начало

Съюзът на съдиите призова този ВСС да не избира главен прокурор и шеф на ВАС Съюзът на съдиите призова този ВСС да не избира главен прокурор и шеф на ВАС

Малко помощ!

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Малко помощ!

Мнениеот senator » 19 Май 2009, 15:41

Здравейте, уважаеми колеги,
Надявам се някой да откликне на молбата ми за помощ, т.к. не съм юрист, а завърших публична администрация. Като цяло съм запознат с нещата наполовина в правото, но имам следния проблем.


Преди около 2 месеца, пиян, неправоспособен и ако не се лъжа, непълнолетен, удря колата ми. Пред служителите на КАТ и 5-ма свидетелисе съставя протокол за ПТП, в който ясно се вписва неговото име. С този протокол застрахователите ми изплащат 70% от щетите, а другата част би трябвало този субект да ми ги заплати. 2 месеца по-късно, аз се срещам с майка му, която ми показва Постановление от Районна прокуратура гр. Сандански (в който живея и става ПТП -то), в което даден съдия оневинява момчето. 5-та свидетили, както и 2-та полицаи съставили протоколо се отричат от думите си и обвиняват неговата приятелка. Тук те "признават", че това е устна договорка м/у двойката, че момичето е карала колата. С това постановление, се прекратява и досъдебното производство. Т.к. в последствие аз разбирам, че е имало такова нещо, законовия срок за обжалване е изтекъл. Интересува ме следното, от тук нататък какво мога да направя аз? Сега да съдя приятелката му, или да заведа граждански иск, срещу него и свидетелите за лъжесвидетелстване.
Надявам се да получа някакви отговори, за да предприема някакви действия.
senator
Младши потребител
 
Мнения: 46
Регистриран на: 04 Окт 2002, 19:48
Местоположение: Сандански

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 57 госта


cron