начало

Съюзът на съдиите призова този ВСС да не избира главен прокурор и шеф на ВАС Съюзът на съдиите призова този ВСС да не избира главен прокурор и шеф на ВАС

как да си го вземе по рано

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


как да си го вземе по рано

Мнениеот city24 » 13 Май 2009, 20:54

На един приятел са му откраднали телефона. След време ГСМ-а е намерен. Сега, обаче не му го връщат. Казват му че ще му го върнат само след прокурорско решение/постановление. Няма ли начин как да си го вземе по-рано?
city24
Потребител
 
Мнения: 179
Регистриран на: 04 Мар 2009, 13:05

Re: как да си го вземе по рано

Мнениеот ivan_lawyer » 13 Май 2009, 21:05

Проверка в Районна прокуратура.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5361
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: как да си го вземе по рано

Мнениеот city24 » 13 Май 2009, 21:11

Ама за какво проверка. Аз предполагам ,че е иззет като доказателство , но протоколът от полицията би трябвало да свърши работа.
city24
Потребител
 
Мнения: 179
Регистриран на: 04 Мар 2009, 13:05

Re: как да си го вземе по рано

Мнениеот nikodim77 » 13 Май 2009, 23:17

Здравейте
Преди 3-4 години се наложи да се защитя от нападение използвайки ЛоО.
След предаването му в полицията като ВД, което да се използва при делото срещу нападатели теми, в последствие "видях", че на "хубавците" никой нищо няма да им направи а "пищова" ми хваща ръжда някъде из оръжейните на "6-то". Един ден отидох при дознателката по случая да си го искам. Спомням си, че бях посъветван да си пусна една молба до наблюдаващия прокурор, в която да подчертая, че по исканото от мен ВД са проведени всички процесуално следствени действия и при получаване от моя страна не бих попречил за разкриване на обективната истина... и там разните му али-бали свързани с подобен тип молби. ...Аа да, към молбата приложих копието на ПДП на оръжието. Так и стана получих си обратно оръжието.
Вярно, че случайте са различни но мисълта ми е, че една молба до Прокурора, в която да се споменат подобни на горописаните акценти, би трябвало да свърши работа.
Не знам... дано по някакъв начин съм станал полезен.
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1272
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: как да си го вземе по рано

Мнениеот city24 » 14 Май 2009, 00:16

Разбира се, Благодаря!
city24
Потребител
 
Мнения: 179
Регистриран на: 04 Мар 2009, 13:05

Re: как да си го вземе по рано

Мнениеот bocman__ » 14 Май 2009, 11:16

Това понятие като "Молба" съществува ли още ?
bocman__
Младши потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: 29 Дек 2006, 17:32

Re: как да си го вземе по рано

Мнениеот nikodim77 » 14 Май 2009, 22:49

Е добре дее!!! :D По настоящем е "ЗАЯВЛЕНИЕ".
Обаче що за заявление е това:?! :shock:

ДО
СОФИЙСКИ ГРАДСКИ СЪД
ФИРМЕНО ОТДЕЛЕНИЕ




ЗАЯВЛЕНИЕ


от:

....................................................................................................................................................................................................................................................
(трите имена на заявителя)

....................................................................................................................................................................................................................................................
( в качеството си на управител, изпълнителен директор, председател, прокурист, упълномощен, друг)


на:

....................................................................................................................................................................................................................................................
(наименование и БУЛСТАТ на търговеца)


За издаване на удостоверение за пререгистрация по фирмено дело № / г.



ГОСПОДИН СЪДИЯ,


Моля да издадете удостоверение за пререгистрация по §4, ал. 2 от ПЗР на ЗТР по горпосоченото фирмено дело на ...........................................................................................................................................

....................................................................................................................................................................................................................................................
(наименование на търговеца)


Настоящето е необходимо за да послужи пред агенцията по вписванията.



ПРИЛОЖЕНИЯ:
1. Копие от картон с № БУЛСТАТ




Гр. София, ............................ 200...................г.
С уважение................nikodim77 :D .............................
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1272
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: как да си го вземе по рано

Мнениеот doc03 » 14 Май 2009, 23:33

За да не страдат гражданите има един тарикатлък.
Всичко се носи и докладва "лично", тоест - на ръка.
В рамките на месец са готови огледи на ВД, оценителни експертизи и т.н. и си се взема нещото.
Но, ако е било "средство за" ..... Не става.
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: как да си го вземе по рано

Мнениеот marek972 » 15 Май 2009, 18:23

по яко ще е ...

Заявление
от . ....

Заявявам, че ако не ми издадете удостоверение за ....
ще ви ..... :lol:
marek972
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 07 Апр 2008, 13:34

Re: как да си го вземе по рано

Мнениеот 111222333 » 15 Май 2009, 18:32

Пишете "заявление" но първата дума е "моля"- като форма на любезност ли е или се молите? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

"Заявявам, че желая да ми издадете -------" - малко е грубо , все пак... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Или
"МОЛБА
Моля, ако е възможно и няма да ви затрудни, и с извинение, че ви безпокоя да ми издадете при възможност от Ваша страна следния документ -------, за което благодаря сърдечно" :oops: :oops: :oops:
111222333
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 03 Фев 2009, 16:31

Re: как да си го вземе по рано

Мнениеот city24 » 15 Май 2009, 23:55

Моля, ако е възможно и няма да ви затрудни, и с извинение, че ви безпокоя да ми издадете при възможност от Ваша страна следния документ -------, за което благодаря сърдечно"


ако можеше така да си взимат и заплатите.... да ни питат дали са си ги заслужили. Ще гласуваме с СМС-и
city24
Потребител
 
Мнения: 179
Регистриран на: 04 Мар 2009, 13:05


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 48 госта


cron