начало

Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС

Oсвобождаване на парична гаранция

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Oсвобождаване на парична гаранция

Мнениеот hcvetkov » 05 Яну 2010, 14:42

Бих желал да разбера каква е процедурата по "Освобождаване на парична гаранция"
Накратко : Осъден съм условно за сбиване в дискотека, присъдата би трябвало да тече от няколко месеца. При уличаването ми през 2004г. внесох в БИОХИМ-клон Батенберг(гр. София) парична гаранция, която след влизане в сила на присъдата би трябвало да мога да изтегля. Пазя Платежното нареждане (на него на Получател е попълнено съответното РПУ което ми повдигна обвинението) от внасянето , знам си и номера на делото.
Не съм наясно какво точно трябва да направя.
Благодаря предварително.
Последна промяна hcvetkov на 05 Яну 2010, 18:52, променена общо 1 път
hcvetkov
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Яну 2010, 14:31

Re: Oсвобождаване на парична гаранция

Мнениеот katerinakuch » 05 Яну 2010, 15:26

Напишете молба до първоинстанционния съд, произнесъл присъдата и приложете към нея копие на личната си карта и преводното нареждане. Съдът ще се произнесе с резолюция по молбата Ви.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Oсвобождаване на парична гаранция

Мнениеот hcvetkov » 05 Яну 2010, 16:00

Молбата свободен текст ли трябва да бъре или има определен образец ?
Първоинстанционния съд в случая е Районен съд София.
Как ще разбера кога ще бъде резолюирана молбата или ще я върнат по пощата на постоянния ми адрес ?
Последна промяна hcvetkov на 05 Яну 2010, 18:54, променена общо 1 път
hcvetkov
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Яну 2010, 14:31

Re: Oсвобождаване на парична гаранция

Мнениеот svettoslav » 05 Яну 2010, 18:17

Само 20 лв. е консултацията по въпроса.Толкова ли са много?
Междувпрочем щом парите не са внесени по сметка на съда,какво значение би могла да има резолюцията на съдията?Ако има такава практика е друг въпрос.
Въпросът е по чия сметка са отишли парите и щом е отпаднало основанието за задържането им съответният орган е длъжен да ги върне след покана.Достатъчно е да се представят док-ва за влязлата в сила присъда.Ако сте в затруднено материално положение има ред за ползване на безплатна правна помощ.Обърнете се към адвокат и той ще Ви обясни какъв е реда.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Oсвобождаване на парична гаранция

Мнениеот hcvetkov » 05 Яну 2010, 18:51

Не е проблема за 20-те лева, предположих че щом форума е правен може да намеря компетентен отговор тук.
hcvetkov
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 05 Яну 2010, 14:31

Re: Oсвобождаване на парична гаранция

Мнениеот svettoslav » 05 Яну 2010, 19:02

Както става ясно,а май че и винаги е било в правото,на пръв глед елементарни неща се оказват не чак дотам лесни за решение.Сигурно сте го чували оня лаф-при двама юристи ще получиш най-малко три мнения по въпроса.
Надали ще се стигне дотам,че да водите дело,но кой знае,криза е,пари не се връщат лесно.Има да обикаляте напред-назад.Във всички случаи трябва да си ги вземете.
Относно услугата-форумът си е форум.Изключения са случаите,където някой може да получи съвет по правен въпрос без заплащане,тъй като това е противозаконно.Този форум предполага такава противозаконна възможност и понякога се стига дотам,че се погазва грубо Закона за адвокатурата.
В чл.38,ал.1 от този закон са изброени изчерпателно случаите,при които може да се оказва безплатна правна помощ.Не би било нарушение ако получите съвет по интернет от юрист,който не е адвокат.Това е положението,Успех.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 52 госта


cron