начало

Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС

Заплаха

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Заплаха

Мнениеот deniz88 » 19 Яну 2010, 17:08

Здравейте!Имам един въпрос и искам да получа инфо от хора,които са запознатати повече от мен с тази материя.Ситуацията е малко сапунена,но,за съжаление,това е положенито.Моя колежка ме помоли да я закарам до университета, за да не закъснее за изпит.За наше нещастие нейният бивш приятел ни видя и заплаши да ме убие в нейно присъствие :lol: .Не обърнах внимание.На следващият ден заварих колата си доста очукана и с отрязани маркучи на спирачките Въпросът ми е следния-има ли смисъл да се занимавам да с тъжби и ако има-колко време и средства ще са ми нужни?

Благодаря предварително за информацията!
deniz88
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Авг 2009, 20:24

Re: Заплаха

Мнениеот shopov » 19 Яну 2010, 17:17

В твой интерес е да си направиш жалба до полицията, в която подробно изложиш случката - след това помоли и момичето да направи същото.Така или иначе фактите ще се проверят чрез разпит.
Най-добрия вариант е чрез адвокат и не се притеснявай толкова, тия дето плашат...си остават най - често само с плашенето, но не допускай да ти мачкат достойнството.
Поздрави,

П.С.
Излагай само фактите без да украсяваш и в изложението не обвинявай директно, защото в последствие ако обвинението не бъде доказано може да бъдеш ти самия последствен за набеждаване пред надлежен орган.
Така че, избирай си адвокат и при него
Последна промяна shopov на 19 Яну 2010, 17:37, променена общо 1 път
shopov
Младши потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Окт 2009, 10:34

Re: Заплаха

Мнениеот svettoslav » 19 Яну 2010, 17:21

Между другото съвсем сериозно и аз пострадах така преди време.Не бях в колата де ама ме заплаши да ме убие в нейно присъствие.Но тъй като тя отсъстваше в момента,не го направи.Отървах кожата.Но в последно време се обажда по телефона и не знам какво да правя.Дадох 300 лв на един адвокат,каза ще видим.
Ако искате да Ви свържа с моя.Много е добър иначе,поне с такова впечатление останах,де.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Заплаха

Мнениеот dimist » 20 Яну 2010, 17:03

Сигнал до прокуратурата - само опиши фактите, не прави квалификации, пиши само безспорни и доказуеми неща. Ако я докарате до наказателно производство , пред съдът ще можеш да предявиш и граждански иск. То вярно , че повечето такива дела минават по 78а, но все си е нещо.
dimist
Потребител
 
Мнения: 698
Регистриран на: 26 Ное 2007, 14:58

Re: Заплаха

Мнениеот svettoslav » 20 Яну 2010, 17:33

78а може,но дали отговаря на условията за това?Тепърва би могло да се установява.Това за колата,макар и практически недоказуемо,в случай че по някакъв начин бъде установено,може да доведе до сериозни последствия.Не знам дали ако това е истина може да мине като маловажен случай на повреждане по чл.216.С тия отрязани маркучи,работата би могла да стане доста сериозна,ако се докаже някакси.Някъде бях чел за опит за нещо си с отрязани маркучи на спирачките.Кой знае.Ако оттук се навържат нещата и излезе продължение на заплахата..
Като на американски филм ми изглежда малко,ама,знае ли човек?
По-скоро чл.216,ал.1,но кой знае.Ревност-смекчаващо или не?-това е интересен въпрос.Ще трябва да се изследват и отношенията между бившите,каква е причината за прекратяването им,от колко време е това,какво е ставало след това и т.н.
Важничко е сякаш,при 216,ал.4 ще гепи 78а,ако отговаря на условията,иначе лошо.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Заплаха

Мнениеот student_pravo » 21 Яну 2010, 00:30

Според мен ще си струва "занимавката". Ако не друго, то поне ще стреснете въпросния Херкулес, който от своя страна би трябвало да се замисли дали ще продължи да Ви заплашва и да предприема неправомерни спрямо Вас действия занапред. Обикновено такива типажи доста се поизпотяват, само при наличието на факта, че се "замесват с полицията". Ако пък повтори атаките си, ще си утежни положението още повече, така че ако имате желание и прецените, че си струва, опитайте.
student_pravo
Младши потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: 16 Дек 2008, 17:50
Местоположение: Благоевград

Re: Заплаха

Мнениеот eric_cartman » 21 Яну 2010, 12:38

Чл. 144. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г., бр. 62 от 1997 г.) Който се закани на другиго с престъпление против неговата личност или имот или против личността или имота на неговите ближни и това заканване би могло да възбуди основателен страх за осъществяването му, се наказва с лишаване от свобода до шест месеца или с глоба от сто до триста лева.

(2) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., изм., бр. 10 от 1993 г., бр. 62 от 1997 г.) За закана спрямо длъжностно лице или представител на обществеността при или по повод изпълнение на службата или функцията му, или спрямо лице, ползуващо се с международна защита, наказанието е лишаване от свобода до една година или глоба до двеста лева.

(3) (Доп. - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм., бр. 92 от 2002 г., в сила от 1.01.2005 г., по отношение на наказанието пробация - изм., бр. 26 от 2004 г., в сила от 1.01.2004 г.) Ако деецът се е заканил с убийство или деянието е извършено от лице по чл. 142, ал. 2, точки 6 и 8, наказанието е лишаване от свобода до три години или пробация.


Това със срязаните спирачки ми се вижда доста недоказуемо, може да се образува досъдебно по чл.216 срещу НИ, което най-вероятно ще бъде спряно след два месеца, за чл.144 ал.3, във вр. с ал.1 поне имаш свидетел - колежката.
eric_cartman
Младши потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: 26 Окт 2009, 12:00


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта


cron