начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

Превод на заплата в определена банка ?!?!

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Превод на заплата в определена банка ?!?!

Мнениеот pie34 » 25 Авг 2024, 21:04

Интересно все още има фирми в България , които искат да си вадиш определена сметка към “тяхна банка” това го няма никъде , но както и да е. Онзи ден разбрах че изи пей издават карта която е същата като другите с айбан и право да получаваш работна заплата напълно легален български айбан , работодателят отказва ?! Не е ли незаконно при положение че му давам банковата си сметка?

И нещо друго за да не отварям нова тема , едно приятелче не е от 15 години в сега си дойде и вика в 3 банки му отказват да отворят банкова сметка защото е “безработен” той обяснява на дамите че в момента ходи на интервюта за работа и за това иска предварително да си отвори разплащателна сметка и в момента не може да назове “работодател” и колко ще получава ?
pie34
Младши потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: 27 Апр 2024, 13:19

Re: Превод на заплата в определена банка ?!?!

Мнениеот guest1 » 25 Авг 2024, 22:39

Здравейте!
По първия въпрос- незаконно е! На работодателят му е по-лесно, да прави "групови преводи", но това те е основание

За приятеля - статута (работещ, учещ, пенсионер, безработен) не е от значение.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 2255
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Превод на заплата в определена банка ?!?!

Мнениеот berto » 25 Авг 2024, 22:45

Да си направи в голяма банка и да каже, че основанието е "захранване" и да сложи 5лв. пък като го одобрят за работа, да отиде в банката и да каже кой е работодателят и да открие ново основание "заплата".
berto
Потребител
 
Мнения: 408
Регистриран на: 01 Сеп 2020, 17:32

Re: Превод на заплата в определена банка ?!?!

Мнениеот bozyo » 25 Авг 2024, 23:19

да каже, че е за плащане към НАП, пък да види стиска ли им на "дамите". най-смешното/тъжното/страшното е, че няма да излъже нито капка. глоби по ел.фиш от камери, например, които са дадени на публичен изпълнител за събиране, в наше село отказват да приемат плащането им в брой. само с банков превод или с дебитна карта, но и двете искат банкова сметка. да, да, знам за касовите преводи, но там комисионните са убийствени.
bozyo
Потребител
 
Мнения: 242
Регистриран на: 24 Мар 2021, 00:24

Re: Превод на заплата в определена банка ?!?!

Мнениеот guest1 » 26 Авг 2024, 00:21

berto написа:Да си направи в голяма банка и да каже, че основанието е "захранване" и да сложи 5лв. пък като го одобрят за работа, да отиде в банката и да каже кой е работодателят и да открие ново основание "заплата".

Нещо бъркаш - основание има за превод, не за откриване на сметка!

Няма нужда да е "в голяма банка" - вече и EasyPay презлагат карти!
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 2255
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Превод на заплата в определена банка ?!?!

Мнениеот pie34 » 26 Авг 2024, 04:23

Здравейте , благодаря за включването в темата.

Аз щях да му предложа картата в изи пей за получаване на заплата ( иляда лева кеш или по банка не е от значение къде ще ги взимаш )


Въпроса е че на мен ми отказаха да превеждат заплатата ми в изи пей ( “началнико” вика не е банка работим със уни****


Та доколкото разбрах от guest1 е незаконно имам право да дам АЙБАНа а вече дали е изи пей или не нямат право да откажат превод ?
За откриването в голяма банка, големи обяснения братче първо аз също пробвах онлайн снощи в една голяма за него , и наистина излиза поле “работодател” за разплащателна сметка ,голям цирк в България , ако човек ще има да взима пари от продажба на нещо след 2 месеца няма да може да си отвори сметка по рано защото в момента няма какво да взима ( без значение че ще им вкара кеш в момента на откриване и ще заплаща такса )
pie34
Младши потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: 27 Апр 2024, 13:19

Re: Превод на заплата в определена банка ?!?!

Мнениеот guest1 » 26 Авг 2024, 09:00

Добър ден!
Снощи отговорих набързо и не ми се търсеше. Ето текста от [url]Кодекса на труда[/url]
Чл. 270. (3) Трудовото възнаграждение се изплаща лично на работника или служителя по ведомост или срещу разписка или по писмено искане на работника или служителя - на негови близки. По писмено искане на работника или служителя трудовото му възнаграждение се превежда по негова платежна сметка. В случай че платежната сметка е извън страната, таксите за паричния превод са за сметка на работника или служителя.


Както се вижда, основния вариант е "в брой" - от касата на фирмата.
При банков превод се допуска и "сметка извън страната"!
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 2255
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Превод на заплата в определена банка ?!?!

Мнениеот pie34 » 26 Авг 2024, 15:36

Интересно , че в закона позволяват чужд айбан и сметка , а в реалността , ти казват определена банка или по някаква случайност която ти си избереш ама да е банка ИЗИ пей не се съгласиха при мен “ не било банка “


Момчето е с белгийска сметка иначе еврова , но много ме съмнява български чорбаджия да тръгне да превежда пари по сметка в евро в белгийска банка
pie34
Младши потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: 27 Апр 2024, 13:19

Re: Превод на заплата в определена банка ?!?!

Мнениеот guest1 » 26 Авг 2024, 17:15

pie34 написа:Интересно , че в закона позволяват чужд айбан и сметка , а в реалността , ти казват определена банка или по някаква случайност която ти си избереш ама да е банка ИЗИ пей не се съгласиха при мен “ не било банка “
Момчето е с белгийска сметка иначе еврова , но много ме съмнява български чорбаджия да тръгне да превежда пари по сметка в евро в белгийска банка

Решението е само едно - сменяйте „чорбаджиите“!

Технически - платеца ще нарежда „в левове“, а получателя ще ги получава „в евро“.
Ако все пак се врече - може вместо „нормален банков превод“ да ползва Opal Transfer или TransferWise.
Таксите са много по-малки.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 2255
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Превод на заплата в определена банка ?!?!

Мнениеот pie34 » 26 Авг 2024, 18:30

Човек разбирам те , ама реалността е че щом в изи шек дето има български айбан , са направили и не искат , какво остава за чужд да си играят..


Явно това че в закона го пише да се взима и кеш не по банка не е ли само за фирми до 100 човека защото мисля че за над 100 човека персонал промениха нещо закона и изискват само по банков път и те за това ползват разни отстъпки от банка Х и ти казват вади сметка там ..
pie34
Младши потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: 27 Апр 2024, 13:19


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 33 госта


cron