Какъв е проблемът ли?!
Чл. 19. (1) Промяната на собствено, бащино или фамилно име се допуска от съда въз основа на писмена молба на заинтересувания, когато то е
осмиващо,
опозоряващо или
обществено неприемливо, както и в случаите, когато важни
обстоятелства налагат това.
И как пък този човек, след като е законен представител на няколко дружества (значи е над 18 години), е бил познат с други имена или пък неговите и три имена (собстевно, бащино и фамилно) да са позорящи. Хайде, моля! И сега ако ми кажеш, че районният съд, който е допуснал тази промяна, не е бил местно компетентен в това охранително производство, няма много-много да се учудя.
А какъв е проблемът, сам можеш да си отговориш на този въпрос, в случай че си отговориш на друг въпрос - какво е правното съдържание на името? Юристите наричат името един от най-съществените правно-индивидуализиращи белези на личността. И това че решението по чл. 19, ал. 1 ЗГР като охранителен съдебен акт не подлежи на обжалване, не означава, че е толкоз стабилен този акт - ако аз съм прокурор ще предявя иск по чл. 431, ал. 3 ГПК.
Не съм прокурор, така че можеш да кажеш тази "новинка" от кой миров съдия изхожда, та и ние да се понаучим
А по конкретния ти въпрос - виж чл. 3 и чл. 4 ТЗ, които са отменени, но тази отмяна влиза в сила от 01.07.2007 г., както и съответните правни норми, уреждащи законното представителство на юридическите лица, в които е предвидено, че тези обстоятелства подлежат на вписване, демек името на упаравителя, изп. директор, съдружници при персоналните дружества.