начало

Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС

КАКВО ДА ОЧАКВАМ!!!

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


КАКВО ДА ОЧАКВАМ!!!

Мнениеот deina_bg » 02 Фев 2010, 00:09

Здравейте,въвлечена съм в сложен казус и нямам представа кака ще продължат нещата.Моля дайте яснота ако може.
Случаят е следния,с бивфата ми колежка работихме заедно определен период от време,поради неизплащане на "допълнителните пари към заплатата"/сиво счетоводство/решихме да напуснем няколко месеца след това все пак са решили да ни изплатят парите,но лицето което предаде мойте пари твърди ,че ми е предал и нейните,което не е истина.Свидетели за мое съжаление нямаме.Няма и никаква документация за каквото и да било.Т.Е пълна липса на доказателства.Потърпевшата подала жалба в РПУ от къде бях призована като свидетел за разпит.След което документацията е отишла в прокуратура и прокурора разпореди ДП .Извикаха ме отново на разпит,след което последва очна ставка.Нищо не излезе.Лицето ,което твърди,че е предало парите на мен ,категорично продължава да поддържа тезата си.Аз пък си държа на истината,не смятам да нося чужда вина.От разследващия полицай разбрах,че е приключил докла да си по разследването,дал е становище за прекратяване на ДП поради липса на доказателства и срещу неизвестен извършител.Единственото за ,което се опитва да се хване прокурора е една моя недообмислена постъпка.Когато взимах свойте пари ,по молба на лицето което ми ги предаде ,се подписах и за бившата си колежка,но не за въпросните пари ,а на ведомост за заплати за пари получавани чрез банков превод,и само защото бях 150% сигурна че жената си ги е получила.Покрай разпитите ми стана ясно че цялото следствие е опорочено ,едва ли не,от неверни твърдения на жалбоподателката.По думите на прокурора е направила "пътека" във всяка една инстанция ,до която се е предвижил случая й.Прокурора ме извика на допълнителен разпит,където ме осведоми ,че ако не се разберем с този,които твърди ,че ми е дал парите на жалбоподателката и не и ги дадем и забележете"било то и анонимно",щял да повдигне обвинение и срещу двамата т.е и срещу мен и срещу лицето което твърди ,че ми е предало парите.Заяви ми също,че нямало начин да не докара случая до някакво развитие.Т.е не можел да прекрати ДП понеже жалбоподателката го заплашила ,че ще пише до Главния прокурор и тогава той щял да следи много изкъсо работата му.А в хода на следствието ,дори не можа да се разбере и докаже ,за каква сума става на въпрос.Жалбоподателката е предоставила ксерокопие от тетрадка с някакви имена и цифри,без подпис и мокър печат от фирмата.Общо казано нямаме нито свидетели,защото когато получих своите пари бяхме само аз и лицето от казуса,няма никакви документи доказващи за каква сума става въпрос,даже няма документ кои е предал парите на лицето,което трябва да ни ги предостави.
Общо взето и идея си няма за какво ще става на въпрос от сега нататък.Прокурока заяви,че до месец два може да получа призовка ,може обаче и да не получа.
Извинявам се че стана малко дълго,но вече ще ме подлудят.Жалбоподателката ме е подложила на системен тормоз,за което аз пък сим си подала съответната жалба.Моля ви кажете ми има ли решение на тая заплетена ситуаия.Има ли основание прокурора да повдига обвинение,или само се опитва да плаши.Въоще може ли някой да ми обясни какво става :oops:
Благодаря ви предварително!!!
deina_bg
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Фев 2010, 23:24

Re: КАКВО ДА ОЧАКВАМ!!!

Мнениеот shopov » 02 Фев 2010, 10:27

Ангажирай си адвокат и атакувай жалбоподателката, че ако не си докаже твърденията ще я съдиш за набеждаване в престъпление пред надлежен орган.
shopov
Младши потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Окт 2009, 10:34

Re: КАКВО ДА ОЧАКВАМ!!!

Мнениеот svettoslav » 02 Фев 2010, 12:30

deina_bg написа:...но лицето което предаде мойте пари твърди ,че ми е предал и нейните,което не е истина.Свидетели за мое съжаление нямаме.Няма и никаква документация за каквото и да било.Т.Е пълна липса на доказателства.Потърпевшата подала жалба в РПУ от къде бях призована като свидетел за разпит.След което документацията е отишла в прокуратура и прокурора разпореди ДП .

Уж няма никаква документация,пък документацията отишла при прокурора.
deina_bg написа:Единственото за ,което се опитва да се хване прокурора е една моя недообмислена постъпка.Когато взимах свойте пари ,по молба на лицето което ми ги предаде ,се подписах и за бившата си колежка,но не за въпросните пари ,а на ведомост за заплати за пари получавани чрез банков превод,и само защото бях 150% сигурна че жената си ги е получила.

За какво по-точно се хваща прокурора също е трудно да се разбере.Какво общо има това с обсебването,сигурно прокурора си знае.
Много престъпления,много нещо.
Случаят е интересен обаче.За набедяването обаче работата е много деликатна.Няма как да се стигне до това според мен.
shopov написа:Ангажирай си адвокат

Че тя жената ако досега не го е ангажирала,за какво ли и е отсега нататък?То не са очни ставки,то не са доказателства,то не са доказ.средства,то не е ДП....и ит.н. пр.Не виждате ли че жената борави по-добре от прокурора с наказателно-процесуалноправната терминология?Че разследване,че заключение.Само остана квалификация да даде и хайде в университета :)
Майтапа на страна,но ако до сега женицата се е явявала без адвокат,не знам...!
Няма как да стане това с набедяването ,тъй като в случая вероятно пострадалата е узнала именно от този,който твърди че е дал парите,че те са били дадени на колежката и.
Тоест нямаме съзнателно набедяване.Какво значи да се подаде сигнал до МВР.Нали трябва да знае че деецът е невинен!В случая жалбоподателят сигурно е с убеждението,че колежката е взела парите,които са и били дадени.Дори и това да не е така,пак няма набедяване,тъй като в този случай ж.подателят си мисли,че са получени парите.Най-вераятно е последвала покана до колежката(питащия) и след твърдението че не е взимала пари-следва сигналът.В крайна сметка парите ги няма,а онзи твърди че ги е дал.
Дали в жалбата жената е посочила че именно колежката е присвоила парите?Дори ида е така,набедяване ли ще е щом лицето е убедено в това от друг и в тази връзка му е повярвало.Ами на кого да повярва?На Филанкишията нама как да повярва.Липсата на знание,при това безусловно,за това,че дадено лице не е извършило престъпление,изключва умисъл за набедяване.Ако се окаже,че колежката не е присвоила парите или прост не се докаже по делото,това нищо не значи.Няма набедяване,защото ж.подателят ,ако изобщо е така в случая,си мисли,че е налице присвояване,т.е.обсебвне в случая.Той е невинен,тъй като е налице грешка по чл.14,ал.1 от Наказателния кодекс.
Иначе сигурно е невинна женицата.Вероятно лъже онзи,който твърди,че и ги е дал.Сигурно той ги е присвоил.Ами кой друг.Просто е станала грешка(не по чл.14 НК),а в смисъл че разсл. органи са се насочили към лицето,което не е автор на деянието.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: КАКВО ДА ОЧАКВАМ!!!

Мнениеот deina_bg » 02 Фев 2010, 15:14

Благодаря ви за отговорите,но искам да поясня ,че жалбата не е подадена срещу мен.Жалбата е подадена ,към лицето ,което след разпит твърди ,че е предало парите на мен.Т.е жалбоподателката е подала жалбата си с ясното убеждение ,че не аз съм взела парите й.В последствие,когато реши че не я интересува кой крив кой прав,тогава започна да обвинява и мен .До сега съм призовавана да давам обяснения и разпити, само в качеството си на свидетел.А "документацията" по случая се състой само от проведените,разпити и обяснения.
Отностно терминологията ,която използвам,благодаря ви за отценката,но повярвайте ми след след 6 месеца разкатаване по инстанции ....... чета все пак.
Не съм си взела адвокат,но не смятах ,че ми е неоходим.Не съм извършила никакво престъпление.Но ще трябва да си наема.Иначе съм се консултирала с компетентни лица,които в момента не могат да повярват ,че жалбоподателката смее да заплашва прокурора.Изчела съм доста материали,наказателния кодекс,но не съм адвокат за да познавам практиката и да предвиждам какво може и какво не може.Отностнонабеждаването и тормоза,това което четах ,пък и което ме посъветваха е че мога да подам жалба по чл.147 ал.1 ;чл.170 ал.1 и чл.286 ал.1,2.от наказателния кодекс.Моля поправете ме ако греша .
deina_bg
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Фев 2010, 23:24

Re: КАКВО ДА ОЧАКВАМ!!!

Мнениеот svettoslav » 02 Фев 2010, 16:04

Ще трябва да се консултирате с адвокат.Друго няма какво да Ви се поясни.Детайлите по случая ще доведат до изводите,които са значими за Вас.
Какво писала,що писала,нито жалбата е тук,нито нейното последващо поведение е ясно.Всяка думичка има голямо значение.Така че мерете си приказките и Вие и не подавайте никакви жалби без съдействие от юрист.Другото са празни приказки.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 50 госта


cron