начало

Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест срещу избора на главен прокурор от този ВСС

Имам ли регистрация в масивите на МВР?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Имам ли регистрация в масивите на МВР?

Мнениеот xetra » 30 Ное 2009, 01:23

Здравейте. Тъй като се зачетох по въпросите за полицейската регистрация, си спомних за една случка от лятото на 2007г. и по повод на нея бих искала да ви питам дали заради нея може да има някакви последици за мен?
Така, значи един ден по обяд по празните улици на един квартал ме срещат двама полицаи и започват да ме разпитват какво правя там, имам ли нещо съмнително в мен (досетих се че става въпрос за наркотици), често ли ходя в този район, виждала ли съм наоколо съмнителни хора, какви хора се разхождат по принцип на това място, изобщо виждала ли съм нещо съмнително. В крайна сметка се оказа че правилно съм се сетила - обясниха ми че ме разпитват защото имали информация, че в района имало наркомани и наркопласьори. На момента не се притесних ни най-малко, защото нямам съприкосновение с такива неща, не съм виждала и не познавам такива хора. Обясних на полицаите, че не съм виждала наоколо съмнителни лица и по принцип нищо, което би ме усъмнило точно на това място да има такива хора или предлагащи накотици.
Искаха ми личната карта и аз им я дадох. Единият полицай преписа в една тетрадка трите ми имена, ЕГН и номера на личната карта. Обади се на РПУ по местоживеенето ми, откъдето му казаха, че "съм чиста".
След това ми върнаха личната карта, извиниха ми се за безпокойството и ми казаха занапред да минавам през по-оживени места и да избягвам точно този район, защото е опасно.
Моля ви, кажете ми това преписване на моите лични данни в тетрадката какви последици има за мен? Какво е възможно да са направили с тях впоследствие? Регистрирана ли съм в полицията и възможно ли е някой ден, когато примерно кандидатствам за работа, някой да разбере, че някъде съм "вписана"? Би ли могло преписването на данните ми да възпрепятства евентуалното заемане на някакви длъжности завбъдеще?
Благодаря ви предварително за отговора и за разбирането, защото наистина съм притеснена.
xetra
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 17 Мар 2009, 14:59

Re: Имам ли регистрация в масивите на МВР?

Мнениеот hristo2834 » 30 Ное 2009, 04:37

хе хе, абе да не би да са те задявали? всмисъл биеш ли на очи или как?

Начинът на задаване на подобен въпрос показва че не бива вскоро време да заемаш отговорни постове, поне докато не престанеш да се притесняваш за глупости.
hristo2834
Потребител
 
Мнения: 132
Регистриран на: 14 Ное 2009, 22:02

Re: Имам ли регистрация в масивите на МВР?

Мнениеот georgiev_sfbg » 06 Дек 2009, 17:15

Имам ли регистрация в масивите на МВР?
от xetra на 30 Ное 2009, 00:23

Отговор: НЕ!

п.п./ Гузна ли сте за нещо?! ...Имам усещането, че имате някакви притеснения! Вероятно, се касае за Ваш познат?!
...Ако е така, имате основание, да се притеснявате!
...Мога и да греша! Ако е така - извинете ме!


Приятен ден на всички!
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26

Re: Имам ли регистрация в масивите на МВР?

Мнениеот marek972 » 06 Дек 2009, 18:03

hristo2834 написа:Начинът на задаване на подобен въпрос показва че не бива в скоро време да заемаш отговорни постове, поне докато не престанеш да се притесняваш за глупости.


култов отговор :mrgreen:
marek972
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 07 Апр 2008, 13:34

Re: Имам ли регистрация в масивите на МВР?

Мнениеот xetra » 06 Дек 2009, 19:01

Благодаря ви за отговорите :)
Още след отговора на hristo2834 се успокоих.
georgiev_sfbg, не съм гузна и не се касае за мой познат. Даже бях забравила за случая и се сетих, след като ми се наложи да прочета разни неща по въпроса. Но вече съм спокойна :)
xetra
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 17 Мар 2009, 14:59

Re: Имам ли регистрация в масивите на МВР?

Мнениеот nikodim77 » 06 Дек 2009, 23:22

Привет,
Действията на полицаите са, адекватни и законни, Извършени са Ви; полицейска проверка и справка. Вписването на данните от ЛК. в полицейския дневник (не в тетрадка)се прави с цел – удостоверяване на извършените подобни справки, както и др. действия по време на носене – дежурството на полицая, които се описват и в „докладна записка” в края на всяко дежурство.
Тази проверка и справка нямат последствия за Вас и те не представляват регистрацията, за която питате.
Другото по-интересно е, че този вид проверки се провокират у служителите на МВР от лица със съмнително поведение и вид... :roll:
Последна промяна nikodim77 на 07 Дек 2009, 18:30, променена общо 1 път
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1272
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Имам ли регистрация в масивите на МВР?

Мнениеот hristo2834 » 07 Дек 2009, 02:13

Аз затова попитах момичето как изглежда, хваща ли окото?
hristo2834
Потребител
 
Мнения: 132
Регистриран на: 14 Ное 2009, 22:02

Re: Имам ли регистрация в масивите на МВР?

Мнениеот xetra » 13 Дек 2009, 11:44

Не мисля че изглеждам странно или съмнително, камо ли да давам вид на човек, който се занимава с такива работи... По-скоро в онзи момент мястото беше съмнително. Действително нямаше жива душа наоколо, и явно тези полицаи просто не е имало с кой друг да се занимават в момента :)
xetra
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 17 Мар 2009, 14:59

Re: Имам ли регистрация в масивите на МВР?

Мнениеот nikiboy » 13 Дек 2009, 13:13

Може би в 02.30 през нощта?

Да ти имам притесненията..... :lol:
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Имам ли регистрация в масивите на МВР?

Мнениеот xetra » 13 Дек 2009, 13:28

Не, в около 12.30 - 1ч. на обяд... :)
xetra
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 17 Мар 2009, 14:59

Re: Имам ли регистрация в масивите на МВР?

Мнениеот nikiboy » 14 Дек 2009, 00:28

xetra написа:Не, в около 12.30 - 1ч. на обяд... :)


Както и да е - отговора го получи, няма какво да те притеснява.
Има няма причина - какво да правят, като им искат по определен брой проверени лица на смяна.... макар че едно е да провериш трима като хората, вместо 20 за протокола... ама то това в България не се разбира - важни са цифрите :D
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Имам ли регистрация в масивите на МВР?

Мнениеот nikodim77 » 14 Дек 2009, 01:34

“hristo2834 на 07 Дек 2009, 01:13
Аз затова попитах момичето как изглежда, хваща ли окото?”

Тъй де, забелязва се тенденция, сред униформените а и не смо сред тях, да има доста млади момци.
„Не мисля че изглеждам странно или съмнително, камо ли да давам вид на човек, който се занимава с такива работи...”

Ами просто Момичето си е хубаво и проверката е най естествения начин да се запознаят... :D :D :wink:

пп. Не се подигравам с момичето, и не намеквам за злоупотреба със служебно положение от страна на полицаите :!:
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1272
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Имам ли регистрация в масивите на МВР?

Мнениеот hristo2834 » 14 Дек 2009, 23:59

Аз по скоро се пошегувах, такъв начин на свалка е ниско ефективен, но нищо не пречи да се опитва, то какво друго да се прави и без това.
hristo2834
Потребител
 
Мнения: 132
Регистриран на: 14 Ное 2009, 22:02

Re: Имам ли регистрация в масивите на МВР?

Мнениеот xetra » 15 Дек 2009, 00:52

И според мен имаше елементи на свалка, макар че начина освен че е нискоефективен, е и малко стресиращ. Това го спестих в първоначалния пост как накрая ме разпитваха "имаш ли си приятел" и "ама може ли такова хубаво момиче без гадже", "ти трябва да си намериш някой да те пази, че е опасно така да ходиш сама, тук в района имаше няколко изнасилвания последните месеци" и такива работи...
xetra
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 17 Мар 2009, 14:59

Re: Имам ли регистрация в масивите на МВР?

Мнениеот ot_men » 15 Дек 2009, 19:39

Това, което сега споделяш, ако предположим, че наистина е било така говори за социалната ангажираност на полицаите у нас. :D Освен, че са перфектни в опазването на реда, те се грижат и за нормалния социален живат на гражданите. Хвала, хвала на тях.
ot_men
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 02 Дек 2007, 11:53

Re: Имам ли регистрация в масивите на МВР?

Мнениеот nikiboy » 15 Дек 2009, 20:28

xetra написа:И според мен имаше елементи на свалка, макар че начина освен че е нискоефективен, е и малко стресиращ. Това го спестих в първоначалния пост как накрая ме разпитваха "имаш ли си приятел" и "ама може ли такова хубаво момиче без гадже", "ти трябва да си намериш някой да те пази, че е опасно така да ходиш сама, тук в района имаше няколко изнасилвания последните месеци" и такива работи...


Това по обяд да ти го кажат?
Извинявай, ти във махлата ли си била? :lol:
Сега ще кажеш и че визитка ти дадоха :mrgreen:
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Имам ли регистрация в масивите на МВР?

Мнениеот xetra » 15 Дек 2009, 22:02

Да, по обяд. В махалата - може да се каже. Става въпрос за района зад Мола, не знам как се казва точно квартала там - Зона Б, Сердика... В района на 3-то районно.
Е чак визитка не са ми дали :) А нЕма нужда :mrgreen:
xetra
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 17 Мар 2009, 14:59


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта


cron