начало

Съюзът на съдиите призова този ВСС да не избира главен прокурор и шеф на ВАС Съюзът на съдиите призова този ВСС да не избира главен прокурор и шеф на ВАС

обида и клевета

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


обида и клевета

Мнениеот petrova01 » 08 Апр 2009, 19:07

Ще бъда по обстойна, за което предварително се ИЗВИНЯВАМ.
Става дума за това, че бивша колежка ме обвинява в кражба. Тя казва, че аз съм крала през всеки мой работен ден по сто лева, тя ме хванала да крада при което ме заплашила, че ако не престана тя ще каже на шифовете, а аз съм и предложила да крадем заедно (сега когато го пиша ми е смешно но все пак искам помощ затова обяснявам с такива подробности). И понеже тя ме заплашвала аз съм напуснала. Аз не работя там вече 5 месеца, разбира се причината да напусна не е тази. Всичко това тя го е казала след като е била заловена в кражба.
Сега аз искам да заведа дело за обида и клевета срещу нея. Бих искала да знам какъв е точно реда, понеже нямам възможност да наема адвокат (ако се наложи ще го направя) Ви моля за обстойно обяснение какво точно трябва да направя. Колко свидетели са ми необходими(за сега имам един свидетел - бившия ми работодател) и понеже четох по форумите че трябва да опровергая неините думи и докажа невинноста си как точно да го направя.

Предварително БЛАГОДАРЯ на всички.
petrova01
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Апр 2009, 18:39

Re: обида и клевета

Мнениеот miriam » 08 Апр 2009, 19:46

имате клевета , и / или евентуално набеждаване в престъпление, може и други неща да имате , ама нито ме интересува да ви питам , нито някой ви е длъжен да ви формира правно мислене в интернет;
та , двете престъпления не се преследват по един и същи ред;
сама няма да можете нищо да докажете , еле пък със този 1 свидетел , 1 свидетел не е свидетел;
иначе при добра защита нещата , занимаващи мисленето ви са елементарни...

р.р. имам и лоша новина ,не че виесте се засилила да ангажирате защита , но не познавам нормален адвокат, който да се занимава все още с такива дела-нерви не останаха.... :mrgreen:
miriam
Потребител
 
Мнения: 577
Регистриран на: 30 Апр 2007, 08:17


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 59 госта


cron