правилния ред, но така се почувствах по-спокоен, че казуса е приключен и вече отшумял :)

Благодаря за съветите и предложенията!
zynth
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 10 Фев 2008, 03:15

Re: Документ за заплатени щети, причинени на съсед, при ремо

Мнениеот ivanov_p » 28 Мар 2024, 18:18

Трогателно!
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4492
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Етажна собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron