начало

Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС

Съсобственик вандалства в общата градина

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Съсобственик вандалства в общата градина

Мнениеот lanatri » 17 Дек 2009, 19:25

Обръщам се към форума с надежда за някакъв съвет.Живеем в съсобствен имот, за чиято градина и след три проекта не можахме да стигнем до споразумение и до акт за ползване.Иначе живеем във вили-близнаци на калкан.
В последната година съсобственикът ми предизвика няколко инцидента в двора. Щетите не бяха големи и ние си ги възстановихме. Но от началото на декември е разбил 1. малка дървена декоративна оградка, която символично ни разделя; 2. Счупени са ни градинските лампи; 3. Счупил е и страничните стъкла на колата ми ,паркирана в двора;
Защо сме сигурни ,че е той? Майка ми е видяла силуета му през нощта, но не е посмяла да излезе навън в градината. А и е очевидно ,че поведението му напоследък не е адекватно /няма възможност да си купува .../ и агресивно не само към нас, обаче.
Подадохме жалба до РП- Варна. Полицаите идваха на оглед , давахме показания всички. Предстои да го търсят и него.
Уплашени сме и ще поставим и охранителна система на вилата и част от градината. Ако имате някое друго предложение ще се радвам, ако ме посъветвате !
lanatri
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 28 Авг 2009, 08:26

Re: Съсобственик вандалства в общата градина

Мнениеот p_dyan » 17 Дек 2009, 21:45

Предложете да му купите имота, (ако не желаете), намерете някой ваш приятел да купи имота (неговия).
Друго решение - да се върви към съдебна делба и изнасяне на имота на публична продан. Така и Вие(или ваш човек) ще можете да участва в наддаването. Често в един търг може да няма желаещ да купи съсобствен имот и тогава вие ще можете да го придобиете при добри условия.
p_dyan
Потребител
 
Мнения: 484
Регистриран на: 09 Мар 2008, 23:37

Re: Съсобственик вандалства в общата градина

Мнениеот lanatri » 17 Дек 2009, 22:17

Съдебна делба сме опитвали вече. Реши се,че лицето към пътя не е достатъчно / 23м само/ и парцела е неподеляем.
За публична продан и търг съм си мислила, но като че ли ми се струва много
крайно решение. Пък имота е в "Св Константин" и там има голям интерес, Вие
знаете от кой! Не знам дали ще мога да наддавам срещу тях.
Като ,че ли най-близка ми е идеята Ви за евентуална покупка на 1/2 на съсобственика ми от приятели и не спирам да търся такива. По-добре всеки друг, така ще се лишим от тази персона. Доволна, ще подпиша и съгласието, нужно за продажбата. Мечта...
Благодаря Ви за отговора !
lanatri
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 28 Авг 2009, 08:26

Re: Съсобственик вандалства в общата градина

Мнениеот bay4o » 18 Дек 2009, 14:37

А с разделяне на ползването пробвахте ли?
bay4o
Потребител
 
Мнения: 240
Регистриран на: 05 Окт 2006, 12:12


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 58 госта


cron