начало

Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС

Дисцилинарно уволнение

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Дисцилинарно уволнение

Мнениеот andrian » 19 Дек 2009, 18:10

Здравейте , ето и моя случай накратко през 2004 бях дисцилинарно уволнен от МВР - катастрофа с концентрация на алкохол в кръвта над 1.2 промила . Отидох на Военен съд , не ме осъдиха ,а ми наложиха административно наказание - глоба 500 лв по чл.78а . В момента работя в Гражданска Защита , но министерството на извънредните ситуации се закри и сега ще ни преназначат към МВР. Може ли някой да ми обясни ще ми повлияе ли дисциплинарното уволнение за преназначаването ми в МВР ? Моля помогнете .. Благодаря ви предварително !
andrian
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 18 Дек 2009, 10:34

Re: Дисцилинарно уволнение

Мнениеот nikodim77 » 19 Дек 2009, 22:46

Здрасти,
Ще започна с укор! Деянието Ви е срамно! Няма да изброявам личния пример, честта и достойнството, и злоупотребата с доверието на началниците, колегите Ви и обществото... (Звучи, като стар соц. лозунг ама си е така.)
Иначе, в ЗМВР. няма конкретика по вашия въпрос, предвид това Ви предлагам да се запознаете с Чл. 169, ал3 от ЗМВР. и Чл. 197 от КТ.
Обаче при преназначаването ако се спази ЗМВР., ще трябва да минете през ИП – МВР. А там...!?! Знаете каква „сеч” е, и, че ако, някой не е угоден за ведомството, ИП е мястото където става оттърваването от неугодния. Това, което писах до тук можеше да Ви по-успокои. Обаче! Законът е изричен в текста на Чл. 179, ал. 1, т. 2 от ЗМВР
Така, че ако се зачекнат..., преназначението Ви е обречено.
Но, във форума има достатъчно Юристи, някои от, които биха Ви насочили по - в детайли.
Все пак успех!
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1272
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 56 госта


cron