начало

Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС

Реабилитация и вещо лице

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Реабилитация и вещо лице

Мнениеот vaskovasko » 24 Мар 2010, 00:49

Здравейте,
през 2001 година се сдобих с условна присъда с 3-годишен изпитателен срок, като при това бях и на 17 г. След това в нищо не съм се провинявал. Въпросът ми е това пречка ли е, за да ме впишат в списъците с вещите лица? Отговарям на всички останали изисквания по наредбата. Доколкото прочетох тук във форума, за мен реабилитацията е настъпила по право и не трябва да завеждам дело за такава, но не ми стана ясно в свидетелството за съдимост какво ще пише - реабилитиран или неосъждан? Никога не ми се е налагало да си вадя подобно нещо и ще съм благодарен, ако някой ми даде точен и изчерпателен отговор.
vaskovasko
Потребител
 
Мнения: 160
Регистриран на: 24 Мар 2010, 00:37

Re: Реабилитация и вещо лице

Мнениеот inspectora » 24 Мар 2010, 23:19

За какво престъпление?
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Реабилитация и вещо лице

Мнениеот vaskovasko » 28 Мар 2010, 01:33

За телесна повреда. Беше нещо от рода, че съм превишил пределите на неизбежната самоотбрана и т.н., от което за лицето отсреща настъпиха доста неприятни последици. Въпросът ми е свързан конкретно със съдебно-икономически експертизи, след още година две стаж евентуално и за ликвидатор на търговски предприятия.
vaskovasko
Потребител
 
Мнения: 160
Регистриран на: 24 Мар 2010, 00:37


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 52 госта


cron