начало

Адвокати обявиха мирен протест пред съдебните палати срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест пред съдебните палати срещу избора на главен прокурор от този ВСС

Е добре де ...

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Е добре де ...

Мнениеот k_g_angelov » 16 Сеп 2009, 21:23

Е добре де...

Май не предизвиках реакцията ви с моя въпрос...

...и ще постъпя по начин, който може и да е укорителен...

... ще се опитам да преформулирам въпроса си...

На първа инстанция губя дело, защото не можах да представя трудовия си договор. Но бога ми - опитах. Поисках от съда бившия ми работодател да представи трудовото ми досие - и от там - договора. Но тоя мой бивш работодател лъжливо (както се доказа на втора инстанция) заяви, че не е сключвал с мен трудов договор, поради което не е имало нужда и не е създавано трудово досие.

И това лъжливо твърдение реши спора в моя вреда.

Как е възможно такова поведение да не се наказва?

Намирам все пак пустия му трудов договор и го представям на втора инстанция. Слава богу - беше допуснат като доказателство. И - те ти булка Спасов ден - ответникът заявява, че този документ е съставен след решението на първа инстанция.

Както се доказа в съда - и това не е вярно... какво ти тук невярно... то си е долна лъжа...

Мигар е допустимо и ненаказуемо?

Има и още нещо.

Да съставиш документ с невярно съдържание, че и да се опиташ да получиш по този начин материални облаги (в моя случай – около 550 лв. Неизплатена заплата за последния месец) е престъпление по чл. 309 от НК. Вярно е, че ответника не ме посочи поименно, като лицето съставило този трудов договор след решението на първа инстанция.

Но кой по дяволите, ако не аз, би имал интерес от появяването на този документ?

Кой, ако не аз, би търсил начин да състави този документ?

НК обаче е категоричен в това отношение - там формулировката е ясна

Чл. 309. (1) Който сам или чрез другиго състави неистински частен документ...

Не съм ли набеден за съставяне на документ с невярно съдържание?
Не е ли това деяние престъпление по чл.286 от НК?

Само за сведение - решението на съда е в моя полза и е влязло в сила.

За тези, на които още не е станало ясно - бесен съм на ситуацията, в която бях попаднал. Излиза, че в съда можеш да говориш, че и да пишеш, каквото си искаш... в т.ч.и явни лъжи...

Не съм съгласен...
Не може така...
Такова поведение трябва да се накаже...

Или - недай си боже - това е нормалното, естественото и допустимото поведение в хода на съдебния процес

Споменах ли, че съм бесен...
И като всеки бесен - може и да съм загубил обективността си.
Затова и търся други мнения.
k_g_angelov
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 01 Апр 2009, 02:25

Re: Е добре де ...

Мнениеот voltron » 16 Сеп 2009, 21:48

Най -добрия вариант да си формулираш въпрос :arrow: съответно да ти бъде отговорено е да не цитираш членове и закони. Просто изложи фактите максимално най - подробно (релевантните) и не давай квалификации.

От това което си написал аз мога да напиша книга за възможните решения.
If you are good at something, never do it for free.
voltron
Потребител
 
Мнения: 566
Регистриран на: 20 Юни 2009, 15:47

Re: Е добре де ...

Мнениеот Гост... » 17 Сеп 2009, 11:35

Гражданските дела нямат общо с наказателните, а говорим и за страна, което променя ситуацията.
Ако преценявате, че е извърше закононарушение вземете си препис от протокола и пишете една жалба по прокуратурата. Според мен следва да ползвате услугите на юрист, защото е рисковано- самодейността честно се наказва.
Най-малко.
Гост...
Потребител
 
Мнения: 113
Регистриран на: 26 Юли 2009, 03:00


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 75 госта


cron