Страница 1 от 1

Запасния защитник

МнениеПубликувано на: 28 Апр 2010, 09:04
от kalin_anguelov
От два дена един въпрос не ми дава мира.
Какво ще се получи, ако по едно дело редовният защитник се появи, а запасният такъв - не. Следва ли да се дава ход на делото или не?
Как смятате колеги?

Re: Запасния защитник

МнениеПубликувано на: 28 Апр 2010, 12:35
от Гост.
Положително няма процесуални пречки за даване ход на делото.

Ще се види в чудо това НБПрП, така щото запасният по правило следва да е наличен към всяко с.з., за да може да се включи в процеса ако не е наличен упълномощения... А, и разбира се- да се е запознал с доказателствата по делото.
Това си е като да имаш на разположение, винаги :idea: , двама проц. защитници.
Хрумки на новата ни законодателна мисъл. :lol:


Да, ама НБПрП, казват, изчерпало бюджета за 2010г. още през м. март, та........ комай този ВАдС следва да предприеме адекватни мерки. АС към съответните колегии- тоже.

Ще се мисли за събиране на вземанията на колегите. Не се съмнявам...Само е нужна още малко подходяща мотивация. 8)

Re: Запасния защитник

МнениеПубликувано на: 29 Апр 2010, 11:29
от A.Pato
Запасният защитник нямаше ли да бъде по някои дела само? :?

Re: Запасния защитник

МнениеПубликувано на: 29 Апр 2010, 23:16
от sarbijanac
Да,по някои.но разбирай по повечето,където обвинението е за тежко умишлено престъпление.А тежко умишлено е това престъпление,за което се налага лишаване от свобода над 5 години.Преценката за назначаването е на прокурора или съда.

Та така-добре запасен.Ходиш губиш си времето и я се наложи да ,учавствуваш,я не.И ако не си учавствувал нищо чудно НБПП-то да ти изплатят 1/н-та част от дължимото ти по Наредбата възнаграждение.

Обвиняемият,респ.подсъдимият след време ще е осъден да плати и възнаграждението на "запасняка" независимо дали е искал конституирането му като страна в процеса или не.С една дума-абсолютно недоглеждане и недомисляне.