начало

Адвокати обявиха мирен протест пред съдебните палати срещу избора на главен прокурор от този ВСС Адвокати обявиха мирен протест пред съдебните палати срещу избора на главен прокурор от този ВСС

Осъден в Австрия

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Осъден в Австрия

Мнениеот valkata8282 » 14 Сеп 2009, 21:51

През 2005 година бях осъден в Австрия за престъпление :oops: - наложена ми беше глоба в размер на 100евро.
Платих я 2 месеца по-късно в България. Оттогава не съм извършвал престъпления и нямам други присъди.
Смятам да сменям работата, но за тази, която ми хареса, изискват свидетелство за съдимост. Тази присъда ще бъде ли вписана, ще пише ли "осъждан" във свидетелството за съдимост? Ако въпросът ви изглежда малоумен, моля да ме извините. :oops:
valkata8282
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Сеп 2009, 21:26

Re: Осъден в Австрия

Мнениеот voltron » 16 Сеп 2009, 20:37

за австрийския нк знам че е на 99% еднакъв с германския :arrow: е подобен на българския :arrow: не зависи от престъплението.
http://www.statewatch.org/news/2006/aug/11895-06.pdf

Може да прочетеш това решение, дали има такъв приет акт в БГ законодателството не съм се интересувал. 25 държави са го приели, вероятно преди да се присъединят България и Румъния (няма да забравя никога един великден си гледах папата как поздравява на всички езици и стигна до румънски преводачката от бнт каза "а сега поздрава на цигански" :mrgreen: )

Обърках се нещо
If you are good at something, never do it for free.
voltron
Потребител
 
Мнения: 566
Регистриран на: 20 Юни 2009, 15:47


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 71 госта


cron