начало

При прехвърляне на имот с цел обезпечаване на заем ползват ли се следващите му купувачи от правилото на чл. 17, ал. 2 ЗЗД При прехвърляне на имот с цел обезпечаване на заем ползват ли се следващите му купувачи от правилото на чл. 17, ал. 2 ЗЗД

Дискриминация при връщане към работа от офис

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Дискриминация при връщане към работа от офис

Мнениеот viachy » 11 Окт 2023, 17:19

Здравейте,

Работя в сравнително голяма компания, като от 2020г Ковид пандемията насам всички работят от вкъщи.
След няколко неуспешни опита фирмата да върне за 2 дни от седмицата служителите в офиса, в началото на 2023г управата бяха взели решение, че няма да се връщат служителите в офисите. Даже се разтрогнаха наемите на 2-3 от етажите в бизнес сградата.

Наскоро обаче настроенията "по високите етажи" са се променили, и ни информираха, че държат служителите да се върнат в офисите за поне 3/5 работни дни от работната седмица.

Към изявлението към служителите са приложили и FAQ документ, който уж има за цел да разясни всякакви въпроси, които могат да изникнат свързани с промяната, като едната от точките е меко казано скандална, и дискриминираща хората, по отношение на това "адресна регистрация".

Въпросната точка гласи, че ако даден служител живее на до 35км от офиса в София, то готвените промени важат за него, и този служител ще трябва да подпише анекс към договора, който узаконява въпросната промяна.

Ако обаче друг служител живее (и работи) на разстояние над 35км от София, то въпросните промени не го засягат, и той ще подпише друг анекс, който ще гласи, че този служител работи "от разстояние".

Такъв тип разделение ми се струва леко дискриминиращ, и не съм сигурен до колко е и законен.

Имайки предвид, че след почти 4 години "работа от вкъщи" не изгарям от желание да се връщам към офисна среда (по ред причини), имам ли правни основания да протестирам, и реално някакво решение на този казус? (освен напускане естествено).

Благодаря предварително.
viachy
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Яну 2010, 00:19

Re: Дискриминация при връщане към работа от офис

Мнениеот svegrigorov » 11 Окт 2023, 22:12

Ако се изисква да подпишеш анекс към трудовия договор, това значи че се иска твоето съгласие за промяната му.

Все пак се консултирай с адвокат, който да прегледа документите.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 234
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта


cron