За bubu_123,
Тъй като колегата gosho72 ме изпревари
, а и е доста по-подробен от това, което имах намерение да пиша, ще си позволя да внеса само малко допълнение на казаното от него (колега питащата все пак е ученичка
, така че се надявам да не ми се разсърдите)
Българското търговско законодателство дава възможност за регистрация на фирма в два основни варианта посочени от колегата:
1. Развиващият търговска дейност може лично да се регистрира като търговец и да обособи имущество за дейността на фирмата (Едноличен търговец);
2. Едно или повече лица могат да организират дейността си обособявайки определено имущество в самостоятелна единица, различна от самите лица, - посочените от колегата юридически лица, а по- точно търговски дружества които по търговския закон(ТЗ) могат да бъдат следните видове : Събирателно дружество (СД), Командитно дружество(КД), Дружество с ограничена отговорност (ООД), което може да се учреди и от един собственик на капитала - Еднолично дружество с ограничена отговорност (ЕООД), Акционерно дружество (АД) и Командитно дружество с акции (КДА)
Всички горепосочени форми представляват търсените от теб "Фирми", макар че това е употреба на понятието в широк смисъл. В тесен смисъл в търговското право се под фирма се разбира - наименованието, под което търговецът упражнява занятието си и се подписва. (виж чл.7 от ТЗ).
Ако искаш да ти помогнем с конкретни съвети за писането на проекта, то трябва да ни посочиш:
1. с какъв капитал мислиш да стартираш търговската дейност (това ще помогне за отговора на въпроса за формата под която тя да се развива)
2. какъв персонал мислиш, че ще ти е необходим (брой работници и служители и видове специалисти).
3. какво ще е производството (шивашки услуги или собствен дизайн- във вторият случай е добре да се помисли и за регистрация на търговска марка)
4. Обем на производството и вид на продукцията- масова конфекция, специално или серийно производство, а може би бутикови облекла и т.н.(това също ще даде възможност за определяне формата под която да се развива дейността)
5. кой ще управлява фирмата, къде ще седалището й и адреса на управление.
Мисля да спра до тук, за да не те объркам и да ти дам възможност да си подредиш идеята.
Ще чакам да напишеш повече подробности.