начало

Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС

Мнение, спешно!

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Мнение, спешно!

Мнениеот ddm_plv » 16 Дек 2009, 21:40

Здравейте ,
незнам как да започна , понеже съм адски притеснена , затова ще карам направо и ще се опитам да конкретизирам нещата.
Привикаха съпруга ми като съучастник в мрежа за разпространение на наркотици , но не го задържаха , нито казаха , че има повдигнато обвинение срещу него . Само казаха ,че като се обадят - трябва да се яви.
Незнам какво да мисля ? Какво ни очаква ? Ще го съдят ли ? Дали ще си загуби работата? Той никога не се е занимавал с такова нещо .Възможно ли е да няма никакви вреди за него , въпреки ,че присъства в показанията на лицето което е задържано.
ddm_plv
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Дек 2009, 21:28

Re: Мнение, спешно!

Мнениеот voltron » 16 Дек 2009, 21:54

Той никога не се е занимавал с такова нещо .


Тогава няма от какво да се притеснява 8) .
If you are good at something, never do it for free.
voltron
Потребител
 
Мнения: 566
Регистриран на: 20 Юни 2009, 15:47

Re: Мнение, спешно!

Мнениеот ddm_plv » 18 Дек 2009, 09:04

Притеснява ме факта ,че го има в показанията на задържания. Дали ще го викат по дело и като какъв ? Дали това ще му повлияе на работата ?
Останалите който бяха разпитвани , на другия ден пак са ги викали , но нас не :?:
ddm_plv
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Дек 2009, 21:28

Re: Мнение, спешно!

Мнениеот krasitodorov » 18 Дек 2009, 23:40

Здравей,
Вашата история и притеснения ме трогнаха и реших да дам кратък отговор.
Навярно съпругът Ви е разпитан в дознанието, за което е съставен протокол за разпит, който е подписал. Това означава, че вече е образувано предварително производство и в момента тече предварителното разследване по същото. Точната квалификация на престъплението ще бъде дадена едва в заключителното постановление на дознателя с мнение за предаване на съд на съучастниците (включително уви Вашият съпруг). Престъплението, което в момента навярно се разследва е по чл. 354а, ал. 1 НК , който предвижда в случай на влязла в сила осъдителна присъда наказание лишаване от свобода и глоба. Не е ясно дали дознателят работи и върху версията за организирана престъпна група (по ал. 2, т. 1 от същия член), където наказанието лишаване от свобода е още по-тежко.
При всички случаи обаче, Вашият съпруг ще бъде призован от дознателя за предявяване на обвинението и предявяване на разследването, както и евентуално ще му бъде връчен обвинителния акт на прокурора, ако се стигне до съд.
Моят съвет е да се обърнете към добър адвокат, който практикува Наказателно право, независимо дали в действителност съпругът Ви е участвал или не е участвал в осъществяване на горното престъпление. Съветвам Ви в никакъв случай да не разчитате само на себе си в случай.
Дано да съм бил полезен. За случая мога да кажа само - нека истината да възтържествува.
krasitodorov
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 14 Дек 2009, 23:52

Re: Мнение, спешно!

Мнениеот Гост. » 19 Дек 2009, 01:12

:roll: Точно.
Само с едно не бих се съгласила
включително уви Вашият съпруг

Уви?!? :roll: Звучи нелепо при някои състави, измежду които е и 354а.

Да, и глобата е преодолима санкция.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Мнение, спешно!

Мнениеот krasitodorov » 21 Дек 2009, 23:25

Благодаря на poli_g за оценката, която ми е дала, защото не претендирам да съм капацитет в Наказателното право и процес. Мисля че разбирам и на какво се дължи несъгласието с думичката "уви", но дискусията на тази тема надали ще има полза за съпругата на предполагаемия деец, нали.
krasitodorov
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 14 Дек 2009, 23:52

Re: Мнение, спешно!

Мнениеот nksuccess » 22 Дек 2009, 16:47

Щом е привикан за разпит, да си намери добър наказателен адвокад, който да проучи нещата и ако има шанс да го спасява сега. Ако му повдигнат обвинителен акт и влезе в съда вече е с единия крак осъден (обикновенно). Добър адвокат се наема и се действа докато е дознанието, а не след първа инстанция....
nksuccess
Потребител
 
Мнения: 306
Регистриран на: 15 Дек 2009, 13:10

Re: Мнение, спешно!

Мнениеот dimnik » 23 Дек 2009, 00:18

При явяването си пред разследващия орган, същият е длъжен да му разясни правата и в какво качество го е призовал, което пък е отразено и на призовката- свидетел или обвиняем. След като не е привлечен в качеството на обвиняем до този момент, значи е само свидетел. Още повече, че единствено по обяснения на един обвиняем, които ако както Вие казвате не са подкрепени от други факти едва ли биха го привлекли като обвиняем. И не мисля, че би му се отразило на работата!
dimnik
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 03 Дек 2007, 22:34

Re: Мнение, спешно!

Мнениеот georgiev_sfbg » 24 Дек 2009, 12:56

http://vbox7.com/play:6181a0cd

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ! :D
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта


cron