начало

Адвокати обявиха мирен протест пред съдебните палати срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест пред съдебните палати срещу избора на главен прокурор от този ВСС

Обществено порицание

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Обществено порицание

Мнениеот northd » 16 Окт 2009, 17:41

Здравейте. Преди 4години(още като непълнолетен) бях осъден на 1година условно с 3години изпитателен срок и обществено порицание - прочитание на присъдата по местна кабелна телевизия. Реших да си изкарам свидетелство за съдимост и ми казаха, че не мога, докато не им предам документ за обществено порицание или нещо такова? Мисълта ми е, има ли начин да ми се реабилитирам по право без да съм изтърпял общественото порицание и ако не към кой орган трябва да се обърна за да придвижа нещата, защото жената в СРС хич не беше сигурна. Благодаря ви предварително!
northd
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Окт 2009, 17:36

Re: Обществено порицание

Мнениеот Гост. » 16 Окт 2009, 19:48

хе хе- СРС... не знам, ама имат интересен подход. Там.
От къде на къде Вие ще им представяте доказателство, че е изпълнено наказанието?!?
При това- обществено порицание?!? :lol:
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Обществено порицание

Мнениеот andy70 » 16 Окт 2009, 20:46

poli_g написа:хе хе- СРС... не знам, ама имат интересен подход. Там.
От къде на къде Вие ще им представяте доказателство, че е изпълнено наказанието?!?
При това- обществено порицание?!? :lol:


И аз като непълнолетен имах наложено наказание "обществено порицание" по АУАН.
Интересува ли те как ми беше наложено наказанието?
Errare humanum est stultum est in errore perseverare.
Аватар
andy70
Потребител
 
Мнения: 883
Регистриран на: 25 Юни 2009, 11:09

Re: Обществено порицание

Мнениеот Гост. » 16 Окт 2009, 21:19

Ако е в СРС( шегувам се!).
Тук в дълбоката провинция ги изпълняват, като публикуват наказанието в местния вестник( 156).
А на теб как ти ангажираха АНО-ст? ( сега да не се отпочне някакъв спор...)
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Обществено порицание

Мнениеот karlson » 17 Окт 2009, 09:58

По въпроса на автора - отиваш в СРП и и искаш бележка кога е изпълнено наказанието - носиш я в бюро съдимост и готово.

На много места практиката е такава - самите бюра за съдимост няма откъде да получат информация за това, че наказанието е изпълнено (вкл. и при другите видове наказания) - по принцип прокуратурата трябва да изпраща сведение за изпълнение на наказанието, но обичайно това не се прави.

Общественото порицание се изпълнява по много различни начини - ако осъдения е ученик - чрез прочитане на наказанието в училището, преди имаше радиоточки - можеше там да се чете, колежката е посочила - чрез публикуване в местния вестник, а сега е актуално - чрез публикуване в местната кабелна телевизия. Може да се залепи и съобщение на талбото за обяви в общината (кметството).
Фантазията ми се изчерпа, но принципно може да се изпълзва и какъвто и друг начин наказанието може да стане достояние на "обществеността".
karlson
Потребител
 
Мнения: 227
Регистриран на: 29 Юни 2007, 11:38


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 73 госта


cron