начало

Шеф на окръжен съд е наказан с намаляване на заплатата за забавени дела Шеф на окръжен съд е наказан с намаляване на заплатата за забавени дела

Кой плаща разноските на доведен свидетел по АНД?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Кой плаща разноските на доведен свидетел по АНД?

Мнениеот lili115 » 05 Дек 2023, 17:03

Здравейте,
Обжалвам наказателно постановление за 100 лв пред съда и се явявам без адвокат понеже никой не иска за да се занимава за такава сума. Поискал съм да доведа двама свидетели в режим на довеждане, (не призоваване) защото са съгласни да дойдат и съда така ги е допуснал. Преди това адвокат ми каза, че ако са в режима на призоваване (демек ако не са съгласни да дойдат доброволно) съда ги вика задължително и аз трябва да им плащам разноските. Но сега прочетох, че в наказателни дела според чл. 84 от ЗАНН и което е във връзка с чл. 187-190 от НПК разходите се изплащат от бюджета на съответното учреждение.
Сега като аз си ги водя трябва аз да им плащам разходи за път и др. или съда ще определи колко трябва да получат и от кой? Вероятно който изгуби делото ли? Насрещната страна е полицията.
Благодаря предварително!
lili115
Потребител
 
Мнения: 138
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01

Re: Кой плаща разноските на доведен свидетел по АНД?

Мнениеот crissm » 06 Дек 2023, 19:55

Разноските се заплащат от страната за която решението е неблагоприятно , дори и при частично уваженото.
crissm
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 15 Мар 2023, 13:43

Re: Кой плаща разноските на доведен свидетел по АНД?

Мнениеот lili115 » 06 Дек 2023, 23:55

crissm написа:Разноските се заплащат от страната за която решението е неблагоприятно , дори и при частично уваженото.

ОК, мерси за отговора
lili115
Потребител
 
Мнения: 138
Регистриран на: 19 Фев 2012, 19:01


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 32 госта


cron