начало

Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС

Отмъщението на зълвата

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Отмъщението на зълвата

Мнениеот elinik » 05 Дек 2009, 18:41

Здравейте, незнам дали трябва да пиша в този раздел,но...
Ето и моята приказка...Преди години се омъжих и родих дете,после второ.Съпругът ми има по-малки брат и сестра.Тя замина за Гърция и остави децата си при свекърва ми,майка си.Седем години съм гледала как растат децата и.Болни,здрави,въшливи,щастливи от някакъв успех в училище-водила съм ги на лекар,чистила съм ги от въшки,помагала съм с домашните,хранила съм ги, къпала съм ги.Боли ме да продължа.
Ние живеем в голяма къща, нещо като жилищен блок,всяко семейство си има "апартамент" и отделна врата.Свекърва ми са на първият етаж,а двамата братя със жените и децата си на втория.На вторият етаж има два "апартамента".Бяхме едно голямо,весело и задружно семейство-шест "възрастни" и 6 деца.Беше спокойно.
През годините... сестра му се разведе и се омъжи за грък.Сега реши да дойде да живее тук.За да има мир, любов и разбирателство свекървата и свекъра поделиха имота между трите деца.Дарение.Имота е-двор,къща,два гаража и селскостопанска постройка.Всичко е добре, но тази селскостопанска постройка?Тя е дадена на нас.От този момент започва отмъщението.За няколко месеца настрои децата си срещу нас-мен,съпругът ми,свекъра и свекървата.Незнам как да продължа...Всекидневни караници,клевети, проклятия,обиди,крясъци.
И това, което ме накара да пиша тук е последната случка.Преди няколко дена пращам дъщеря си да изхвърли боклука.Тя се връща, реве и вика "не бях аз".
-Чакай бе, дете, какво е станало?
-Леля В. ми вика за една дъвка, залепена в контакта в коридора.Не съм залепяла никаква дъвка.
Звъннах на съпруга ми и му разказах случката.Вечерта двамата говорели и се оказало, че от естетична гледна точка не трябва да се прави така.Скарали се-тя вика,той говори и "ти не си ми брат".На следващия ден гледам през прозореца и ...Викнала полиция.Наговорила куп глупости и простотии и пуснала жалба срещу мен и съпругът ми, че аз съм тормозила психически децата и през годините,а той уж бил залитнал,посегнал да я удари.
Сега чакаме да дойде понеделник и да ни викнат в полицията за обяснение.
Моля Ви за сериози мнения и съвети,моята съвест е чиста, на съпругът ми също-не сме убили,не сме откраднали и съпругът ми е биологичен баща на децата ми.Последното го пиша, защото пред полицаите е казала, че синът ми не е от съпругът ми.Глупости от всякакъв род е говорела, а какво е писала- незнам и вероятно няма да разбера.Дайте ми съвет!Сериозно отношение, моля Ви!!!
Последна промяна elinik на 05 Дек 2009, 20:56, променена общо 2 пъти
elinik
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 05 Сеп 2006, 18:28

Re: Отмъщението на зълвата

Мнениеот nikiboy » 05 Дек 2009, 19:23

Ееее, спокойно - в полицията не ядат хора.
Няма как - пуснала е жалба, ще разпитат и другата страна и общо взето всичко ще е по-старому. Всичко ще се прекрати - такива неща иди ги доказвай. Е лошото е, ако вземе да падне на двора и да си счупи ръката, после да иде да на лекар и след това да измисли някаква "случка" - тогава вече може да имате повече ядове - но в този случай - освен че ще губите времето на служителите в МВР друго надали.

Проблема ви е друг - после какво ще правите. Защото определено семейното ви щастие никога няма да бъде същото. Искрено ви въчувствам - като стане ред за делби и т.н. - став ужас.
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Отмъщението на зълвата

Мнениеот sisi19 » 05 Дек 2009, 20:41

Честно казано, не можах много да схвана за какво става въпрос. Доста си объркана и стресирана от това, че ще ходиш в полицията.Явно ти е за първи път.
Спокойно, разказваш всичко спокойно пред полицаите. Без паника, без обидни думи и нападки към другата страна, без да се самооправдаваш.Разказваш своята ЧОВЕШКА гледна точка. Страшно няма. Униформата да не те плаши. "Всички сме хора на този свят и пазим чувства святи".. последното е от песен, ама пак важи. Надявам се да съм ти повдигнала малко духа с песентта пред Никулденско :D
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Отмъщението на зълвата

Мнениеот namakak » 05 Дек 2009, 21:12

Разбира се ,че ще се почувстваш обидена,спокойно отиди и разкажи всичко,за да има и твоя истина.Поискай и тяхното семейство да подпише,че всичко това ще се прекрати,иначе и ти няма да подпишеш такава декларация,за която отговаряш че нямаш вина в такива неизвестни за теб изказвания от другата страна и съвсем честно се подписваш,под честното никога не съм влизала в пререкания с това семейство и няма да влизам.Не е трудно ,ако наистина си честна и казваш истината.
И защото му е сестра,на съпругът ми,не бих я осъдила и след такива тежки думи като за детето му,което не било.Представете си,какво може да причини това на семейството ми,на едно детенце,възможно е детето им да е лепнало нещо и тя да си внушава че сме ние,защото ни има за жертви от може би тежкото й ежедневие.Аз й прощавам заради съпругът ми.

Г-жа намерете начин да прекратите скандалите.
Иначе за клевета,обида и лъжесвидетелство можете винаги да ползвате услугите на адвокат.Граждански иск,дори и съпругът ви да е посегнал в състояние на афект,при който засягат неговото бащинско достойнство особено,то клеветата от която наистина биха пострадали повече лица е по-тежка.Тя няма медицинско,но вие имате ли свидетели за клеветите?
Помирете се или адвокати и нерви ненужни.Залепете си и вие една дъвка,за да видите как ще се оправдае и тя :D
Аватар
namakak
Потребител
 
Мнения: 960
Регистриран на: 10 Юни 2008, 16:21


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron