начало

Съюзът на съдиите призова този ВСС да не избира главен прокурор и шеф на ВАС Съюзът на съдиите призова този ВСС да не избира главен прокурор и шеф на ВАС

МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ

Мнениеот maria_gordeva » 17 Апр 2009, 10:34

Съжалявам че ви притеснявам по празниците, но вече не зная към кого да се обърна за помощ. Мъжа ми изтърпява четири годишна присъда за грабеж в ЗО "Казичене". Лежи от година и шест месеца, като беше преместен в Казичене- Ноември месец. Работи от една година без да прекъсва, въпреки преместването му. Досега се е ползвал с домашен отпуск само веднъж за два дни в началото на Януари и оттогава отрядната му отказва да го пусне. Съпругът ми се върна на време, дори по- рано от установения час (януари месец), няма наказания и както вече споменах работи без прекъсване малко повече от година. Молбата ми е да ме посъветвате как да постъпим и да ми кажете редно ли е всички останали лишени от свобода да се ползват с това си право, а само той да не бъде пускан дори и по най- големите празници. Благодаря ви предварително!
maria_gordeva
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Апр 2009, 10:30

Re: МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ

Мнениеот stefkobis » 17 Апр 2009, 10:47

Тези въпроси се решават от ръководктвото за затвора. А те винаги могат да кажат, че поведението му е еди какво си например.
stefkobis
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 28 Мар 2007, 01:18

Re: МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ

Мнениеот maria_gordeva » 17 Апр 2009, 11:10

Не е точно така, защото всеки затворник си има досие в което се споменава дали има някакви наказания, а в неговото пише че е получавал две награди докато беше в кремиковци, че поведението му е примерно щом ги е заслужил и че работи от еди кога си, няма нито една забележка, а камо ли наказание
maria_gordeva
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Апр 2009, 10:30

Re: МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ

Мнениеот Neprimirima » 27 Апр 2009, 10:39

На всяка една година излежана се полага 14 дена домашен отпуск ако въпросното лице има добро поведение.Тя може да му бъде дадена наведнъж или за по няколко дни в месеца.Но всичко се решава от затвора може да те пуснат може да не те пуснат.По принцип както го обясняваш не виждам причина да не го пускат за домашен отпуск.Твоя съпруг най добре ги знае тези неща.Понеже и моя брат изтърпява наказание лишаване от свобода.Би трябвало той сам да знае за всичко има ли право няма ли.Успех
Neprimirima
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 25 Юли 2008, 11:49


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 54 госта


cron